CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

Şirketi Delaware’e Taşımak

Şirketi Delaware'e taşımak

Başka Eyalet’teki bir Şirketi Delaware’e taşımak

Bir çok kişinin Şirketi Delaware’e taşımak veya baştan Delaware eyaletinde şirket kurmak istemesinin temel sebebi şirket dostu bir eyalet olmasıdır.

Şirket kurma ve yönetme gibi temel konularda bir çok kolaylık sağlamasının yani sıra vergi yükümlülükleri ve kişisel/kurumsal haklarınız açısından diğer eyaletlerin önünde yer almaktadır.

Şirketinizi bu eyalette kurmak en doğru seçim olacaktır. Başka eyalette kurulmuş bir  mümkün. Şirketinizi sorunsuz bir sekilde taşımak icin aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

1- Kullanacağınız şirket ismi kontrol edilmelidir. Farklı bir şirket tarafından kullanılmayan uygun bir isim seçilmelidir.

2- Delaware’de bir yasal temsilci bulunmalıdır. Her şirketin bir yasal temsilcisi olmalıdır. Kendi adresinizi yasal temsilci olarak kullanacaksanız eyalet sınırları içinde mesai saatlerinde posta teslim alabiliyor olmalısınız.

3- Şirket türüne uygun olarak Certificate of Conversion düzenlenmelidir.

4- Certificate of Formation ya da Certificate of Incorporation hazırlanmalı ve eyaletteki ilgili birime gönderilmelidir.

5- Onay işlemi ardından eski eyaletinizdeki şirketinizin varsa borçlarını ödeyip şirketi kapatma işlemi başlatılmalıdır.

6- Şirket kapandıktan sonra eski eyaletteki yasal temsilcinize şirketinizin kapandığını bildirmelisiniz.

Yukarıda şirketi Delaware’a taşımak için atılması gereken adımlardan bir ya da birkaçı eksik ya da hatalı olduğu durumlarda şirketinizi taşımanız mümkün olmayacaktır. Zaman ve para kaybı yaşamamak için profesyonel destek alabilirsiniz.

Şirketimi Neden Delaware’da Kurmalıyım?

bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz.

Instagram.com/amerikadasirket

İlginizi Çekebilir

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.