Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+1 302 310 2176

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Amerika’da Yatırımcı Vizesi & Göçmenlik

Amerika’da Yatırımcı Vizesi & Göçmenlik

Amerika’da Şirket kurulumu tamamladıktan sonra yapılması gereken bir sonraki işlem yatırımcı vizesi almak olmaktadır. Her şirket kurulumuna tabiki yatirimci vizesi verilmemektedir. Bizim bu konuda oncelikle tavsiyemiz B1/B2 vizesini almaniz sonrasinda ise sirketin durumuna gore asagidaki vize turlerinden birine basvurmanizdir.

  • E-1 Tüccar vizesi
  • E-2 Yatırımcı vizesi
  • L-1  Şirket içi transfer vizesi

E-1 Vizesi

Amerika E1 Yatırımcı vizesi mülteci olmayanlar sınıflandırması ile, Amerika’nın geçerli bir ticaret ve denizcilik antlaşması olan ülkelerin vatandaşlarına uluslararası ticaret amacı ile Amerika’da bulunma hakkı verilir. Böyle bir şahıs veya şirket adına çalışan bir işçi de bazen bu sınıfa dâhil olabilir.

E-1 Vizesi hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız ya da info@amerikadasirket.com’a e-posta gönderiniz.

E-2 Vizesi

E-2 Vizesi mülteci olmayanlar sınıflandırması ile Amerika’nın geçerli bir ticaret ve denizcilik antlaşması olan ülkelerin vatandaşları Amerikan işlere yüklü miktarda yatırım yapacaklarında Amerika’da bulunma hakkı verilir. Böyle bir şahıs veya şirket adına çalışan bir işçi de bazen bu sınıfa dâhil olabilir.

E-2 vizesi hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız.   ya da info@amerikadasirket.com’a e-posta gönderiniz.

L-1 Vizesi

L-1 göçmen olmayanlar vizesi Amerikan bir işverenin yönetici pozisyonundaki ya da işverenin şirketin menfaatlerine ve ilgi alanlarına dair uzmanlık sahibi bir çalışanı herhangi bir ofisten, aynı şirketin Amerika’da bulunan şubelerinden birine transfer etmesine olanak sağlar. Bu vize henüz Amerika’da ofisi bulunmayan, ancak kurmayı planlayan şirketler için de geçerlidir

L-1A Vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız.

L-1B Vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız.  

Ayrıca bize info@amerikadasirket.com üzerinden e-posta ile ulaşabilirsiniz. Eger Whatsapp kullanıyorsanız +1 302 442 08 12 ‘den bize yazabilirsiniz.

Sürekli E-posta ve Whatsapp Desteği

Kurumsal danışmanlık alan tüm müşterilerimiz sorularını e-posta ya da whatsapp üzerinden bize her zaman sorabilirler.

+1 302 442 0812

ÖNEMLİ DUYURU! | Detay İçin Lütfen Tıklayınız

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı öncelikli endişemizdir. Covid-19 Coronavirus Pandemi sebebiyle, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından önerilen önlemler ışığında şirketimiz uzaktan çalışma da dahil olmak üzere bir dizi koruyucu politika benimsemiştir.

Tüm müşterilerimizi taleplerini karşılamak için kesintisiz hizmet sunmaya çalıştık. Ancak, ABD hükümeti tarafından alınan kararla, IRS kurumu bazı hizmetlerini geçici olarak yavaşlatmıştır. Böylece, EIN hizmeti geçici olarak yavaşlatılmıştır. Vergi Beyanı hizmeti devam etmektedir. Öte yandan, bu sıkıntılı dönemde, Delaware eyaleti de dahil olmak üzere tüm eyaletler hizmetlerini yavaşlatmıştır.

Bu problemli dönemde siz sevgili müşterilerimize sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.