Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

amerikada reklam ve tanıtım teşviği

Amerika’da Marka Tesciline ve Reklam Faaliyetlerine Devlet Teşviki

Amerika’da Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi

  • Amerika’da Marka Tescil ve Reklam, bu devlet desteklerinden faydalanan bir şubesi bulunan şirketler için faaliyetlerinin %60’ı desteklenmektedir. Bu destek, en fazla 150.000 ABD Doları olacak şekilde karşılanır.
  • Amerika’da Marka Tescil ve Reklam, bu devlet desteklerinden faydalanan bir şubesi bulunmayan şirketler için  faaliyetlerinin %60’ı desteklenmektedir.Bu destek, en fazla 250.000 ABD Doları olacak şekilde karşılanır.

Reklam, tanıtım ve pazarlama desteğinden faydalanmak için şirketlerin yurt içinde marka tescil belgesine sahip olması gerekir. Tanıtım yapacağı ülkede ise marka tescil belgesine sahip olması veya bu belge için başvurmuş olması gerekmektedir. Bu destekten, tıpkı kira desteği gibi faydalanabilir. En fazla 4 yıl süreyle geçerlidir. Yurt içi medya organları, yurt dışına yönelik yayın yapan Türk medya organları ve Türkçe yayın yapan medya organlarına verilecek reklamlar bu destek kapsamına girmez.

Amerika’da Marka Tescil Faaliyetlerinin Desteklenmesi

Türkiye’de marka tescil belgesine sahip şirketlerin yurt dışında da markalarını tescil ettirmeleri ve korumaları için bir takım harcamalar yapmaları gerekecektir. Yurt dışında marka tesciline dair bu giderlerin %50’si, en fazla 50.000 ABD Doları olacak şekilde desteklenir. Bu destekten en fazla 4 yıl faydalanılabilir.

Bu destek için başvuru yapıldığı sırada Türkiye’de marka tescil belgesine sahip olunmaması durumunda ise, destek başvuru süresi içerisinde yurt içi marka tescil işleminin gerçekleşmiş olması şartı aranır.

_________________________________________________________

Tel : +1 302 442 08 12

ÖNEMLİ DUYURU! | Detay İçin Lütfen Tıklayınız

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı öncelikli endişemizdir. Covid-19 Coronavirus Pandemi sebebiyle, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından önerilen önlemler ışığında şirketimiz uzaktan çalışma da dahil olmak üzere bir dizi koruyucu politika benimsemiştir.

Tüm müşterilerimizi taleplerini karşılamak için kesintisiz hizmet sunmaya çalıştık. Ancak, ABD hükümeti tarafından alınan kararla, IRS kurumu bazı hizmetlerini geçici olarak yavaşlatmıştır. Böylece, EIN hizmeti geçici olarak yavaşlatılmıştır. Vergi Beyanı hizmeti devam etmektedir. Öte yandan, bu sıkıntılı dönemde, Delaware eyaleti de dahil olmak üzere tüm eyaletler hizmetlerini yavaşlatmıştır.

Bu problemli dönemde siz sevgili müşterilerimize sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.