Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Florida Eyaletinde Şirket Kurmak

Florida’da İş Kurma Süreci Ne Kadar Zaman Alıyor?

Florida eyaletinde şirket kurmak, başvurunuzu aldıktan sonra genellikle 3-5 gün zaman almaktadır . Başvurunuzu alır almaz Florida Eyaleti Şirketler Birimine aynı iş günü içerisinde ulaştırıyoruz. Onlar da genellikle başvurunuzu sonraki iş günü içerisinde işler ve belgelerinizi bize e-posta aracılığı ile iletirler.

Nasıl Başvurulur ?

  • Size göndereceğimiz Florida Şirket Sözleşmesini doldurup ve yazdırıp bize göndermeniz gerekmektedir. Ödeme işleminizi  size açağımız e-fatura ödeme sistemimiz ile kredi kartı yoluyla, PayPal veya şirket banka hesabımıza SWIFT yolu ile gerçekleştirebilirsiniz.
  • Florida Eyaleti’ne başvurunuzu 3 iş günü içerisinde gerçekleştiriyoruz.
  • Sonra, “Sözleşmeniz” (Maddeleriniz) ve “Şirket Sertifikanız” size e-posta olarak gönderilecektir.

İşveren Kimlik Numarasına İhtiyacım Var Mı?

Tüm bankalar, şirketinizin adına bir banka hesabı açabilmeniz için sizden bir İşveren Kimlik Numarası (EIN veya Tax-ID) istemektedir. Kurumsal bir banka hesabı neredeyse kesinlikle sahip olmanız gereken bir şeydir. Amerika’da banka hesabı açmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

İşveren Kimlik Numarasını Nasıl Temin Edebilirim?

Florida’da şirket başvurunuzu yaptıktan sonra İşveren Kimlik Numarası (EIN veya Tax-ID) temin edebiliriz. Bunun için satın aldığınız pakete bu hizmet dahil ise size numaranızı zaten ulaştıracağız. Aksi taktirde 115 $ karşılığında size bunu sağlayabiliriz.

Kayıtlı Acente (Registered Agent) Nedir?

Bir şirketin Kayıtlı Acentesi, şirket adına gönderilen bildiri ve belgelerin gönderileceği fiziki bir adrese sahip kişidir. Eğer Florida’da yaşamıyorsanız, sizin adınıza Kayıtlı Acente görevi görebilecek, Florida’da yaşayan birini kullanmalısınız. Ücret karşılığı size Kayıtlı Acente hizmeti sağlayabiliriz.

(Not: Sadece bir posta kutusuna sahip olmak yeterli değildir; Kayıtlı Acentenin adresi fiziki ve gerçek bir adres olmalıdır.)

Hangisini Kullanmalıyım? Corporation, Corp, Incorporated, Inc, Company, or Co?

Birini seçmeniz yeterlidir. Şirketinizi kurduğunuzda bu eklerden birini seçmelisiniz. Bu gereklilik sayesinde müşterileriniz bir şirket ile muhatap olduklarının farkında olurlar. (Not: LLC’ler için farklı gereklilikler vardır.) Eğer i ne tür bir şirket kurmanız hakkında bir karara varamadıysanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ev Adresimi Kurumsal Adresim Olarak Kullanabilir Miyim?

Evet. Çoğu şirket ev adresini kullanmakta ve daha sonra adreslerini yeni fiziksel adres ile değiştirmek için “yasal değişiklik” başvurusu yapmaktadırlar. Bu değişiklik başvurusu için gereken ücret, duruma göre değişmektedir.

“S Corporation” Başvurusu Nasıl Yapılır?

“S Corporation” ya da S alt başlığı, siz Florida’da kâr amacı güden bir şirket için başvuru yaptıktan sonra size IRS tarafından verilen bir unvandır. Florida’da şirket için başvurunuzu yapar yapmaz IRS tarafından sağlanan “S Corporation” unvanı için gereken basit Federal formu detaylı talimatlar ile birlikte size e-posta olarak göndereceğiz.

IRS’e “S Corporation” Başvurusu Yapmak İçin İşveren Kimlik Numarasına (EIN) İhtiyacım Var Mı?

IRS’e “S Corporation” başvurusu yapmak İçin İşveren Kimlik Numarasına sahip olmanız veya en azından bu numarayı edinmek için başvurmuş olmanız gerekmektedir.

Florida’da Şirket Kurmak İçin Aşamalar Nelerdir ?

  1. Florida’da şirket kurmak için Online Şirket kurumlum başvuru Formumuzu doldurun ve sonrasında “Gönder” butonuna basın. Ödemenizi  kredi kartı üzerinden veya “PayPal” ile güvenli şekilde gerçekleştirebiliriz.
  2. Herhangi bir bilgiyi onaylamak veya düzeltmek için sizinle telefon veya e-posta yolu ile iletişime geçeceğiz.
  3. Daha sonra aynı iş günü içerisinde başvurunuzu yapacağız (genellikle 4 saat içerisinde) ve ihtiyaç duyulursa size Vergi Kimliği, S Alt Başlığı ve işçi çalıştırma ile ilgili gerekli linkleri içeren bir onay e-postasını ücretsiz olarak göndereceğiz.
  4. Florida Şirketler Bölümü size Şirket Sözleşmenizi ve Şirket Sertifikanızı içeren bir e-posta gönderecek. (Genellikle ertesi iş günü içerisinde)

Peki ya Miami, Tampa, Orlando, Ft. Launderdale, Jacksonville gibi Florida’daki diğer şehirlerde yaşıyorsam, yine de hizmetinizi kullanarak şirket kurabilir miyim?

Şirket kurma eylemi eyalet çapında bir eylemdir. Dolayısıyla, Florida eyaletinde sizin için şirket belgelerini alacak kayıtlı bir acenteniz var ise Florida Eyaletindeki herhangi bir şehirden de Florida dışındaki eyaletlerden kurabileceğiniz gibi şirketinizi kurabilirsiniz. Hatta şirketinizi ülke dışından bile kayıt ettirebilirsiniz! Herhangi bir sorunuz varsa bizi arayabilir ya da e-posta gönderebilirsiniz.

______________________________________________________

Tel : +1 302 442 08 12