Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+1 302 310 2176

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

ABD’de Banka Hesabı Açmak

ABD’de kurmuş veya kurmayı düşündüğünüz şirketiniz için ABD’de banka hesabı açmak, ticaretiniz için oldukça önemli noktalardan biridir. ABD’de banka hesabı açmak için şahsen kendinizin ABD’ye gitmenize gerek yoktur. “Amerikadasirket.com” banka hesap açılışları için sizlere tam destek sağlamaktadır.

Eğer şu an Amerika’da bir şirket sahibiyseniz, banka hesabınızı 12-15 iş günü içerisinde açıp hemen ardından dosyalarınız size kargolayabiliriz.

Kart Kullanımı

Banka hesabı Amerika’da kurulu şirketine ait bir hesap olup tüm dünyada banka kartınızı (ATM/Debit) kullanma imkanı sunmaktadır. Ayrıca, internet bankacılık şubesi şifreniz ile dünyanın herhangi bir yerinde hesaplarınızı kontrol edebilir, para kabul edebilir ve para gönderebilirsiniz ve kartınızla Türkiye’deki her ATM noktasından paranızı çekebilir, mağazalarda her türlü alışverişlerinizde kullabilirsiniz. ATM kartı ile yapacağınız işlemler Amerika’da bağlı olan banka hesabınızın bakiyesinden düşecektir. Şirketiniz için banka hesabı işlemlerine başlamak için öncelikle hangi bankada şirket hesabı sahibi olmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Limitsiz Alışveriş

Yanlış bilinen yaygın bir bilgi vardır. “Master” ve “Visa” türü olan tüm kartlar dünyanın her noktasında geçerlidir. Aslında durum böyle değildir. Yaşamış olduğunuz ülkeye bağlı olarak bazı ülkelerden alışveriş yapamazsınız. Örneğin; Ebay.com’dan almak istediğiniz bir şeyi sırf Amerika sınırları içerisinde olmadığınızdan alamayabilirsiniz. Bu durumda, sadece ABD sınırları içinde satış yapan Ebay.com satıcılarından veya ABD’nin herhangi bir yerinden almak istediğiniz ürünü Delaware eyaletinde kurmuş olduğunuz LLC Şirketiniz aracılığı ile şirketinize bağlı Amerika banka hesabını kullanarak satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ABD’de banka hesabı açmak için ne yapmak gerekir?

  • ABD’de kurulu bir şirket
  • Hesap sahibi kimlik beyanı (Şirket sahipliğini gösterir belge)
  • Türkiye iletişim adresi

Hesap açılım işlemleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
________________________________________________

Tel : +1 302 442 08 12

ÖNEMLİ DUYURU! | Detay İçin Lütfen Tıklayınız

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı öncelikli endişemizdir. Covid-19 Coronavirus Pandemi sebebiyle, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından önerilen önlemler ışığında şirketimiz uzaktan çalışma da dahil olmak üzere bir dizi koruyucu politika benimsemiştir.

Tüm müşterilerimizi taleplerini karşılamak için kesintisiz hizmet sunmaya çalıştık. Ancak, ABD hükümeti tarafından alınan kararla, IRS kurumu bazı hizmetlerini geçici olarak yavaşlatmıştır. Böylece, EIN hizmeti geçici olarak yavaşlatılmıştır. Vergi Beyanı hizmeti devam etmektedir. Öte yandan, bu sıkıntılı dönemde, Delaware eyaleti de dahil olmak üzere tüm eyaletler hizmetlerini yavaşlatmıştır.

Bu problemli dönemde siz sevgili müşterilerimize sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.