CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

LLC Şirket ile Gayrimenkul Yatırımı Yapmak

Gayrimenkule yatırım yapmak, özellikle yüksek talep gören bir eyalette kazançlı bir iş olabilir. Her yatırımın geri dönüşü olmamasına rağmen, bir mülk satın alma maliyetini önceden karşılayabiliyorsanız hem kısa hem de uzun vadeli yatırım stratejileri karlı olabilir. Ortalama ABD’de ev fiyatları evin bulunduğu konuma ve eyalete göre değişmektedir. 

Bir LLC aracılığıyla kiralama faaliyeti yürütmek, mülkün bulunduğu eyalette iş yapıyor olarak kabul edilir. LLC, kiralığın sahibi ise, eyalet yasası LLC’nin eyalette kayıtlı olmasını gerektirir.

Gayrimenkul Yatırımınız için En İyi Eyalet Hangisi?

Delaware, Wyoming ve Nevada eyaletleri en popüler seçenekler arasında yerlerini koruyor. Nevada ve Delaware’de, ticari işletmeleri içeren ticari hukuk konularında deneyimli üst düzey hakimlerle donanmış mahkemeler bulunmaktadır. Bununla birlikte, özellikle Delaware eyaleti tüm bunlara ek olarak pek çok avantaj sunar.

Delaware eyaleti, dünyada şirket kurulabilecek en iyi yerlerden biri olarak biliniyor. Öyle ki, ünlü Fortune 500 listesinin yüzde 65’i ve Amerika Birleşik Devletleri’nin halen ticaret yapan şirketlerinin neredeyse yarısından fazla Delaware eyaletinde kurulmuştur ve her geçen gün de bu sayı giderek artmaktadır.

“The Delaware Court of Chancery” olarak bilinen “Delaware Yüksek Mahkemesi” yasal süreçlere ciddi anlamda hız kazandıran, jüri yerine yasaları kullanan şirket hukuk davalarına bakan deneyimli en eski mahkemedir.

Şirketinizi Delaware’de kurmanın avantajlarına daha detaylı göz atmak istiyorsanız, bu yazımızı inceleyebilirsiniz!

Gayrimenkul Yatırımcıları İçin En İyi İşletme Yapısı

Çoğu durumda, bir LLC emlak yatırımcıları için bir Corporation’dan daha basit bir çözümdür. Bazılarının bir şirket seçmek için belirli bir nedeni olabilir (örneğin şirkette hisse satışı yapma planı gibi), ancak üyeler için güçlü bir koruma katmanı sağlarken hızlı ve kolay bir şekilde dosyalanabildikleri için LLC’ler popülerdir. Eğer alacağınız evin değeri 300K USD’den fazla işe evin satışı yapılırken withholding tax ile karşılaşmak istemiyorsanız LLC yerine Corporation kurabilirsiniz. Çünkü Ev şirkete bile ait olsa, satışı yapılırken şirketin sahibi ve sahibinin ABD’deki oturum durumuna bakılır, bu yüzden %10 ile %30 arası withholding tax ödeyebilirsiniz. Amerika’da emlak ile ilgili olarak vergisel sorularınız varsa evi almadan önce bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Corporationlar Delaware’de özel olarak dosyalanabiliyor olsa da ilk yıllık raporlarının (ve bundan sonraki her birinin) yöneticilerin adlarını içermesi gerektiğini not etmek önemlidir. Bu da demek oluyor ki bu isimler halka açık olarak kayıtta tutulacak. Söz konusu durum, yıllarca gizliliğini koruyacak olan LLC’ler için geçerli değildir.

Gayrimenkul Yatırımınız için bir LLC Kurmak

Delaware eyaleti, şirket sahiplerine daha birçok konuda esneklik sağlamaktadırlar. Örneğin, şirket kurmak için Delaware’de ikamet etme zorunluluğu yoktur. İşlerinizi bizim Yasal Temsilciliğimiz nezdinde yürüttüğünüz sürece, adresinizin Delaware’de olmasına gerek bulunmamaktadır. Ayrıca, Delaware eyaletinde şirket kurulum maliyetleri de dünya genelindeki standartlara nazaran oldukça uygundur. Tüm bu avantajları göz önüne alırsak, neden birçok şirketin Delaware eyaletinde kurulduğu şaşırtıcı olmamaktadır. 

Aklınızda sorular mı var? Gayrimenkul yatırımı için LLC kurmak ve dahasını Youtube hesabımızda anlattık. Bizi takip etmeyi unutmayın! 


E-posta : [email protected]
Tel:(US) +1 302 310 21 76
       (TR) +90 850 304 7002

 

İlginizi Çekebilir

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.