Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+1 302 310 2176

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Yıllık Vergi Bildirimleri

Amerika’da vergi bildirimleri

ABD’de şirket kurduktan sonra en dikkat edilmesi gereken şey vergi. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika’da da şirketlerin vergi sorumluluklarına uyumlarına çok dikkat ediliyor. Özellikle Delaware Eyaleti için Delaware’de kurulmuş olan bir şirket, eğer bu eyalette iş yapmıyorsa eyalet vergi gerekliliklerinden muaf oluyor; zira eyalet içerisinde bir geliri de olmuyor. Bu şirketler yalnızca İmtiyaz Vergisi (Franchise Tax) isimli, yıllık sabit bir vergi tutarını ödüyorlar.

Bunun dışında, eğer bir şirketin çalışanları var ise (şirketin sahipleri dışında) bu çalışanlara ödenen maaşlar, tazminatlar vb. sorumluluklardan dolayı oluşan vergilerin yasal ödemesi için Amerikan Gelirler Dairesi (Internal Revenue Service) nezdinde kaydolunması gerekir. Bu da yine oldukça basit bir işlemdir ve Amerika’da ikamet edilmiyor olsa dahi bireysel bir vergi kimlik numarası (şirket adına) alınması ile işlem kolaylıkla halledilebilir.

amerikadasirket.com olarak

  • Sales Tax ödemelerinin yapılması
  • Payroll
  • Quickbooks clean up
  • IRS Resolution & Audit Support
  • 1040, 1040NR, 1040EZ, 1040ES
  • 1120 , 5742 formları
  • ITIN & EIN Başvuru

Hizmetlerini sağlamaktayız. Ayrıca uluslararası vergi konularında ingilizce/Türkçe/Ispanyolca özel danışmanlık sunmaktayız.

Sürekli E-posta ve Whatsapp Desteği

Kurumsal danışmanlık alan tüm müşterilerimiz sorularını e-posta ya da whatsapp üzerinden bize her zaman sorabilirler.

+1 302 442 0812

ÖNEMLİ DUYURU! | Detay İçin Lütfen Tıklayınız

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı öncelikli endişemizdir. Covid-19 Coronavirus Pandemi sebebiyle, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından önerilen önlemler ışığında şirketimiz uzaktan çalışma da dahil olmak üzere bir dizi koruyucu politika benimsemiştir.

Tüm müşterilerimizi taleplerini karşılamak için kesintisiz hizmet sunmaya çalıştık. Ancak, ABD hükümeti tarafından alınan kararla, IRS kurumu bazı hizmetlerini geçici olarak yavaşlatmıştır. Böylece, EIN hizmeti geçici olarak yavaşlatılmıştır. Vergi Beyanı hizmeti devam etmektedir. Öte yandan, bu sıkıntılı dönemde, Delaware eyaleti de dahil olmak üzere tüm eyaletler hizmetlerini yavaşlatmıştır.

Bu problemli dönemde siz sevgili müşterilerimize sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.