amerikadasirket.com, by social enterprises.

Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

24s WhatsApp Destek

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+90 541 392 6224

112 Old Capitol Trail, Newark DE

Tüm sorularınız ve başvurularınız için bize bilgi@amerikadasirket.com 'a e-posta göndererek ulaşabilirsiniz. Ayrıca TR Tel: +90 541 392 62 24 - USA Tel: +1 302 442 08 12 üzerinden arayabilirsiniz.

Amerika'da şube devlet teşvikleri

Amerika’da yapılacak girişimlere Devlet Desteği

Amerika’da yapılacak girişimlere Devlet Desteği

Amerika’da yapılacak girişimlere Devlet Desteği, Son zamanlardaki ekonomik hareketlilik ile birlikte yurtdışında açılan şirket veya ofislerin sayısında bir hayli artış gözlenmekte. Piyasa hareketliliğin yanı sıra, sağladığı vergi avantaları ve işletim kolaylıkları dolayısıyla girişimcilere en fazla tavsiye edilen ülke Amerika. Amerika’da kurulan Türk şirketlerinin sayısı sadece son 1 yıl içerisinde yüzde 150 artış gösterdi. Tüm bunlar göz önüne alındığında, girişimcilerin en fazla merak ettiği konulardan biri de bu tür girişimlere sağlanan devlet desteği oldu. Bu yazıda, yurtdışında açılacak şube, ofis, depo gibi girişimlere sağlanan devlet desteği hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Öncelikle Amerika’da nasıl şube açılabileceğine kısaca göz atalım:

Amerika’da şube açmak veya yeni bir şirket kurmak için Amerikan vatandaşı olma gibi bir şart bulunmamaktadır. Aşağıdaki aşamalar ile Amerika’da kolayca şubenize sahip olabilirsiniz.

  1. Şirket İsmi: Bu kesinlikle hafife alınacak bir adım değildir. Amerika’daki kuruluşlar için isimlerinin sonunda bulundurmaları gereken bir takım unvanlar veya kısaltmalar mevcuttur. Aynı şekilde bir takım sözcüklerin şirket isimlerinde kullanılmaları konusunda bazı kısıtlamalar ve yasaklar mevcuttur. Ek olarak, şirket ismi başka bir şirket tarafından alınmamış olmalıdır. Şirket ismi seçimi konusunda daha detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
  2. Yasal Temsilci Tutmak: Yasal Temsilci sizin ve şirketinizin adına tüm resmi evrak ve postaları almak ile görevlidir. Bir yasal temsilci tutmak Amerika’daki eyaletlerin kanunları aracılığıyla zorunlu tutulmuştur. İşlerinizi kolaylaştırmak adına bu hizmeti sizin için sağlayabiliriz.
  3. EIN (Employer Identification Number): İşveren Kimlik Numarası şirketinizin işlerinin resmi olarak yürümesi için şirket sahibinin edinmesi gereken bir kimlik numarasıdır.

 

Devlet Desteği

Türk şirketlerinin uluslararası pazardan daha fazla pay alabilmeleri adına, koşullara göre değişen farklı devlet destekleri sağlanmaktadır. Kira, tanıtım ve/veya marka tescili gibi farklı konularda devlet desteği edinilebilmektedir.

 

Ne Kadar Devlet Desteği Sağlanmaktadır

Kira, tanıtım ve marka tescili adı altında sınıflandırılan destek türlerinin miktarları da yine bu destek türlerine ve bir takım koşullara göre değişmektedir. Yurtdışı teşvikler bölümümüzde ilgili yazıları bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


E-posta : bilgi@amerikadasirket.com
Telefon : +90 555 712 06 58 (Türkiye)
Telefon : +1 302 526 48 00 (Amerika)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *