Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+1 302 310 2176

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

ABD’deki Limited Şirketler İçin Vergi Sınıflandırmaları

Olağan Vergilendirme (“Default Taxation”)

Amerika’daki limited şirketler için vergi sınıflandırmaları aşağıda belirtilen federal gelir vergilendirmesi amaçlarıyla, ikiden fazla üyesi bulunan limited şirketler (LLC) standart ortaklık (“partnership”) gibi vergilendirilir:

15334505535541542544583925106511201120S25538832

Tek üyesi bulunan limited şirketler için; gelir vergilendirmesi konusunda bu üyeden/sahipten bağımsız düşünülmeyerek vergiye tâbi tutulular (“disregarded entity”) ancak istihdam vergisi (employment tax) ve diğer vergiler konusunda, standart bir limited şirkete uygulandığı şekilde, yani şirket üye(ler)inden bağımsız olarak gelir vergisine tâbi tutulurlar.

Önceden Belirlenmiş Vergilendirme (Elected Taxation)

Bir limited şirket, anonim şirket, S-şirket ya da dernek gibi vergilendirilmeyi talep edebilir. Buna ek olarak, limited şirketler ilerleyen zamanlarda bu vergilendirme şeklini değiştirme talebinde de bulunabilirler.

ABD’de vergi işlemleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

————————————–—————–——

Tel : +1 302 442 08 12

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlendi

ÖNEMLİ DUYURU! | Detay İçin Lütfen Tıklayınız

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı öncelikli endişemizdir. Covid-19 Coronavirus Pandemi sebebiyle, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından önerilen önlemler ışığında şirketimiz uzaktan çalışma da dahil olmak üzere bir dizi koruyucu politika benimsemiştir.

Tüm müşterilerimizi taleplerini karşılamak için kesintisiz hizmet sunmaya çalıştık. Ancak, ABD hükümeti tarafından alınan kararla, IRS kurumu bazı hizmetlerini geçici olarak yavaşlatmıştır. Böylece, EIN hizmeti geçici olarak yavaşlatılmıştır. Vergi Beyanı hizmeti devam etmektedir. Öte yandan, bu sıkıntılı dönemde, Delaware eyaleti de dahil olmak üzere tüm eyaletler hizmetlerini yavaşlatmıştır.

Bu problemli dönemde siz sevgili müşterilerimize sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.