+90 850 304 7002

Sosyal Medyada Biz}

Amerika’da inşaat şirketi kurmak için ne gerekir ?

Amerika’da inşaat şirketi kurmak için ne gerekir ?

Amerika’da inşaat şirketi kurmak için ne gerekir veya genel taahhüt işlerine nasıl başlanır ?

İnşaat sektörü bir kez daha canlanıyor

Amerika’da konut inşaatı sektörü (kaynak: Sageworks) son yılların en hızlı büyüyen endüstrilerden biri oldu. Sektörün içindekiler artış gösteren talepten, kredi faaliyetinden ve emlak fiyatların oldukça memnunlar

Ayrıca, Amerik’da küçük işletmeler arasında en hızlı büyüyen 10 sektörden altısı müteahhitlik, emlakçılık ve mimarlık alanlarını kapsayacak şekilde inşaat olmuştur.

Endüstriyel inşaat piyasasında da yeniden bir canlanma yaşıyor. IBİSWorld, önümüzdeki beş yılın özellikle inşaat ticareti ile uğraşan firmaların güçlü bir büyüme dönemi yaşanacağını öngörüyor. Daha fazla ticari ofis alanı talebi ve harcanabilir gelirlerin canlanması daire satışlarındaki talebi de artıracaktır.

Amerika’da inşaat içine hamle yapmak istiyorsanız, şimdi tam zamanı. Başlamanıza yardımcı olabilecek sekiz husus ve kaynak aşağıdaki gibidir.

Başlamak için 10 adım

İş stratejinizi planlama, doğru hükümet kuruluşlarıyla birleşme ve kaydolma da dahil olmak üzere her tür işi kuralına uygun yapmak için ilgili temel aşamaları öğrenmeniz gerekmektedir. Amerika’da inşaat şirketi kurmak için Bu 10 Adım, bilmeniz gereken her şeyi kapsamaktadır.

Yardım alın ve danışman bulun

Bu konuda tek başınıza değilsiniz; sahip olacağınız yerel Küçük İşletmenizin Geliştirme faaliyetleri için sizin doğru adımları atmanıza ve sizi işletmelerin yardım programlarına yönlendireceğiz. Planlama sürecinin içeriğini ve çıkışını anlamanıza, başlangıç için ipuçları alabileceğiniz görüşmeler sağlayabileceksiniz. Sizi direk inşaat endüstrisinden bir akıl hocası ile tanıştırabiliriz. Bunun için bize danışabilirsiniz.

Bir iş planı yazma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa,h yine bizden iş planı destek isteğinde bulunabilirsiniz.

Finansman

Eğer amerika’da inşaat şirketi kurmak için ya da sektöre dahil olabilmek için sermayeniz yoksa veya geleneksel bir banka kredisine erişiminiz mümkün değilse, bir kredi programı düşünebilirsiniz. Küçük işletmeler için diğer finansman seçenekleri arasında kredi birlikleri, topluluk bankaları veya bir ticari kredi hattı bulunur.

Seçeneklerinizi anlamak için Business.USA.gov adresini ziyaret ediebilirsiniz. İçerisindeki Finansman Sihirbazı, ihtiyacınız olan finansmanı elde etmenize yardımcı olabilecek uygun devlet kaynaklarını belirlemenize yardımcı olabilir.

Amerika’daki inşaat şirketiniz için alacağınız doğru lisans ve izinler işletme sigortası ve kefalet belgelerine sahip olmanızı sağlayarak kendinizi, işinizi ve müşterilerinizi koruyacaktır.

İnşaat şirketiniz için lisans ve izinler neden gerekli ve nasıl alınır

Amerika'da inşaat şirketi kurmak için ne gerekir

Amerika’da inşaat şirketi kurmak için ne gerekir

İşletme Lisansları ve İzinleri

Genel bir işletme ruhsatına ek olarak, çoğu inşaat veya taahhüt işinde çalışmak için belirli lisanslara ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin, elektrik, sıhhi tesisat, klima, gaz tesisatı ve diğer inşaat işleri için esnaf lisansı gerekiyor. İhtiyacınız olan şey hakkında bilgi almak için eyalet işletme lisans bürosuna başvurmanız gerekmetedir. Eğer şirketinizin ofisi olarak evinizi kullanmayı düşünüyorsanız, bulunduğunuz şehirden veya ilçeden bir ev izni almanız gerekir.

Kefalet Bonoları

Genel olarak, inşaat işletmelerinin yasal olarak çalışabilmesi için inşaat iş akitlerinde sağlabilecekleri teminatları olması gerekmektedir. Bir sözleşme uyarınca iş yükümlülüklerinizi yerine getirmediğiniz takdirde, inşaat ticareti yaptığınız müşterinize ödemeyi vaat eden üçüncü bir şahıstan teminat mektubu bulabilirsiniz. Amerikan Kefalet ve Dayanışma Derneği’nden teminat senetleri hakkında daha fazla bilgi edinin ve küçük ve gelişmekte olan müteahhitler için teminat desteğine göz atın. Tahvil düzenlemeleri eyalete göre değişiklik gösterebilir, bu nedenle eyaletinizin gereksinimlerini araştırın ya da saygın bir kefalet temsilcisine başvurun. Ticari bir kanal aracılığıyla tahvil temin edemiyorsanız, SBA kendi Kefalet Bond Garantisi programını sunar.

Sigorta

Çalışmanızın niteliğine ve işçileri doğrudan mı isterseniz, birkaç çeşit iş sigortasına ihtiyaç duyacaksınız – genel sorumluluk, araç ve mülk sigortası. Bireysel devletler aynı zamanda işletmelerin işçilerin tazminat sigortası, işsizlik ve devlet sakatlığı sigortası gibi belirli sigortaları da yaptırmalarını ister. Daha iyi anlamak için şunları okuyun: Ne Türden İşletme Sigortasına İhtiyacınız Var?

İnşaat sektörü düzenlemelerine dikkat edin.

Enerji verimliliği standartlarından işyeri güvenlik düzenlemelerine kadar, inşaat endüstrisi ağır düzenlenmiştir. Daha fazla bilgi için SBA.gov İnşaat Sanayi Rehberi’ni okuyun.

İş sağlığı ve güvenliği planını geliştirin

İş Güvenliği ve Sağlık Yasası (OSHA), inşaat işçilerine tanınmış tehlikelerden uzak, güvenli bir işyeri sağlanmasını gerektirir. Güvenli ve uyumlu bir işyeri kurmanıza yardımcı olabilecek kaynaklar hakkında bilgi için İşyeri Güvenliği ve Sağlık kılavuzuna göz atın.

İşçi bulma ve işe alma

İnşaat sektörü genel olarak emeği dört kaynaktan temin eder – taşeronlar, işe alınan çalışanlar, emek veren brokerlar veya bağımsız yükleniciler. Başlamak için, ilk çalışanı seçmek için bu adımları okuyun ve sonra bağımsız yüklenicileri çalıştırmakla ilgili belirli kanunları ve vergi etkilerini kontrol edin.

10 Mart 2017

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN