Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Amerikan Banka Hesabı Nasıl Açılır?

ABD içinde ticari işlem yapıyorsanız veya genel anlamda Amerikalı müşterilerle işlem yapıyorsanız, sizden ödemeleri yerel ödeme yöntemleriyle işleme koymanız istenebilir. Bazı işletmeler PayPal veya banka havalesi gibi hizmetleri kullandıklarını ifade etseler de, bu yöntemler bazen elverişsiz, zaman alıcı ve maliyetli olabilir. Dahası, bir banka hesabı ABD’nin rekabetçi pazarında sürdürülebilirlik anlamında kesinlikle yardımcı olacaktır. Ayrıca, bir girişimci olarak işletmenizin bankacılığını kişisel bankacılık işlemlerinizden ayrı tutmak oldukça önemlidir. Bu nedenlerle, bir ABD Banka hesabına sahip olmak faydalı olabilir.

Bir ABD banka hesabı açmak istiyorsanız dikkate alabileceğiniz 3 seçenek vardır. İlk olarak, çevrimiçi bankalara başvurarak şansınızı deneyebilirsiniz. Bu seçeneğin biraz karmaşık ve zaman alıcı olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. İkinci seçenek ise bir ABD banka hesabı açmak için Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat edip bankaları ziyaret etmenizdir. ABD’ye gitmeden önce gerekli belgeleri de toplamalısınız. Bu noktada bankalara olan kredibilitenizi kanıtlamak en temel şartlardan biridir.

Son olarak, bizden bu hizmeti satın alarak yararlanabilirsiniz. Böylece Sosyal Güvenlik Numaranız olmadan, ABD’de ikamet edip etmediğiniz bakılmadan yahut ABD’ye seyahat etmeden kendi ABD banka hesabınıza sahip olabileceksiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Banka Hesabı açmak için nelere ihtiyacım var?

  • Mevcut kurulmuş bir ABD merkezli şirket
  • EIN: İşveren Kimlik Numarası
  • ABD’de gerçek bir fiziksel adres
  • Şirket sahipleri veya üyelerine ait geçerli pasaport kopyaları
  • Şirket belgeleri
  • Şirketiniz bir yaşındaysa, iyi itibar sertifikası (Certificate of Good Standing) sağlamanız gerekebilir.

Lütfen her bankanın farklı belgeler isteyebileceğini unutmayın. Bu nedenle, çalışmak istediğiniz bankaya gitmeden önce gerekli belgeleri kontrol etmeniz her zaman yararınıza olacaktır. Bir banka tarafından talep edilebilecek diğer bazı belgeler:

  • Yetki Belgesi: Bu belge “Yabancı Yeterlilik” (“Foreign Qualification”) olarak da bilinir. Bir işletme, kurulduğundan farklı bir eyalette faaliyet gösteriyorsa bu işletme yabancı bir oluşum olarak kabul edilir. Bu belge ile işletmeniz resmi olarak başka eyaletlerde de işlem görebilir. Çoğu bankaların, farklı eyalet merkezli şirketlerden bu belgeyi talep ediyor. “Yabancı Yeterlilik” hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • İyi Durum Sertifikası: Bu belge, işletmenizin tüm vergi sorumluluklarını yerine getirdiğini ve muhasebe ücretlerini uygun şekilde ödediğini kanıtlamak için verilir. Kredilere başvurduğunuzda ve kurumsal bir banka hesabı açtığınızda bankaların çoğu bu belgeye ihtiyaç duyar. Ek olarak, şirketlerden önemli anlaşmalar yapılmadan önce bu belgeyi sağlamaları istenebilir.

Bir ABD banka hesabı açmak istiyorsanız veya başka sorularınız varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.