CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

Amerika’nın İsviçre’si Wyoming: Wyoming’te LLC Kurmak

Sirketinizi-Wyoming-Eyaletine-Tasiyin

Amerika’nın İsviçre’si Wyoming: Wyoming’te LLC Kurmak

Amerika’da gizliliğe hala önem verilen bir yer var. Dahası bu yerde gelir vergisi yok ve insanlar kendi arazilerinde özgürce yaşayabiliyorlar. Evet, doğru tahmin ettiniz; Wyoming eyaletinden bahsediyoruz.

Wyoming’te iş kurmak son derece basittir ve burada kişisel özgürlüklere büyük önem verilir. Bu eyalet adeta Amerika’nın uzun bürokrasilerle ve devlet programlarıyla doldurulmadan önceki halini temsil etmektedir.

İş Dostu Bir Eyalet: Wyoming 

Wyoming her zaman ‘iş dostu’ bir eyalet olarak biliniyor. Bunun nedeni 1980’lerde “Corporation” türü ile “Ortaklık” türü şirketleri birleştirerek LLC’leri ortaya çıkaran eyalet olmasıdır. Dolayısıyla LLC türü şirketlerin öncüsü olarak adlandırılır.

Gelir vergisi veya sürpriz ücretler gibi can sıkabilecek detaylar da Wyoming’te bulunmamaktadır. Dahası, sahip olduğu yakıt rezervleri sayesinde son derece varlıklı bir eyalet olması Wyoming’i iş kurmak için ideal bir ortam haline getirmektedir.
Ayrıca Wyoming’te bir şirket belgesini yazdırmak için komik rakamlar ödemek gibi bir durumda yoktur. Kendi belgelerinizi online olarak ücretsiz yazdırabilirsiniz.

Wyoming LLC ve Gizlilik

Wyoming için şirket kurulumu konusunda gizliliğe en çok önem veren eyaletlerden biridir. Öyle ki şirketinizi kayıt ettirirken isminizin eyalet kaydında yer almasına dahi gerek yoktur ve bu bilgi kesinlikle halka açık olmaz. Wyoming, aynı zamanda tek-üyeli LLC’lerin üyelerini koruyan kanunlar geliştirmiş tek eyalettir.

Wyoming’i önemli bir iş merkezi haline getirmek için yetkililer ellerinden geleni yapmaktadırlar. Örneğin; eyalette yıllık ücret 50 USD gibi düşük bir miktardır veya Wyoming’te yer alan her bir şirket mülkü için 0.0002 USD alınmaktadır (kişi
başı) ve gelir vergisi alınmaz.

Wyoming mi Delaware mi?

Wyoming’te LLC kurmak özellikle işlerini online yapan start-up’lar için son derece çekici bir hal almaya başladı. Öyle ki Wyoming’e olan talep Delaware’e olan talebi geçmeye başladı.

Bunun başlıca birkaç sebebi var diyebiliriz. Örneğin Delaware’de beklenmedik ücretlendirmelerle karşılaşma ihtimaliniz, Wyoming’e göre daha fazladır. Başvurunuzu kontrol ettirmek isterseniz veya belgenizdeki basit bir yazım hatasını değiştirtmek isterseniz  bunun için ücret istenecektir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Wyoming’te uzun bürokrasilerin ve gereksiz ücretlerin olmaması da onu iş kurmak için ilgi merkezi noktasına getiren bir özelliktir. Wyoming’te 48 saat içerisinde LLC kurabilmenin mümkün olması da bir diğer artı nokta.

Wyoming mi Nevada mı?

Nevada önceden şirket kurma konusunda en çok tercih edilen eyaletlerden biriydi. Eyaletin ek ücret ve yeni yıllık gereksinimler talep etmeye başlaması yüzünden, Nevada yatırımcıların popüler olarak tercih ettiği yerler listesinde aşağı sıralara düştü. Bu gereksiz ve beklenmedik ücretlendirmeler, yatırımcıları başka eyaletlerdeki fırsatları keşfetmeye itti.

Wyoming’te LLC Kurmanın Bedeli Nedir ve Bu Servis Karşılığında Tam Olarak Ne Alacağım?

Ücretlendirme hakkında bilgi edinmek için lütfen “Ücretler” sayfamıza göz atmayı veya bizimle [email protected] adresinden iletişime geçmeyi unutmayın.

Wyoming’te şirketiniz kurulduktan sonra resmi şirket belgeleriniz ve şirket sözleşmeniz doğrudan belirttiğiniz adrese gönderilecektir. Eyaletten gönderilen her belge adresinize yönlendirilecek veya online olarak görüntülenebilir olacaktır.
Dilerseniz aylık son derece makul bir ücret karşılığında size telefon numarası ile birlikte kargolarınız için adres hizmeti de sağlayabiliriz.

Wyoming şirket kurulumu ile birlikte şunları edinmiş olacaksınız:

 • Baştan sona Wyoming’te şirket kurulumu
 • Kayıt gizliliği – isminiz dosyada yer almayacak veya halka açık şekilde
  yayımlanmayacaktır
 • Yıllık ücretler ödenmiş olacak – sürpriz ücretlendirmelerle
  karşılaşmayacaksınız
 • Yasal Temsilci (Registered Agent) – eyalet tarafından zorunlu kılınan Yasal
  Temilsci hizmetini de edinmiş olacaksınız
 • İşletim Sözleşmesi (Operating Agreement)
 • Certificate of Good Standing
 • Şirket Sözleşmesi (Articles of Incorporation)
 • 7/24 ulaşabileceğiniz uzman destek ekibi

Wyoming’te bir şirket kurmak demek iş dostu kanunlar, gizliliğe verilen önem ve sürpriz ücretler çıkmaması demektir.
Ayrıca dilerseniz banka hesabınızı açma konusunda da size destek sağlayabiliriz.

Sorularınız ve danışmak istediğiniz her şey için lütfen bize [email protected]
adresinden ulaşmayı unutmayınız.

İlginizi Çekebilir

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.