CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

Amazon’da Satış Yapmak ve Form 1099-K

ABD dışında ikamet eden biri olarak Amazon’da ürün satıyor musunuz? Dropshipping satışı mı yapıyorsunuz? Öyleyse, bir vergi beyannamesi vermeniz gerekip gerekmediğini veya IRS’e karşı başka yükümlülükleriniz olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

Form 1099-K Şartları Nelerdir?

Bu formla, IRS’e nakliye ücretleri ve satış vergisi dahil aylık ve yıllık brüt satış bilgileri sağlarsınız. Bireysel bir satıcıysanız, 1099-K Formundan sorumlu olmadığınızı lütfen unutmayın.

IRS’e ve satıcılara 1099-K’yi sağlamak genellikle Amazon’un kendi görevidir. Amazon’a göre, aşağıdaki koşulların her ikisini de karşılayan satıcılara form sağlanır:

– Ayarlanmamış brüt satışlarda 600$ ve üzeri gelir elde edenler

– Gelirlerini 200 işlem ve üzerinde elde edenler

2022 Ocak ayında alınan bir takım kararlar ile, IRS online satış platformları üzerindeki kontrolünü arttırdı. Artık bu platformlar üzerinden 600$’ın üzerinde satış yapan ve ödemeyi Paypal, Venmo gibi 3.şahıs taraflar üzerinden temin eden kullanıcılar Sosyal Güvenlik Numarası (SSN) bildirmek zorundalar. Bu tarih öncesinde online satış gelirleri üzerinden vergi beyanı yapan kullanıcılar, vergi dönemi içerisinde 20,000$’lık ödeme alan kullanıcılardı; yeni kararlarla bu eşik 600$’a kadar düşürülmüş oldu.

Amazon’da Form 1099-K Nasıl Temin Edilir?

Formu Amazon’da görmek için aşağıdaki yolu izlemeniz gerekir: Seller Central – Reports – Tax Document Library. Lütfen 1099-K’yi yalnızca yukarıda belirtilen kriterleri karşılıyorsanız görebileceğinizi unutmayın.

Satış Vergisi ve Satış Vergisi Nexus

Muhtemelen bir Amazon satıcısı olarak vergi beyannamesi vermenin en stresli kısmı (özellikle Amazon’un çeşitli eyaletlerdeki yerine getirme merkezlerini kullanan bir Amazon Lojistik satıcısıysanız) satış vergisidir.

Satış vergisi, satış için gerekli olmadığı düşünülen ürünler üzerindeki bir vergidir. Vergiye tabi ürün duruma ve eyalete göre değişebilir. Örneğin, bazı eyaletler giyim için vergi uygularken, diğerlerinde uygulamamaktadır.

Satış Vergisi Nexus, çoğunlukla işletmeniz için fiziksel bir varlığın olduğu bir yer olarak tanımlanır. Örneğin, New Jersey’de bir home ofisiniz ve Teksas’ta bir envanteriniz varsa, her ikisinde de bir satış vergisi bağınız vardır. Ofisiniz New York’taysa, ancak Delaware’de bir çalışanınız varsa, her iki eyalette de satış vergisi toplamanız gerekecektir.

Satış Vergisi Ne Zaman Beyan Edilir?

Eyalette satış vergisi tahsil etmek için, satış vergisi izni için başvurmanız gerekir. Eyalet size aylık, üç aylık veya yıllık olabilecek bir dosyalama sıklığı atayacaktır. Lütfen son tarihleri ​​kontrol edin.

Amazon satışlarınız için şirket kurmak istiyorsanız Amazon İçin Şirket Kurulum Paketi tam size göre! Amerika’da şirket kurmak, Amazon için şirket kurmak ve vergi beyanı yapmak konularında başka sorularınız varsa, iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

İlginizi Çekebilir

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.