Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Nevada'da Limited Şirket Kurmanın Avantajları

Birçok Şirket Sahibinin ve Yatırımcının Nevada LLC Sevmesinin Nedenleri

Eğer bir LLC (Limited Şirket)  kurmayı veya bir LLC’ye yatırım yapmayı düşünüyorsanız; yasal, vergi ve diğer işletme danışmanlarının müşterilerini iş yerleri herhangi başka bir yerde olsa bile bir Nevada LLC kurmaya ve Nevada eyaletine dahil etmeye teşvik etmelerinin olağan olduğunu fark etmişsinizdir. Bu garip görünse de doğru koşullar altında sağlam bir strateji olabilir.  Çünkü Nevada’da limited şirket kurmak LLC, Sınırlı Sorumluluk Şirketleri için Yeni Yatırımcı Rehberinde daha önce öğrendiğiniz sayısız faydanın yanı sıra devlet seviyesinde de çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Aslında, son beş yıl ve daha uzun süredir, Nevada LLC birçok açıdan Delaware LLC’ler gibi algılanmaya başlamış gibi görünmektedir.

Nevada LLC’de, Neredeyse Devlet Düzeyinde Vergi Yoktur

Bir Nevada LLC’niz olduğunda, aşağıdakiler dahil neredeyse devlet düzeyinde hiç vergi yoktur:

  • Kurumlar vergisi yok
  • Kişisel gelir vergisi yok
  • Gelir üzerinde imtiyaz vergisi yok
  • Damga vergisi yok
  • Emlak vergisi yok

Elbette, bir Nevada LLC kurmayı seçtiyseniz ve başka bir yerde ikamet ediyor ve işlemlerinizi başka bir ülkede yürütüyorsanız, mali ve hukuki konularınızın nasıl organize edildiğine bağlı olarak bu eyaletin gereksinimlerine tabi olabilirsiniz. Bilgili işletme sahipleri ve yatırımcılar, danışmanlarıyla birlikte, bu sularda kendi avantajlarına doğru nasıl dümen tutulacağını bilirler. Bu konuda size biz yardımcı olmaktayız, bizİ istediğiniz zaman arayabilir ya da e-posta gönderebilirsiniz.

Nevada LLC, Diğer LLC’lerin İçinde En Yüksek Gizlilik Standartlarına Sahiptir

Bir Nevada LLC kurduğunuzda, var olan en yüksek devlet gizlilik seviyelerinin tadını çıkarırsınız. Diğer birçok eyaletten farklı olarak, Nevada LLC devlet ile dosyalamalarda üye (mülk sahibi) isimlerinin bir listesini gerektirmez.

Bu durum, yatırımcıların kayıtlı kişi olarak hizmet veren bir avukat veya işe alınan başka bir el kullanarak isimsiz kalabileceği anlamına gelir. Genel olarak geri alınabilir güven fonu olarak adlandırılan bir üyelik birimine sahip olarak ek bir güvenlik seviyesi katabilirsiniz.

Bir Nevada LLC Kullanıldığında Önemli Varlık Korumaları Olur

Nevada eyaletinde, sorumluluk şirketle sınırlıdır.

Bir yönetici, memur veya yönetmen olarak, dolandırıcılık peşinde değilseniz veya Nevada şirketinin borcu geri ödemediği durumda borç veren kişi peşinize gelmesin diye şirketinizin varlıklarını kişisel olarak teminatınız altına almazsanız şirketinizin yükümlülüklerinden veya zorunluluklarından normal olarak sorumlu tutulamazsınız.

Dahası, diğer eyaletlerin aksine, Nevada LLC şirketlerden şirket varlıklarının bir listesini hazırlamasını istememektedir. Bu, yasalarca korunan, Federal hükûmet düzeyinde IRS ile dosyalama haricinde hiçbir şekilde size bağlı varlıkların hiçbir kaydı olmadığını göstermektedir. Bu demek oluyor ki, sizi para ile ilişkilendiren başka kayıtlardan kaçınırsanız, teorik olarak Türkiye’de bir devlet memuru olsanız bile Nevada LLC’de tüm paranızı özel iş yerinde, hisse senedi, tahvil, yatırım fonları ve diğer varlıklar içinde gizlemeniz mümkündür.

Sınırlı bir Sorumluluk Şirketi Oluşturmanın Diğer Faydaları Var

Sadece Nevada LLC’lerine özgü olmasa da, sınırlı bir sorumluluk şirketini operasyonları yürütmek ve yatırım yapmak için kullanmak, bir çok beklenmedik faydaya sahip olabilir. Örneğin Birleşik Devletler Hazinesi, sınırlı sorumlu şirketler gibi şirketlerin, bireylere uygulanan sınırlamalara ek olarak, Serbest Enerji Tasarruf Bonosu ve Seriler I tasarruf bonosuna ilişkin kendi satın alma limitlerini almalarına izin vermektedir.

Sınırlı Sorumluluk Şirketleri veya LLC’ler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

LLC’ler aracılığıyla yatırım yapmak hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen bize ulaşın.

________________________________________

Tel : +1 302 442 08 12