Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Delaware Şirketi ile Maine Eyaletinde Faaliyet Göstermek

Söz konusu şirket kurmak olunca, Delaware Eyaleti hukuk yapısının gücünden dolayı uzun yıllardır popüler bir seçim olmuştur. Ticari hukukun Delaware şirketlerine sağladığı yasal ve sorumluluk güvencesi, diğer devletlerin şartlarıyla karşılaştırılamaz. Bu da Delaware eyaletini şirketleşmek için en gözde yerlerden biri yapıyor.  Öyle ki dünyanın her yerinden müşteriler, nerede faaliyet göstereceklerine bakılmaksızın LLC veya Corporation oluşturmak için Delaware’i seçiyorlar.

Bir Delaware LLC veya Corporation kurarken, şirketiniz Delaware’e yerli ve diğer tüm eyaletlere yabancıdır. Diğer eyaletlerin, size Delaware Şirketinizi Delaware dışındaki eyaletlerde kullanma yetkisi verdiği sürece “foreign qualification” denir. Bu belge, “yabancı yeterlilik” anlamında olup şirketinizi kurmuş olduğunuz eyaletten farklı bir yerde iş yapmak isterseniz o eyalette kayıt yaptırmanız gerekir. Bu yazımızda Maine’de faaliyet gösteren Delaware şirketlerine odaklanacağız.

Tıpkı Delaware eyaletinde veyahut diğer eyaletlerde de olduğu gibi, Maine eyaletinde de şirket kayıt için bir başvuru sürecine, bir eyalet ücretine ve son olarak da bir “Certificate of Good Standing” denilen “Şirket Faaliyet Belgesi” ne ihtiyacınız olacak. Delaware şirketiniz ile Maine eyaletinde faaliyet göstermek için Delaware Yasal Temsilciniz ile birlikte çalışmanız gerekir. Yasal Temsilci gerekli evrakları hazırlar ve sizi “Yabancı Yeterlilik” sürecine hazırlar.

Yıllık 99 ABD Doları Yasal Temsilcilik hizmet bedeli ile, her gün çok sayıda müşterimize “Yabancı Yeterlilik” sürecine başlamak için destek sunmaktayız. Amerika’daki şirketiniz “Yabancı Yeterliliği” (Foreign Qualification) belgesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şirketinizi Maine eyaletine kaydettirdikten sonra Delaware Şirketinizi kullanarak orada iş yapabilmek için bir Yetki Belgesi alacaksınız. Lütfen, şirketinizin askıya alınmaması için Delaware Franchise Vergileri ve Yasal Temsilci ücretlerinin Maine uyumluluk ücretlerine ek olarak ödenmesi gerektiğini unutmayın.

Amerikada firma kurmak için hemen bilgi alabilirsiniz.


E-posta : info@amerikadasirket.com

Tel : +1 302 442 08 12

TR tel : +90 541 392 62 24