Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Amazon'da Satıcı olarak ABD Vergi Beyannamesi Doldurma Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

ABD dışında ikamet eden biri olarak Amazon’da ürün satıyor musunuz? Dropshipping satışı mı yapıyorsunuz? Öyleyse, bir vergi beyannamesi vermeniz gerekip gerekmediğini veya IRS’e karşı başka yükümlülükleriniz olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

1099-K Form

Bu formla, IRS’e nakliye ücretleri ve satış vergisi dahil aylık ve yıllık brüt satış bilgileri sağlarsınız. Bireysel bir satıcıysanız, 1099-K Formundan sorumlu olmadığınızı lütfen unutmayın. IRS’e ve satıcılara 1099-K’yi sağlamak genellikle Amazon’un kendi görevidir.

1099-K Şartları

Amazon’a göre, aşağıdaki koşulların her ikisini de karşılayan satıcılara form sağlanacak;

– Ayarlanmamış brüt satışlarda 20.000 $ + ve

– İşlem sayısı: 200+ işlem

Henüz yukarıdaki kriterleri karşılamıyorsanız, yılda 50’den fazla işlem yapan profesyonel / bireysel bir satıcıysanız, yine de Amazon’a vergi bilgilerinizi vermeniz gerekebilir.

Amazon’da 1099-K Nasıl Temin Edilir?

Formu Amazon’da görmek için aşağıdaki yolu izlemeniz gerekir: Seller Central – Reports – Tax Document Library. Lütfen 1099-K’yi yalnızca yukarıda belirtilen kriterleri karşılıyorsanız görebileceğinizi unutmayın.

Form 1040

Eyaletinizde iş yapıyorsanız, Form 1040’ı doldurmanız beklenir.

Satış vergisi

Muhtemelen bir Amazon satıcısı olarak vergi beyannamesi vermenin en stresli kısmı (özellikle Amazon’un çeşitli eyaletlerdeki yerine getirme merkezlerini kullanan bir Amazon Lojistik satıcısıysanız) satış vergisidir.

Satış vergisi, satış için gerekli olmadığı düşünülen ürünler üzerindeki bir vergidir. Vergiye tabi ürün duruma ve eyalete göre değişebilir. Örneğin, bazı eyaletler giyim için vergi uygularken, diğerlerinde uygulamamaktadır.

Satış Vergisi Nexus nedir?

Çoğunlukla işletmeniz için fiziksel bir varlığın olduğu bir yer olarak tanımlanır. Örneğin, New Jersey’de bir home ofisiniz ve Teksas’ta bir envanteriniz varsa, her ikisinde de bir satış vergisi bağınız vardır. Ofisiniz New York’taysa, ancak Delaware’de bir çalışanınız varsa, her iki eyalette de satış vergisi toplamanız gerekecektir.

Satış Vergisi Ne Zaman Beyan Edilir

Eyalette satış vergisi tahsil etmek için, satış vergisi izni için başvurmanız gerekir. Eyalet size aylık, üç aylık veya yıllık olabilecek bir dosyalama sıklığı atayacaktır. Lütfen son tarihleri ​​kontrol edin.

 

Başka sorularınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

open

Standart öncelikli siparişler için şirket kurulum süreci ortalama 20 iş günü, diğer eyalet belgelerinin temini 6 hafta sürebilmektedir. Öncelikli siparişler halen 1-3 iş gününde teslim edilmektedir.