Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+1 302 310 2176

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

amerikada şube devlet teşviği

Amerika’da Kira Giderlerine Devlet Teşviği

Kira Giderlerinin Desteklenmesi:

Sınai ve ticari şirketler ile İşbirliği Kuruluşları tarafından açılan şubeler için: Amerika’da Kira Giderlerine Devlet Teşviği
  • Amerika’da Kira Giderlerine Devlet Teşviği açılan şubenin mağaza olarak kullanılması durumunda kira giderinin %50’si, yıllık en fazla 120.000 ABD Doları olacak şekilde karşılanır.
  • Yurt dışında açılan birimin depo, ofis, “showroom”, reyon veya üzerine bina yapılacak bir arsa olarak kullanılması durumunda ise kira bedelinin %50’si, yıllık en fazla 100.000 ABD Doları olacak şekilde karşılanacaktır.
Ticari şirketler tarafından yurt dışında açılan şubeler için:
  • Yurtdışında açılan şubenin mağaza olarak kullanılması durumunda kira giderinin %40’ı, yıllık en fazla 100.000 ABD Doları olacak şekilde karşılanır.
  • Yurt dışında açılan birimin depo, ofis, “showroom”, reyon veya üzerine bina yapılacak bir arsa olarak kullanılması durumunda ise kira bedelinin %40’ı, yıllık en fazla 75.000 ABD doları olacak şekilde karşılanacaktır.

Yukarıda bahsedilen desteklerden faydalanabilmek için birtakım koşullar vardır. Kira desteği sağlanan yerin konut olarak kullanılmaması ve kiracı ile kiraya veren arasında bir ilişki olmaması gerekmektedir. Aynı şekilde bu destekten faydalanmak için yurt dışındaki şubede, Türkiye’de üretilen ürünlerin pazarlanması gerekmektedir. Yabancı markalar için Türkiye’de fason olarak üretilmiş ürünlerin giderleri kapsanmamaktadır.

Kira desteğinden her bir ülke için en fazla 4 yıl yararlanılabilir. Toplamda ise 25 birim (şube) için kira desteğinden faydalanılabilir.

___________________________________________________

Tel : +1 302 442 08 12

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlendi

ÖNEMLİ DUYURU! | Detay İçin Lütfen Tıklayınız

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı öncelikli endişemizdir. Covid-19 Coronavirus Pandemi sebebiyle, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından önerilen önlemler ışığında şirketimiz uzaktan çalışma da dahil olmak üzere bir dizi koruyucu politika benimsemiştir.

Tüm müşterilerimizi taleplerini karşılamak için kesintisiz hizmet sunmaya çalıştık. Ancak, ABD hükümeti tarafından alınan kararla, IRS kurumu bazı hizmetlerini geçici olarak yavaşlatmıştır. Böylece, EIN hizmeti geçici olarak yavaşlatılmıştır. Vergi Beyanı hizmeti devam etmektedir. Öte yandan, bu sıkıntılı dönemde, Delaware eyaleti de dahil olmak üzere tüm eyaletler hizmetlerini yavaşlatmıştır.

Bu problemli dönemde siz sevgili müşterilerimize sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.