Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

6 Adımda Amerika’da Spor Salonu Açmak

Modern dünyada sağlık daha da önemli hale gelmeye başladığından yatırım anlamında da spor salonları son derece mantıklıdır. 2015’teki verilere göre Amerika’da toplam 35,500 sağlık kulübü vardır. 2014 yılında bu sektörden elde edilen gelir toplam 24 milyar Dolar!

Spor salonlarının bu başarısının arkasında birçok faktör vardır. Spor yapmanın artık bir lüksten ziyade günlük yaşamın bir parçası olarak görülmesi bunların içinde en önemlilerindendir.

Siz de bu sektördeki yerinizi almak istiyorsanız, aşağıdaki maddeleri incelemenizi öneririz.

1. Dersinize İyi Çalışın

Kredinizi alıp kapılarınızı müşterilere açmadan önce pazar araştırmanızı iyi yapmalısınız. İş planınızı yaparken bu araştırmaya ihtiyaç duyacaksınız.

Hedef Kitlenizi Seçin

Kimlere hizmet vereceğinizi ve ne tür hizmetler sunacağınızı belirlemeniz lazım. Örneğin, daha çok salon içi spor çalışmalarına yönelmek istiyorsunuz ancak eğer bulunduğunuz bölgede salon içi spor çalışmalarına eğilim yok ise pek de iyi olmaz. Bu detaylara ulaşmak için SBA.gov adresinden verilere ulaşabilirsiniz.

Konum

Bir spor salonu için doğru konumda bulunmak hayati önem taşımaktadır. Eğer ulaşım kolay değilse veya rahat bir otopark yoksa müşterilerinizi kaybedebilirsiniz. Bunlar göz önünde alındığında en büyük harcamanızı konum konusunda yapabilirsiniz.

2. Spor Salonunuzun Çalışanları

Spor salonunuzu tuttuktan sonraki en büyük harcamanız çalışan giderleridir. Kendi “fitness” hocalarınızı veya antrenörlerinizi tutmak isteyebilirsiniz. Tüm bunları farklı süreler için (full time – part time) işe alabilirsiniz. Her bir pozisyon birbirinden farklı olabileceğinden her biri farklı vergi sorumlulukları doğurabilir.

3. Spor Malzemelerini Satın Almak mı Kiralamak mı?

Gelişen teknoloji ile birlikte malzemeler de sürekli gelişmektedir. Dolayısıyla, masraflar da artabilmektedir. Bu malzemeleri kiralamak mı yoksa satın almak mı istediğinize karar verirken hedeflerinizi ve stratejilerinizi göz önünde bulundurmalısınız.

4. Finansman Seçeneklerinizi Bilin

Sıradan finansman yöntemlerinin size göre olduğunu düşünmüyorsanız devlet destekli kredileri denemelisiniz. Devlet, doğrudan size para vermektense sizin adınıza bankaların size kredi vermeleri için destek sağlayabilir.

Birçok farklı kredi tipi vardır. Örneğin, SBA (Küçük İşletmeler İdaresi) 350,000$’a kadar SBA destekli “start-up” kredilerine başvurmanıza yardımcı olabilir.

5. İş Kurarken Atılacak Önemli Adımlar

Tüm diğer sektörlerde olduğu gibi spor salonları da kurulurken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Tüm kanun ve yönetmeliklere uyduğunuzdan emin olmalısınız.

6. İşletme Sigortası

Bir diğer önemli nokta ise işinizi koruma altına aldığınızdan emin olmanızdır. Eyaletinizdeki sigorta gerekliliklerini gözden geçirmelisiniz. İş yerindeki kazalara ve yaralanmalara karşı işletmenizi koruma altına alacak uygun sigorta türlerini kontrol etmelisiniz.


Tel : +1 302 442 08 12