Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Başarılı ve Yasal Bir Çocuk Bakıcılığı İşi Yapmak İçin 7 İpucu

Bakıcılık sektörü, Amerika’daki yaşamın önemli bir parçasıdır ve ekonomiye büyük katkısı vardır. Son araştırmalara göre, çalışan anne sayısındaki artış ve insanların çocuklarını daha iyi eğitme isteklerinin de etkisiyle bakıcılık sektörünün değeri 20 milyar dolar civarındadır. Çocukların %25’ine tesisleşmiş kuruluşlarda bakıcılık yapılıyor.

Eğer hem çocuk bakımı ve gelişimi konusuna ilginiz var hem de aynı zamanda kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız bu sektör tam size göre olabilir. Peki nereden başlamalı? Yönetmelikler, kanunlar ve atılması gereken adımlar nelerdir? Bilinmesi gereken her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

İçinde Bulunduğunuz Toplumun İhtiyaçlarını İyi Anlayın

İçinde bulunduğunuz toplumun özelliklerine ve ne tür çocuk bakım merkezlerine talep olduğuna dair araştırma yapabilirsiniz. Örneğin, çalışan anne sayısını ve diğer çocuk bakım merkezlerini inceleyebilirsiniz.

Bu tür demografik bir araştırma, size aynı zamanda gelecekteki talep hakkında da ipucu verir. Örneğin, çocuk nüfusunun çoğu okul öncesi çağındaysa bunun anlamı ileride okul çağındaki çocuklara yönelik projeler yapmanız gerektiğidir.

İstatistiksel ipuçlarının yanı sıra ebeveynler ile doğrudan iletişime geçerek de bilgi toplayabilirsiniz. Örneğin, çocuk bakımı ile ilgili konuların olduğu web sitelerinde veya forumlarda çevrim içi (online) olarak basit anketler düzenleyebilirsiniz.

Kendi İşinizin Sahibi Olmaya Hazır Mısınız?

İşletmeleri başarılı şekilde işletmek, herkese göre bir iş olmayabilir. Sevdiğiniz işi yapmanın yanı sıra iş hukuku, çalışanların yönetimi, satışların idaresi veya pazarlama gibi genel işletme sahipliği konularında da bilgili olmalısınız.

Buna ek olarak, ne tür bir işletmeye sahip olmak istediğinizi ve ne tür bir çocuk bakımı işiyle uğraşmak istediğinize de karar vermelisiniz. Lisans almak istiyor musunuz? Özel hanelerde mi hizmet sağlayacaksınız? İşinize hangi zaman dilimini ayırmayı planlıyorsunuz?

Bir İş Planı Oluşturun

İş plan, karar verme ve başarıya ulaşma konularında son derece önemlidir.

Lisans ve Bölge Kanunlarını İyi Anlayın

İster evinizde bakım olsun isterseniz ticari olarak ayarlanmış mülklerde bakım olsun, mülkünüzün çocuk bakımına uygun olup olmadığı konusundaki yasal konular kadar bölge kanunlarını da dikkate almak zorundasınız. Çocuk bakımı lisansı edinmeden önce kaç çocuğa bakmak için lisansa ihtiyacınız olduğunu yetkili lisans birimine danışınız (az sayıda çocuğa bakıcılık yapanların lisansa ihtiyacı olmayabiliyor ancak çok sayıda çocuğa bakanların öyle ya da böyle lisans alması gerekiyor).

Eğer çocuk bakımını evinizde yapmak istiyorsanız “evden iş yapma” kanunlarını da inceleyiniz. Kendinizi güvenlik yönetmelikleri konusunda eğitmelisiniz. Evinizi işiniz için düzenlemeden önce çocuk bakımı konusunda lisans verme yetkisi olan bir uzmanın evinizi incelediğinden emin olmalısınız. Bu uzmanların tavsiyeleri size büyük tasarruflar sağlayabilir.

Sigorta Edinin

Farklı iş türleri için farklı sigorta türleri gerekmektedir. İhtiyaçlarınıza uygun sigortayı edinmek için bir avukata veya sigorta uzmanına danışmanızda fayda vardır.

İşinizi En Doğru Şekilde Kurun

İş kurarken göz önünde bulundurmanız ve incelemeniz gereken kanunlar, yönetmelikler, almanız gereken finansal kararlar ve atmanız gereken adımlar vardır. Örneğin, işinizin yapısının nasıl olacağı gibi. Hangi yetkililer ve vergi birimleri ile iletişime geçmeniz gerektiği gibi. İş kurma konusundaki sorularınız için bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

Çocuk Bakımı İşinizi Finanse Etme

Klasik banka kredilerine, kreditörlere ve diğer benzeri finans kaynaklarına ek olarak çocuk bakımı konusunda birçok farklı yerel ve federal devlet desteği de mevcuttur. ABD Finansman Arama Motoru bu konuda size yardımcı olabilir (sektörünüzü “çocuk bakımı” olarak işaretlediğinizden emin olun).

Tel : +1 302 442 08 12