Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+1 302 310 2176

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Doğru Müşteri Kitlesini Seçmek

Müşterileri olmadan bir işletme hiçbir şeydir. İş planlaması aşamasındaki en önemli adım müşterilerinizin kim olduğunu, ihtiyaçlarının neler olduğunu ve neden sizi tercih etmeleri gerektiğini belirlemektir. Bu sektör, gerçekten size göre mi? Doğru müşteri kitlesine mi hitap ediyorsunuz? Tüm bu soruların cevaplarını vermek için aşağıdaki ipuçlarına göz atabilirsiniz.

  • Kim olduğunuz ve sizi eşsiz kılan şeylerin ne olduğu konusunda net olmalısınız.

Kulağa basit gelebilir ancak ürünleriniz ve hizmetleriniz dışında ne satıyorsunuz? Ne tür sorunlara çözüm sunuyorsunuz ve müşterileriniz neden sizi tercih etmeli? Sunduğunuz avantajlar nelerdir? Markanızın sundukları arasında bu sorulara cevap bulunmalıdır.

Bu konu üzerinde iyi düşünmelisiniz. Bir hizmet alırken sizin o markada nelere dikkat ettiğinizi gözden geçirmelisiniz. Bu markalarda sizi çeken şeyler nelerdir? Size asıl sattıkları ürün, değer, ortam ve marka tecrübesinin bir kombinasyonudur.

  • Hedefe Kilitlenin

En riskli durum ise joker konumunda olmak isterken hiçbir işe yarayamamaktır. Dolayısıyla, asıl yapmak istediğiniz şeye odaklanmalısınız.

Bunu göz önünde bulundururken bir müşteri gibi düşünün. Hem pizza hem balık hem de tatlı satan bir restoran düşünün. Bunların herhangi birinin güzel olma ihtimali yoktur çünkü biri üzerinde uzmanlaşmak yerine hepsinden biraz bilmeyi tercih etmişlerdir.

  • Neye Hakim Olmak İstediğinizi İyi Belirleyin

Diyelim ki günlük işini bırakıp yazar olmaya karar veren birisiniz. Yazarlıkta dürüstlük, güvenilirlik ve teknik açıdan iyi bir yazar olmaya değer verildiğini bildiğinizden işinizi düzgün şekilde pazarlayabilirsiniz. Uygun yerlerde işinizin reklamını yaparak herhangi bir profilden müşterinin sizi seçmesini bekleyebilirsiniz. Ancak tüm bu aranan özelliklere hakim olarak ve bunları profilinizde sunarak daha uygun kitlelerin daha hızlı size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

  • Hedef Müşteri Kitlenizi Bulun

Yaptığınız işi, pazarın durumunu ve toplumun ihtiyaçlarını dikkate alarak hangi müşterilerin sizi tercih etme potansiyellerinin daha yüksek olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

  • Şirketinizin Vaatlerini Belirtin

Diyelim ki hedef piyasayı araştırdınız, kitleleri incelediniz. Şimdi piyasaya hitap ederken aynı zamanda da piyasadaki isminizi güçlendirecek bir mesaja ihtiyacınız olacaktır. Neden farklı olduğunuzu ve insanların neden sizi tercih etmeleri gerektiğini belirtmesinin yanı sıra bu mesaj vaatlerinizi de iletebilmelidir.

Özetle açık sözlü ve net olmaya özen göstermelisiniz. Sizi eşsiz yapan değerleri iletmeyi de unutmamalısınız.


Tel : +1 302 442 08 12

ÖNEMLİ DUYURU! | Detay İçin Lütfen Tıklayınız

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı öncelikli endişemizdir. Covid-19 Coronavirus Pandemi sebebiyle, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından önerilen önlemler ışığında şirketimiz uzaktan çalışma da dahil olmak üzere bir dizi koruyucu politika benimsemiştir.

Tüm müşterilerimizi taleplerini karşılamak için kesintisiz hizmet sunmaya çalıştık. Ancak, ABD hükümeti tarafından alınan kararla, IRS kurumu bazı hizmetlerini geçici olarak yavaşlatmıştır. Böylece, EIN hizmeti geçici olarak yavaşlatılmıştır. Vergi Beyanı hizmeti devam etmektedir. Öte yandan, bu sıkıntılı dönemde, Delaware eyaleti de dahil olmak üzere tüm eyaletler hizmetlerini yavaşlatmıştır.

Bu problemli dönemde siz sevgili müşterilerimize sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.