Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Delaware LLC ile Gayrimenkul Yatırımı Yapmak

Gayrimenkule yatırım yapmak, özellikle yüksek talep gören bir bölgede kazançlı bir iş olabilir. Her yatırımın geri dönüşü olmamasına rağmen, bir mülk satın alma maliyetini önceden karşılayabiliyorsanız hem kısa hem de uzun vadeli yatırım stratejileri karlı olabilir.

Taşınmazın Bulunduğu Eyalette Kurulan bir LLC’de Mülkiyet Hakkınız Olsun

Bir LLC aracılığıyla kiralama faaliyeti yürütmek, mülkün bulunduğu eyalette iş yapıyor olarak kabul edilir. LLC, kiralığın sahibi ise, eyalet yasası, LLC’nin eyalette kayıtlı olmasını gerektirir.

Gayrimenkul Yatırımınız için En İyi Eyalet Hangisi?

Delaware, Wyoming ve Nevada eyaletleri en popüler seçenekler arasında yerlerini koruyor. Nevada ve Delaware’de, ticari işletmeleri içeren ticari hukuk konularında deneyimli üst düzey hakimlerle donanmış mahkemeler bulunmaktadır. Bununla birlikte, özellikle Delaware eyaleti tüm bunlara ek olarak pek çok avantaj sunar.

Delaware eyaleti, dünyada şirket kurulabilecek en iyi yerlerden biri olarak biliniyor. Öyle ki, ünlü Fortune 500 listesinin yüzde 65’i ve Amerika Birleşik Devletleri’nin halen ticaret yapan şirketlerinin neredeyse yarısından fazla Delaware eyaletinde kurulmuştur ve her geçen gün de bu sayı giderek artmaktadır.

“The Delaware Court of Chancery” olarak bilinen “Delaware Yüksek Mahkemesi” yasal süreçlere ciddi anlamda hız kazandıran, jüri yerine yasaları kullanan şirket hukuk davalarına bakan deneyimli en eski mahkemedir.

Şirketinizi Delaware’de kurmanın avantajlarına daha detaylı göz atmak istiyorsanız, bu yazımızı inceleyebilirsiniz!

Gayrimenkul Yatırımcıları İçin En İyi İşletme Yapısı

Çoğu durumda, bir LLC emlak yatırımcıları için bir Corporation’dan daha basit bir çözümdür. Bazılarının bir şirket seçmek için belirli bir nedeni olabilir (örneğin şirkette hisse satışı yapma planı gibi), ancak üyeler için güçlü bir koruma katmanı sağlarken hızlı ve kolay bir şekilde dosyalanabildikleri için LLC’ler popülerdir.

Corporationlar Delaware’de özel olarak dosyalanabiliyor olsa da ilk yıllık raporlarının (ve bundan sonraki her birinin) yöneticilerin adlarını içermesi gerektiğini not etmek önemlidir. Bu da demek oluyor ki bu isimler halka açık olarak kayıtta tutulacak. Söz konusu durum, yıllarca gizliliğini koruyacak olan LLC’ler için geçerli değildir.

Gayrimenkul Yatırımınız için bir LLC Kurmak

Delaware eyaleti, şirket sahiplerine daha birçok konuda esneklik sağlamaktadırlar. Örneğin, şirket kurmak için Delaware’de ikamet etme zorunluluğu yoktur. İşlerinizi bizim Yasal Temsilciliğimiz nezdinde yürüttüğünüz sürece, adresinizin Delaware’de olmasına gerek bulunmamaktadır. Ayrıca, Delaware eyaletinde şirket kurulum maliyetleri de dünya genelindeki standartlara nazaran oldukça uygundur.

Tüm bu avantajları göz önüne alırsak, neden birçok şirketin Delaware eyaletinde kurulduğuna şaşırmamamız gerekir.


E-posta : info@amerikadasirket.com
Tel:(US) +1 302 310 2176
       (TR) +90 850 304 7002