CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

Home Office Seyahat Acentası Kurabilmek Amerika’da Mümkün

İş ortamlarının daralması, çalışan sayılarının artması, yol ve makyaj masrafı, trafik çilesi… Her sabah uyanıp işe gitmenin dezavantajları saymakla bitmiyor.

Freelance çalışanların tercih ettiği home office çalışma sistemi artık format değiştirdi. Home office çalışanları bundan böyle oturdukları yerden kendi işlerini yapabilecekler.

AVANTAJLARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Genellikle freelance çalışanlar tarafından tercih edilen home office çalışma düzeni günümüzde artık oldukça yaygın bir uygulama. Evlerinde, ayırdıkları bir bölümü işleri için kullanan home office çalışanları birçok yönden ofis çalışanlarına göre daha avantajlılar. İşe geç kalma probleminin olmadığı uygulamada yapılan iş sürekli bir yönetici tarafından denetlenmiyor. Hava şartlarından etkilenmeyen home office çalışanları için mesai stresi gibi bir durum da söz konusu değil.Yol, giyim, makyaj benzeri masrafların çalışanların elini rahatlattığı uygulama, şirketler için de bazı avantajlara sahip. Günümüzde birçok şirket ofislerini sadece toplantılar için kullanırken evden çalışma düzenini çoktan oturtmuş durumdalar.

KENDİ İŞİNİ YAPANLAR ARTIYOR

Freelance çalışma sisteminde, çalışanlar şirketlerden aldıkları işleri belirli bir vakte kadar yapıp teslim ediyorlar. Gün içindeki zaman tasarrufunun tamamen kendilerine ait olduğu  uygulamada çalışanların ücretleri sektöre göre farklılık gösteriyor. Belirli bir şirketle çalışmanın gerekli olmadığı sistemde, çalışanlar firmalarla genelde iş başı anlaşma yapıyorlar. Belirli alanlarda uzun süreler çalışmış freelance çalışanlar sektör tarafından tanınıyor ve ciddi paralar kazanabiliyorlar.

“KENDİN KAZAN KENDİN HARCA” MODELİ

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bilgisayar başında yapılabilen işler hayli artmış durumda. Çevirmenlikten organizatörlüğe, özel ders vermekten grafikerliğe kadar birçok farklı alanda ve sektörde para kazanılabilen freelance çalışma sistemi artık yavaş yavaş format değiştiriyor. İki genç girişimci tarafından geliştirilen modelde artık freelance home office çalışanları oturdukları yerden kendi şirketlerini yönetip normalde kazandıklarından çok daha fazlasını kazanabiliyorlar. ODTÜ’lü genç girişimciler Samet Oynamış ve Fatih Pekar tarafından geliştirilen formatta home office çalışanları online ortamda ABD’de seyahat acentası sahibi oluyorlar.

“AMERİKA’DA TURİZM ACENTALARI ARTTI”

Son yıllarda Amerika’da turizm firmalarının sayısının hızla arttığını belirten amerikadasirket.comTürkiye temsilcisi Fatih Pekar, ülkemizin güzelliklerini dünyaya açmak için ABD’de turizm firması sahibi olmanın ülke turizmi açısında oldukça önemli olduğunu söyledi. ABD’ye gelmeden bilgisayar başından işlerin yürütülebildiğini söyleyen Pekar “Özellikle freelance home office çalışanları bu sistemi tercih ediyor. Evde otururken başka şirketlerin işlerini yapmaktansa bizim danışmanlığımız sayesinde ABD’de kurduğu şirketle kendi işlerini yürütüyorlar. Hem bu sayede daha fazla para kazanıyor hem de Türkiye turizmine katkı sağlıyorlar”dedi. ABD’de turizm acentası sahibi olmanın avantajlarına değinen Pekar sözlerine şöyle devam etti

“ABD’nin resmi nüfusu 325 milyon kişi, bu ülkede turizm acentasına sahip olmak demek potansiyel 325 milyon müşteriye hizmet vermek demek. Ülkemize yılda çekeceğimiz en azından 10 milyon Amerikalı turist ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlar”. Home office çalışanlarını ABD’de kendi turizm şirketlerini kurmaya davet eden Pekar “ABD pazarı muhakkak değerlendirilmesi gereken bir Pazar, potansiyeli turizm sektörü için çok geniş, evde başka firmaların işini yapmaktansa home office çalışanlarını kendi işlerini yaparak çok daha fazla miktarlarda para kazanabilirler” diyerek freelance çalışanları ABD’de firma sahibi olmaya davet etti. ABD’de kurdukları online turizm acentası sayesinde firma sahiplerinin uluslararası bilet dağıtım sistemlerine ulaşmalarının daha kolay olacağını sözlerine ekleyen Fatih Pekar, ABD’nin online şirket kurulumunda dünyada ilk sıralarda geldiğini belirtti.

Görsel Kaynak: Dig This Design

Haber Kaynağı: turizimkibris.com 

İlginizi Çekebilir

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.