Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Federal Vergi Kimlik - EIN Numarası Nasıl Alınır?

EIN Numarası Nedir?

EIN numarası şirketinizin sosyal güvenlik numarası olarak düşünebilirsiniz. IRS tarafından verilen dokuz haneli bir sayıdır (01-2345678 gibi). Amerika’da LLC ya da genel bir şirket kurduktan sonra sıradaki adım Federal Vergi Kimlik – EIN numarası almaktır.

Amerikan vatandaşları için sosyal güvenlik numarasının olması ne kadar önemliyse, özellikle Amerika’da bir iş yapıyorsanız, LLC ya da Genel şirket (Corporation) için Federal Vergi Kimlik -EIN  Numarası da iş aktivitelerinizi yasal olarak yürütebilmeniz için o kadar önemlidir.

Amerika’daki tüm şirketlerinin Amerika’da banka hesabı açabilmek, kredi alabilmek, işçi çalıştırabilmek ve daha fazlası  için bir Federal Vergi Kimlik – EIN numarasına ihtiyaçları vardır.

EIN Numarası Nasıl Alınır?

Şirketiniz için IRS’den Federal Vergi Kimlik – EIN numarası alabilmeniz için çok uygun bir fiyata size yardımcı olmaktayız. Bu kolay ve hızlı servisimiz sayesinde, kafa karıştıran IRS formları ve prosedürleriyle uğraşmaktan kurtulacak ve profesyonel müşteri desteğimizden yararlanacaksınız. Bunun için ücretlerimizi inceleyebilirsiniz.

EIN numarası yapılan başvurunun ardınan 2-3 hafta arasında elinize ulaşmaktadır.

Eğer Amerika’daki şirketinizi bizimle kuruyorsanız,  sizin için isteğiniz dahilinde aynı anda Federal Vergi Kimlik (EIN) numarasını da talep ettiğimizde zaman kazanabilirsiniz.

Şirket sipariş formumuzu doldurduktan sonra sadece Federal Vergi Kimlik – EIN Numarası almak istediğinizi ve hangi başvuru türünü seçtiğinizi bize bildirebilir ve gerisini bize bırakabilirsiniz.

EIN Başvurusu İçin Gerekli Bilgiler

Amerika’daki şirketiniz için kurmuş olduğunuz eyalet tarafından onaylı ve damgalı Kuruluş belgesi (Certificate of Formation) geldikten sonra diğer adım IRS’ten Federal Vergi Kimlik Numarası – EIN Numarası almaktır.

Aşağıda sizden isteyeceğimiz bilgilerin listesi yer almaktadır:

LLC şirketinin ismi:

Amerika’da şirketinizin kayıtlı olduğu eyalet ofisine gönderilen şirketin tam ismidir. İsmin sonunda mutlaka “LLC” olması gerekmektedir.

Bildirimlerin kime gitmesi gerektiği:

IRS kiminle iletişime geçeceğini bilmek ister ve bu kişi dünyanın herhangi bir yerinde bulunabilir. Örneğin, LLC şirket üyesi, yönetici, muhasebeci veya avukat gibi.

LLC şirketinin posta adresi:

Vergi ile ilgili yazışmaların gönderileceği adres, Amerika’da olmak zorunda değildir.

Şirketin yerinin bulunduğu ülke veya eyalet:

IRS kesin olarak şirketin nerede olacağını bilmesi gerekir. Şirketin yeri dünyanın herhangi bir yerinde olabilir ve Amerika’da olmak zorunda değildir.

Sorumlu tarafın adı ve Sosyal Güvenlik Numarası:

Tipik olarak bu LLC üyelerinin bir tanesidir. Şirket üyesinin Amerika’da ikamet etmesine veya hatta Amerikan vatandaşı olmasına bile gerek olmadığını unutmamalısınız. Üye dünyanın herhangi bir yerinde ikamet edebilir. Eğer üyenin Sosyal Güvenlik Numarası (Social Security Number) yoksa bu kabul edilebilir ama Sosyal Güvenlik Numarası (SSN) varsa mutlaka bildirilmelidir.

LLC şirketinin nasıl vergilendirileceği:

Bu adım LLC şirketi için önemli vergisel sonuçlar içerebilir ve önemli bir adımdır. Tipik olarak, eğer LLC birden fazla üyesi varsa otomatik olarak ortaklık olarak sınıflandırılır.

Eğer şirketin sahibi tek kişiyse, şirketin sınıflandırması federal vergi açısından şahıs şirketi olarak (sole proprietorship) sınıflandırılmaktadır. Bunun anlamı, LLC giderleri açısından mal varlığı korunacaktır fakat vergilendirme çok ortaklı veya tek sahipli şirketler için değişmeyecektir.

IRS ile federal vergi beyanname formlarının doldurulması ve hazırlanması esnasında çok ortaklı veya tek sahipli LLC şirketleri için aynı federal vergi formlarının doldurulması gerekmektedir.

IRS bir LLC’yi S şirketi ya da C şirketi olarak vergilendirilebilir. Bu konuda IRS ile seçimlerin S şirketi (S-Corp) mi yoksa C şirketi (C-Corp) mi olarak yapılmasının olası faydalarını ve sonuçlarını bir vergi muhasebecisine danışmak iyi olacaktır.

Vergi muhasebecisinin de yardımıyla, müşteriler ileride istedikleri zaman IRS ile sınıflandırmaları değiştirebilirler.

İşin başladığı veya kazanıldığı tarih:

Bu tipik olarak LLC şirketinin kuruluş tarihidir.

Muhasebe yılının kapanış ayı:

Vergi muhasebecisi özellikle başka bir ay seçmediği sürece, bunu basitleştirmek için müşterilerimiz genellikle bunu Aralık ayı olarak seçerler.

İşin kısa tanımı:

LLC şirketinizin ne yapacağı ile ilgili IRS’e kısa bir bilgi ve ayrıntı verin.  Eğer kategori olarak yapı endüstrisi seçilmişse, aktivitelerin tanımı ile ilgili kısa bir tanım yapmalısınız.

LLC şirketiniz için Vergi Kimlik Numarası alma süreci biraz karışık gelmiş olabilir. Biz sizin için yeni veya kurulu LLC şirketinize oldukça kolay ve kısa bir Vergi Kimlik Numarası alma hizmeti sunuyoruz. Şimdi IRS ile kafanızın karışmasına ve stres olmanıza gerek kalmadan süreci sizin için biz ele alıyoruz.

Amerika’daki şirketinize Federal Vergi kimlik – EIN Numarası almak için bize aşağıdaki iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

————————————–————–———

Tel : +1 302 442 08 12