CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

Amerika’da Şirket Kurmak İçin Eyalet Seçimi

Şirket Kurma İçin Eyalet Seçimi

Şirket Kurma İçin Eyalet Seçimi, Amerika’da şirket kurmak için kafanızda belirli bir konum oluşturduktan sonra eyalet seçimi yapmanız gerekmektedir. Dilerseniz iş yaptığınız eyalette, dilerseniz başka bir eyalette şirketinizi kurabilirsiniz. İş yaptığınız eyalette şirket kurmak genellikle daha az maliyetlidir. Bazen başka bir eyalette şirket kurmanın avantajları daha fazla olabilir ancak daha maliyetli olacaktır.

Yeni Şirketinizin Kurulacağı Eyaleti Seçme

(Şirket Kurma İçin Eyalet Seçimi) İş yaptığınız yerde şirket kurma gibi bir zorunluluğunuz yoktur; 50 eyaletten herhangi birinde veya Columbia bölgesinde şirket kurabilirsiniz.

Bilmeniz gereken şey, işinizi konumlandırdığınız yerde iş yapmak için işinizi kayıt ettirmeniz gerektiğidir. İşinizi konumlandırdığınız yerde şirket kurarsanız bu işlem otomatik gerçekleşir. Eğer başka bir yerde şirket kurmayı planlıyorsanız işinizi kayıt ettirmeniz gerekecektir.

Şirketinizi nerede kuracağınıza dair karar verme aşamasında iki önemli faktörü göz önünde bulundurmanız gerekmektedir: Bütçeniz ve hedefleriniz. Karar genellikle şirketinizi iş yaptığınız eyalette kurma ile Delaware’de kurduktan sonra iş yapacağınız yere kayıt ettirmek arasında olur. Eğer şirketiniz yakından kontrol edeceğiniz ve öncelikle tek bir eyalette işlev görecek bir şirket ise yerel olarak şirket kurmak en iyi çözümdür. Yerel olarak şirket kurmanın maliyeti genellikle başka bir eyalette şirket kurup diğer eyaletlerde “yabancı şirket” adı altında iş yapmaktan daha azdır.

Başka bir eyalette iş yapma hakkı elde eden yabancı şirket hem ana eyaletin hem de yabancı kabul edildiği eyaletin vergi ve yıllık beyan yükümlülüklerinden sorumludur. Dolayısıyla eğer işiniz işlev gördüğü eyaletlerde iş yapma hakkını elde etmişse düşük kurumsal gelir vergilerine sahip eyaletlerde şirket kurmanın avantajı göründüğü kadar büyük olmayabilir.

Tel : +1 302 310 21 76

Amerikadasirket.com


Sosyal Medya Hesaplarımız
İnstagram

İlginizi Çekebilir

amerikada-sirket-kurmak

Amerika’da Şirket Kurmanın Yolları

Amerika’da şirket kurmak ve burada bir girişimcilik yolculuğuna çıkmak fırsatlarla dolu olduğu kadar heyecan verici bir yolculuktur. Amerika Birleşik Devletlerinin

Amerika’da Online Vergi Borcu Ödeme

Amerika’da online vergi borcu ödeme konusunda zorluk çeken okurlarımız için hazırladığımız bu yazıda üç basit adımda tüm borcunuzu kapatmayı öğreneceksiniz.

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.