Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

ABD’de İnşaat Şirketi Kurmak İçin Ne Gerekiyor?

İnşaat Sektörü Bir Kez Daha Canlanmakta

ABD’de konut inşaatı sektörü (kaynak: Sageworks) son yılların en hızlı büyüyen endüstrilerden biri oldu. Sektörün içindekiler artış gösteren talepten, kredi faaliyetinden ve emlak fiyatların oldukça memnunlar

Ayrıca, ABD’deki küçük işletmeler arasında en hızlı büyüyen 10 sektörden altısı müteahhitlik, emlakçılık ve mimarlık alanlarını kapsayacak şekilde inşaat olmuştur.

Endüstriyel inşaat piyasasında da yeniden bir canlanma yaşanmaktadır. IBİSWorld, önümüzdeki beş yılın özellikle inşaat ticareti ile uğraşan firmaların güçlü bir büyüme dönemi yaşanacağını öngörmektedir. Daha fazla ticari ofis alanı talebi ve harcanabilir gelirlerin canlanması daire satışlarındaki talebi de arttıracaktır.

ABD’deki inşaat işine hamle yapmak istiyorsanız, “şimdi tam zamanı” denilebilir. Başlamanıza yardımcı olabilecek sekiz husus ve kaynak aşağıdaki gibidir:

Başlamak için 10 adım

İş stratejinizi planlama, doğru hükûmet kuruluşlarıyla birleşme ve kaydolma da dahil olmak üzere her türlü işi kuralına uygun yapmak için ilgili temel aşamaları öğrenmeniz gerekmektedir. ABD’de inşaat şirketi kurmak için bu 10 adım ve  bilmeniz gereken her şeyi kapsamaktadır.

Yardım Almalı ve Danışman Bulmalısınız

Bu konuda tek başınıza değilsiniz; sahip olacağınız yerel küçük işletmenizin geliştirme faaliyetleri için sizin doğru adımları atmanızı sağlayacağız ve sizi işletmelerin yardım programlarına yönlendireceğiz. Planlama sürecinin içeriğini ve çıkışını anlamanıza, başlangıç için ipuçları alabileceğiniz görüşmeler sağlayabileceksiniz. Sizi direkt inşaat endüstrisinden bir akıl hocası ile tanıştırabiliriz. Bunun için de bize danışabilirsiniz.

Bir iş planı yazma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, yine bizden iş planı destek isteğinde bulunabilirsiniz.

Finansman

Eğer ABD’de inşaat şirketi kurmak için ya da sektöre dahil olabilmek için sermayeniz yoksa veya geleneksel bir banka kredisine erişiminiz mümkün değilse, bir kredi programı düşünebilirsiniz. Küçük işletmeler için diğer finansman seçenekleri arasında kredi birlikleri, topluluk bankaları veya bir ticari kredi hattı bulunmaktadır.

Seçeneklerinizi anlamak için Business.USA.gov adresini ziyaret edebilirsiniz. İçerisindeki “Finansman Sihirbazı”, ihtiyacınız olan finansmanı elde etmenize yardımcı olabilecek uygun devlet kaynaklarını belirlemenize yardımcı olabilir.

ABD’deki inşaat şirketiniz için alacağınız doğru lisansa ve izinlere, işletme sigortasına ve kefalet belgelerine sahip olmanızı sağlayarak kendinizi, işinizi ve müşterilerinizi koruyabilirsiniz.

İnşaat Şirketiniz İçin Lisans ve İzinler Neden Gerekli ve Nasıl Alınır?

Amerika'da inşaat şirketi kurmak için ne gerekir

Amerika’da inşaat şirketi kurmak için ne gerekir?

İşletme Lisansları ve İzinleri

Genel bir işletme ruhsatına ek olarak, çoğu inşaat veya taahhüt işinde çalışmak için belirli lisanslara ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin, elektrik, sıhhi tesisat, klima, gaz tesisatı ve diğer inşaat işleri için esnaf lisansı gerekiyor. İhtiyacınız olan şey hakkında bilgi almak için eyalet işletme lisans bürosuna başvurmanız gerekmektedir. Eğer şirketinizin ofisi olarak evinizi kullanmayı düşünüyorsanız, bulunduğunuz şehirden veya ilçeden bir ev izni almanız gerekmektedir.

Kefalet Bonoları

Genel olarak, inşaat işletmelerinin yasal olarak çalışabilmesi için inşaat iş akitlerinde sağlabilecekleri teminatları olması gerekmektedir. Bir sözleşme uyarınca iş yükümlülüklerinizi yerine getirmediğiniz takdirde, inşaat ticareti yaptığınız müşterinize ödemeyi vaat eden üçüncü bir şahıstan teminat mektubu bulabilirsiniz. Amerikan Kefalet ve Dayanışma Derneği’nden teminat senetleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz ve küçük ve gelişmekte olan müteahhitler için teminat desteğine göz atabilirsiniz. Tahvil düzenlemeleri, eyalete göre değişiklik gösterebilir ve bu nedenle eyaletinizin gereksinimlerini araştırabilirsiniz ya da saygın bir kefalet temsilcisine başvurabilirsiniz. Ticari bir kanal aracılığıyla tahvil temin edemiyorsanız, SBA kendi Kefalet Bond Garantisi programını sunmaktadır.

Sigorta

Çalışmanızın niteliğine ve işçileri isteyiş şeklinize göre birkaç çeşit iş sigortasına ihtiyaç duyacaksınız ve bunlar şu şekilde sıralanabilir: Genel sorumluluk, araç ve mülk sigortası.  “””””””””””””””””””””Bireysel devletler aynı zamanda işletmelerin işçilerin tazminat sigortası, işsizlik ve devlet sakatlığı sigortası gibi belirli sigortaları da yaptırmalarını ister. “”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””Daha iyi anlamak için şunları okuyabilirsiniz: Ne Türden İşletme Sigortasına İhtiyacınız Var?

İnşaat Sektörü Düzenlemelerine Dikkat Etmelisiniz

Enerji verimliliği standartlarından iş yeri güvenlik düzenlemelerine kadar, inşaat endüstrisi ağır düzenlenmiştir. Daha fazla bilgi için SBA.gov İnşaat Sanayi Rehberi’ni okuyabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Planını Geliştirmelisiniz

İş Güvenliği ve Sağlık Yasası (OSHA), inşaat işçilerine tanınmış tehlikelerden uzak, güvenli bir işyeri sağlanmasını gerektirir. Güvenli ve uyumlu bir işyeri kurmanıza yardımcı olabilecek kaynaklar hakkında bilgi için İşyeri Güvenliği ve Sağlık kılavuzuna göz atabilirsiniz.

İşçi Bulma ve İşe Alma

İnşaat sektörü genel olarak emeği dört kaynaktan temin eder: Taşeronlar, işe alınan çalışanlar, emek veren acentalar (broker) veya bağımsız yükleniciler. Başlamak için, ilk çalışanı seçmek için bu adımları okumalı ve sonra bağımsız yüklenicileri çalıştırmakla ilgili belirli kanunları ve vergi etkilerini kontrol etmelisiniz.

________________________________________________

Tel : +1 302 442 08 12