Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Florida'da Şirket Kurmanın Faydaları

Florida’da Şirketler Birliği’ne göre, söz konusu iş kurma olduğunda Florida ülkenin en önde gelen eyaletidir. Florida Şirketler Birliği’nin bu konudaki yorumuna bakılırsa bunun en önemli sebebi, Florida’da kurulan şirketlerin diğer eyaletteki şirketlerin sahip olmadığı bazı faydalara sahip olmalarıdır. Bu faydalardan bazıları şunlardır: Florida’nın düşük vergi oranları, ucuz ve kaliteli iş gücü ile birçok yabancı piyasaya kolay erişim sağlamasıdır.

Florida’da Şirket Kurarak Elde Edilebilecek Avantajlar

Sınırlı Sorumluluk

Tek başına bile son derece önemli bir ayrıcalık olabilecek avantajlardan biri de Florida’da kurulan şirketlerin sizin sorumluluk yükünüzü azaltmasıdır. Sınırlı sorumluluk avantajı sayesinde hissedarlar ve şirket yöneticileri hemen hemen her durumda bireysel sorumluluklardan korunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, bir Florida Eyaleti şirketi borçlu durumdaysa alacaklıların bu borcu şirketin hissedarları veya yöneticilerinden toplama hakları bulunmamaktadır.

Varlığını Daimi Olarak Sürdürme

Florida’da kurulan şirketlerin aynı zamanda ömürleri de süreklidir. Florida’daki şirketler sahip değişikliğine bakılmaksızın varlıklarını sürdürürler. Hissedarlar değişebilir ve muhtemelen de değişecektir ancak şirketin ömrü bu değişikliklerden etkilenmemektedir.

Profesyonel Görünüş ve Kurumsal Etkinlikler

Florida’da bir şirket kurmak markanıza daha profesyonel bir görüntü kazandıracaktır. Florida’da kurulan şirketler kendilerine daha profesyonel bir görüntü kazandıran ve Florida Şirketler Birliği tarafından onaylı olduklarını belirten “Inc.” kısaltmasını gururla isimlerinin sonunda kullanabilirler. Florida’da bir şirket kurmak size bankalardan kredi almanız konusunda da yardımcı olabilir. Ek olarak, yönetici ve hissedar toplantıları düzenlemek veya yöneticileri atamak gibi tüm Florida şirketlerinin dikkate alması gereken kurumsal etkinlikler de işinizi daha etkili yönetmenize yardımcı olabilir.

Florida Şirketlerinin Vergi Avantajları

Florida’daki şirketler, bazı masraflarını gelir raporlarından düşebilirler. Bu kesintiler, maaşlar ile sağlık ve emeklilik planlarını da içerebilir. Farklı iş türlerinin (örneğin S Corporation) kesintiler için farklı kuralları vardır. Sonuç olarak, iş türünüzü işinizin olası harcamalarına göre seçmelisiniz. Çoğu kişi için en uygun tercih, ya bir “Florida S Corporation” kurmak ya da bir LLC kurmak olmaktadır.

Florida Şirketleri İçin Yatırım Parası Bulmak

Florida’da bir şirket kurmak, aynı zamanda dışarıdan gelen yatırımcı veya işlerden para elde etmenizde de size yardımcı olacaktır. Bunun sebebi, Florida Eyaleti’ndeki şirketlerin hisselerinin kolaylıkla transfer edilebilir olmasıdır. Bu sayede yatırım karşılığında kolaylıkla hisse satılabilir.

Florida Eyaleti’ndeki Şirketlerin Çalışanlar İçin Avantajları

Florida’da şirket kurmak için bir diğer sebep de çalışanlar ile ilgili sağladığı avantajlardır. Eğer Florida’da şirket kurduysanız, hisse senedi opsiyonu gibi farklı çalışan planlarından faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda çalışanların sağlık ve engellilik planlarına yapılan katkıları düşebilirsiniz.

Kâr Amacı Güden Florida Şirketleri İçin Yalnızca 1 Yönetici Yeterlidir

Florida Şirketler Birimi, yönetici olarak yalnızca 1 şahsa ihtiyaç duymaktadır. Bu sayede aynı kişi hem yönetici, hem başkan, hem mali işler sorumlusu, hem de sekreter olabilir. Diğer eyaletlerin çoğunda her bir pozisyonda başka bir kişi olması için birden fazla şahıs istenmektedir.

Florida Şirketlerinde Hisse Sahiplerinin Kayıtları Tutulmaz

Florida Şirketler Birliği, hangi Florida şirketinde kimin hisse sahibi olduğunun kaydını tutmaz.

Sermaye Alt Limiti Yok

Diğer eyaletlerin çoğunda şirketleşmek için en az 1,000$’lık sermaye gerekmektedir. Florida Şirketler Birliği’nin belirlediği bir sermaye miktarı bulunmamaktadır.

Florida’da Şirketler Hukuk Çerçevesi İçerisinde Tüm Aktiviteleri Gerçekleştirebilir

Florida Eyaleti Şirketler Birliği tarafından, şirketlerin hukuk çerçevesi içerisinde tüm iş aktivitelerini gerçekleştirmelerine izin verilir (Avukat ve doktorlar gibi lisanslı profesyoneller hariç.)

Florida’da şirket kurmanın Florida Şirketler Birliği tarafından yaratılan iş yanlısı atmosfer gibi bir sürü avantajı vardır.

Ülke çapındaki şirketlerin Florida’dakilere benzer özellikleri olsa da bazı belirgin farklılıklar vardır. Dolayısıyla bu sayfada özellikle Florida’da şirket kurma üzerine odaklanılmaktadır.

Florida eyaletinde şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

____________________________________________________

Tel : +1 302 442 08 12