amerikadasirket.com, by social enterprises.

Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

24s WhatsApp Destek

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+1 302 310 2176

126 Carlotta Dr, Bear DE, 19701 USA

Florida Eyaletinde Şirket Kurmak

Florida’da İş Kurma Süreci Ne Kadar Zaman Alıyor?

Florida eyaletinde şirket kurmak, başvurunuzu aldıktan sonra genellikle 3-5 gün zaman almaktadır . Başvurunuzu alır almaz Florida Eyaleti Şirketler Birimine aynı iş günü içerisinde ulaştırıyoruz. Onlar da genellikle başvurunuzu sonraki iş günü içerisinde işler ve belgelerinizi bize e-posta aracılığı ile iletirler.

Nasıl Başvurulur ?

  • Size göndereceğimiz Florida Şirket Sözleşmesini doldurup ve yazdırıp bize göndermeniz gerekmektedir. Ödeme işleminizi telefon yoluyla kredi kartınızdan gerçekleştirebiliriz veya size açağımız çevrim içi (online) fatura ödeme sistemimiz ile kredi kartı yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.
  • Özel bir iş hesabı aracılığı ile Florida Eyaleti’ne başvurunuzu aynı iş günü içerisinde gerçekleştiriyoruz.
  • Sonraki iş günü içerisinde, “Sözleşmeniz” (Maddeleriniz) ve “Şirket Sertifikanız” size e-posta olarak gönderilecektir.

İşveren Kimlik Numarasına İhtiyacım Var Mı?

Tüm bankalar, şirketinizin adına bir banka hesabı açabilmeniz için sizden bir İşveren Kimlik Numarası (EIN veya Tax-ID) istemektedir. Kurumsal bir banka hesabı neredeyse kesinlikle sahip olmanız gereken bir şeydir. Amerika’da banka hesabı açmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

İşveren Kimlik Numarasını Nasıl Temin Edebilirim?

Florida’da şirket başvurunuzu yaptıktan sonra İşveren Kimlik Numarası (EIN veya Tax-ID) temin edebilmeniz için gereken IRS bağlantısını size e-posta ile ileteceğiz. Bu bağlantı sizi İşveren Kimlik Numaranızı edinmeniz için doldurmanız gereken çevrim içi (online) forma yönlendirecektir. Vergi kimliğinizi almanız için bu form 10 dakikadan fazla zamanınızı almayacak ve sizi adım adım yönlendirecektir. Açıkçası bazı şirketler bu bilgi için sizden ücret talep etmektedirler.

Kayıtlı Acente (Registered Agent) Nedir?

Bir şirketin Kayıtlı Acentesi, şirket adına gönderilen bildiri ve belgelerin gönderileceği fiziki bir adrese sahip kişidir. Eğer Florida’da yaşamıyorsanız, sizin adınıza Kayıtlı Acente görevi görebilecek, Florida’da yaşayan birini kullanmalısınız. Ücret karşılığı size Kayıtlı Acente hizmeti sağlayabiliriz.

(Not: Sadece bir posta kutusuna sahip olmak yeterli değildir; Kayıtlı Acentenin adresi fiziki ve gerçek bir adres olmalıdır.)

Hangisini Kullanmalıyım? Corporation, Corp, Incorporated, Inc, Company, or Co?

Birini seçmeniz yeterlidir. Şirketinizi kurduğunuzda bu eklerden birini seçmelisiniz. Bu gereklilik sayesinde müşterileriniz bir şirket ile muhatap olduklarının farkında olurlar. (Not: LLC’ler için farklı gereklilikler vardır.)

Ev Adresimi Kurumsal Adresim Olarak Kullanabilir Miyim?

Evet. Çoğu şirket ev adresini kullanmakta ve daha sonra adreslerini yeni fiziksel adres ile değiştirmek için “yasal değişiklik” başvurusu yapmaktadırlar. Bu değişiklik başvurusu için gereken ücret, duruma göre değişmektedir.

“S Corporation” Başvurusu Nasıl Yapılır?

“S Corporation” ya da S alt başlığı, siz Florida’da kâr amacı güden bir şirket için başvuru yaptıktan sonra size IRS tarafından verilen bir unvandır. Florida’da şirket için başvurunuzu yapar yapmaz IRS tarafından sağlanan “S Corporation” unvanı için gereken basit Federal formu detaylı talimatlar ile birlikte size e-posta olarak göndereceğiz.

IRS’e “S Corporation” Başvurusu Yapmak İçin İşveren Kimlik Numarasına (EIN) İhtiyacım Var Mı?

IRS’e “S Corporation” başvurusu yapmak İçin İşveren Kimlik Numarasına sahip olmanız veya en azından bu numarayı edinmek için başvurmuş olmanız gerekmektedir.

Florida’da Şirket Kurmak İçin Aşamalar Nelerdir ?

  1. Florida’da şirket kurmak için “Online” Formumuzu doldurun ve sonrasında “Gönder” butonuna basın veya yazdırarak faks ile bize iletin – ancak hemen sonrasında bizi arayın ki formunuzu beraberce gözden geçirebilelim ve ödemenizi ayarlayabilelim. Ödemenizi telefonda kredi kartı üzerinden veya “PayPal” ile “online” olarak güvenli şekilde gerçekleştirebiliriz.
  2. Herhangi bir bilgiyi onaylamak veya düzeltmek için sizinle telefon veya e-posta yolu ile iletişime geçeceğiz. Florida Eyaleti Şirketler Birliğindeki hesabımız aracılığı ile Şirket Sözleşmenizi “online” olarak dolduracağız.
  3. Daha sonra aynı iş günü içerisinde başvurunuzu yapacağız (genellikle 4 saat içerisinde) ve ihtiyaç duyulursa size Vergi Kimliği, S Alt Başlığı ve işçi çalıştırma ile ilgili gerekli linkleri içeren bir onay e-postasını ücretsiz olarak göndereceğiz.
  4. Florida Şirketler Birimi size Şirket Sözleşmenizi ve Şirket Sertifikanızı içeren bir e-posta gönderecek. (Genellikle ertesi iş günü içerisinde)

Neden biz ?

Kesinlikle kolayca kurabilirsiniz. Aslına bakarsanız bizim sitemizin kurulmasının arkasındaki itici güç de bu düşüncedir. Çünkü devlet yönetimindeki çoğu yardım amaçlı resmi site gibi “Sunbiz” sitesi yardım etme konusunda pek yeterli değildir. Tecrübeli bir avukat sadece bu sitedeki bilgileri kullanarak şirket kurabilir ancak genel iş camiası için bu şekilde şirket kurmak pek de iyi bir tercih olmayabilir. Sunbiz sitesi pek de kolay anlaşılabilir bir site değildir ve sonucunda size pahalıya mal olacak hatalara sebebiyet verebilir. Sadece bu hatalardan dolayı yepyeni bir endüstri doğmuştur ve artık ülkenin dört bir yanında –resmi sitenin yanında- şirketiniz için hizmetler sunan kuruluşlar bulabilirsiniz. Eğer şanslı ve konuya hâkimseniz Sunbiz aracılığı ile de başarılı şekilde şirketinizi kurabilirsiniz. Ancak, yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz ve şansınız yaver gitmezse “keşke sizinle çalışsaydım” diyebilirsiniz. Bu site tamamen bu konulardaki sorularınıza ayrılmıştır. Eğer aradığınız soru ve cevabını burada bulamıyorsanız lütfen bize mail atmaktan çekinmeyiniz. Mümkün olan en hızlı şekilde sorularınıza cevap bulmaya çalışacağız.

Şu ana kadar 5 binden fazla şirkete Florida’da işlerini kayıt ettirmeleri için yardım ettik. Size de bu konuda yardım etmekten memnuniyet duyarız. E-postalarınıza mümkün olan en hızlı şekilde cevap veriyoruz. Aynı zamanda sorularınız veya yardım almak için ücretsiz bir telefon hattımız da bulunmaktadır.

Peki ya Miami, Tampa, Orlando, Ft. Launderdale, Jacksonville gibi Florida’daki diğer şehirlerde yaşıyorsam, yine de hizmetinizi kullanarak şirket kurabilir miyim?

Şirket kurma eylemi eyalet çapında bir eylemdir. Dolayısıyla, Florida eyaletinde sizin için şirket belgelerini alacak kayıtlı bir acenteniz var ise Florida Eyaletindeki herhangi bir şehirden de Florida dışındaki eyaletlerden kurabileceğiniz gibi şirketinizi kurabilirsiniz. Hatta şirketinizi ülke dışından bile kayıt ettirebilirsiniz! Herhangi bir sorunuz varsa bizi arayabilir ya da e-posta gönderebilirsiniz.

______________________________________________________

Tel : +1 302 442 08 12

Comments are closed.