Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

EIN – İşveren Kimlik Numaramı Bulamıyorum, Ne Yapmam Gerek?

EIN – İşveren kimlik numaramı bulamıyorum. Nasıl bulabilirsiniz?

“EIN numaramı bulamıyorum!”
“EIN numaramı nasıl bulabilirim?”
“EIN numaramı kaybettim!”

EIN numarasını bulamadığı için panik halindeki şirket sahiplerinden yukarıdakiler gibi onlarca ileti almaktayız. Eğer EIN numarası (aynı zamanda Federal Vergi Numarası olarak da bilinir) için başvurdunuz ancak kaybettiyseniz birkaç seçeneğiniz bulunmaktadır.

Eğer EIN numaranızı sizin adınıza biz edindiysek, telefon aracılığı ile bu numarayı size hemen iletebiliriz.

Eğer EIN numaranızı sizin adınıza biz almadıysak, şirketinizin yakın zamandaki kayıtlarına bakmalısınız. EIN numarası için başvurduğunuzda IRS size bilgisayarda hazırlanmış bir bildiri göndermiştir. Bu başvurunuzun onayı içindir ve EIN numaranızın makbuzu görevi görmektedir.

EIN numaranızı kayıtlarınızda bulamıyorsanız bir sonraki seçenek, bankanız ile iletişime geçmektir. Çünkü Federal Vergi Numarası kurumsal bir banka hesabı açmak için gereklidir. Dolayısıyla, bankadaki dosyanızda bulunabilir.

Ek olarak, eğer herhangi bir yerel lisans veya eyalet lisansı için başvuruda bulunduysanız bu kurumun kayıtlarında ve yazışmalarınızda EIN numaranız yer alacaktır.

Tüm bunları denediniz ancak hala EIN numaranızı bulamadıysanız IRS’den yardım isteyebilirsiniz. İş & Uzmanlık Hattını arayarak IRS’in EIN numaranızı aramasını sağlayabilirsiniz. Telefon numarası 800-829- 4933 ve Pazartesi’den Cuma gününe 7:00- 22:00 arası hizmet sağlamaktadır.

Temsilciler, şirket yetkilisi olduğunuzdan emin olmak için size şirket yöneticisinin veya üyesinin ismi gibi birtakım sorular soracaktır. Tüm bunlar doğrulandıktan sonra IRS yetkilisi size EIN numaranızı sağlayacaktır.

IRS yoğun bir kurum olduğundan telefonda biraz uzun kalabilirsiniz.

EIN numaranızı bulamıyorsanız destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

______________________________________________________

Tel : +1 302 442 08 12