Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

İşveren Kimlik Numarası (EIN) Onay Mektubu

Şirketinizi kurdunuz, Federal Vergi Kimlik Numarası edindiniz (EIN olarak da bilinir) ve “her şey yolunda görünüyor” derken, bankanız sizden IRS onaylı bir EIN onayı istedi. Peki, yapmanız gerekenler nelerdir?

IRS, yürüttüğü tüm EIN başvuruları için bir onay mektubu gönderir. EIN onay mektubu CP 575 olarak bilinir ve şirketinize Federal Vergi Kimlik Numarası atandıktan sonraki 8-10 hafta içerisinde SS-4 formunda belirtilen adrese gönderilir.

Bazen bankanız veya taşeronlar bu belgeyi görmek isteyebilirler. Ne yazık ki bu belge çoğu zaman kaybedilebilmekte veya özellikle uluslararası iletim aşamasında kaybolabilmektedir.

Eğer bu senaryolardan biri başınıza gelirse endişelenmeyin; EIN onay mektubunuz yoksa bunun bir çözümü var. (267) 941-1099 telefon numarası ile doğrudan IRS ile iletişime geçebilir ve 147C olarak bilinen yedek onay mektubunuzu edinebilirsiniz (isteğe göre faks aracılığı ile de).

Eğer EIN onay mektubunuzu sizin adınıza biz edindiysek, yedek onay mektubunuz 147C’nin bizim adresimize gönderilmesini istemekten çekinmeyin. Faksı alır almaz, e-posta ile size ileteceğimizden emin olabilirsiniz.

Ne yazık ki, sıkı gizlilik politikası dolayısıyla IRS ile şirketinizin adına iletişime geçme yetkimiz bulunmamaktadır. IRS ile telefon aracılığıyla iletişime geçtiğinizde uzun bekletilme sürelerine hazır olun. Müşterilerimizin önceki tecrübelerine göre sabah erken saatlerde aramak bekleme sürelerinin daha kısa olmasını sağlayabiliyor. Bu yüzden sabah 9 civarında aramanız sizin için daha iyi olacaktır.

Eğer Delaware şirketiniz için EIN numarası edinme veya yedek onay mektubu 147C edinme konusunda herhangi bir sorunuz var ise bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Tel : +1 302 442 08 12