Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Foreign Qualification(Yabancı Yeterlilik) Nedir ve Neleri kapsar?

Delaware’de bir şirketiniz var ve diğer ABD eyaletlerinde iş mi yapmak  istiyorsunuz? Yahut başka bir eyalette bir şirketiniz var ve Delaware pazarına mı girmek istiyorsunuz? Kısacası, işinizi şirketinizin dahil olduğu eyalet dışındaki eyaletlerde yürütmek istiyorsanız , “Yabancı Yeterlilik” için başvurmayı düşünebilirsiniz.

Başka eyalletlerde kurulan işletmeler “yabancı” olarak kabul edildiği için bu işletmenizi o eyalette kaydetmeniz gerekmektedir. Bu kayıt işleminden sonra da tarafınıza eyalet tarafından Tescil Belgesi veya Kayıt Sertifikası verilecektir. Bu kayıt ve belge sayesinde, işletmenizi ve işinizi işinizi o eyalette hukuki bir koruma sağlamanız mümkün olacaktır. Örneğin, Delaware merkezli işletmenizi California’ya kaydettirerek, işletmenizi Delaware Genel Şirketler Hukuku sınırları içinde koruyabilecek ve Kaliforniya’daki işinizi yerel mevzuata göre yasal olarak yürütebileceksiniz.

Ayrıca, şirketin faaliyet gösterdiği diğer eyalette bir banka hesabı açmak istediğinizde Kayıt Sertifikasına ihtiyaç duyacaksınız.

Yabancı Yeterlilik başvurusuna ilişkin sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!