amerikadasirket.com, by social enterprises.

Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

24s WhatsApp Destek

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+90 541 392 6224

112 Old Capitol Trail, Newark DE

Tüm sorularınız ve başvurularınız için bize bilgi@amerikadasirket.com 'a e-posta göndererek ulaşabilirsiniz. Ayrıca TR Tel: +90 541 392 62 24 - USA Tel: +1 302 442 08 12 üzerinden arayabilirsiniz.

New Yorkta şirket

New York’ta Şirket Kurmak

New York’ta Şirket Kurmak

LLC, İşletme Lisansı, Şirketleşme

New York’ta şirket ve LLC (Ltd. Şirket) kurulumu şirketler için oldukça gözde ve popüler bir adımdır. Nüfusu ile Amerika’daki en büyük üçüncü eyalet oluşu, güçlü bir iş topluluğuna sahip olmasındaki en büyük etkendir. Citigroup, Verizon Communications ve Merrill Lynch gibi en büyük Amerikan şirketlerin bazılarının ana ofisleri New York’ta bulunmaktadır. New York, aynı zamanda finans ve iletişim gibi başlıca sektörlerdeki bir çok küçük işletmeye de ev sahipliği yapmaktadır.

  • Şirket
  • LLC (Limitet Şirket)
  • İşletme Lisansları

 

New York Eyalet Departmanı, New York’ta iş kurma ile ilgili bir çok işlem ile ilgilenmektedir. Örneğin; kuruluşunuzun şirketleşmesi sürecinde eşsiz bir isim seçmenizi istemektedir. Incorporate.com, daha önce başka bir işletme tarafından alınmamış isimleri seçmenizde size yardımcı olacaktır. New York’taki işletmenizin bir an önce aktif olması için işlemlerinizi hızlandıracak diğer talimatları uygulamanız konusunda da sizlere yardımcı olacağız.

New York’taki Şirketinizin Tasdiklenmesi

Kuruluş sözleşmenizi oluşturma aşaması New York’ta şirket kurma sürecinizin en önemli adımlarından biridir. Şirketinizin işletme sertifikası da diyebileceğimiz bu belge birçok önemli bilgiyi içermektedir. Belgelerinizin zamanlı bir şekilde ve Eyalet Yönetimi tarafından belirlenmiş tüm kriterlere uygun olarak hazırlanmasında yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. Şirket kuruluş sertifikanızın aşağıdaki bilgileri içermesi gerekmektedir.

  • Şirket adı
  • Kuruluşunuzun amacı
  • Eyalet adresi
  • Kuruluşun yatırımcılara açtığı hisse miktarı
  • Yazışma adresi veya kayıtlı bir acente

Yasal ve etkili yollarla yazışma işlemlerinizin yapılması için New York’ta sizin için kayıtlı acente hizmeti de sağlamaktayız.

Çoğu eyalet şirketinizin yönetici ve yetkililerinin de isimlerini istemekte iken New York’ta böyle bir zorunluluk da bulunmamaktadır.

Kuruluş sözleşmesini hazırlayan şirketlerin Eyalet Yönetimi’nden cevap almaları 15-20 günü bulabilir. Ancak, ekstra bir ücret karşılığı bu süre 1-2 güne kadar indirilebilir.

New York’ta Şirket Kurma Konusunda Sık Sorulan Sorular

New York’ta nasıl şirket kurulur?

New York’ta şirket kurmanız için gereken adımların birçoğunda yardımcı olacağız. Genellikle aşağıdaki adımlar izlenmektedir:

New York’taki yönetmeliklere uygun ve daha önce başka bir kuruluş tarafından alınmamış bir isim seçin

New York Eyalet Departmanı nezdinde kuruluş sözleşmenizi hazırlayın.

İç tüzüğünüzü belirlemek için bir kuruluş toplantısı ayarlayın

Bir İşveren Kimlik Numarası (EIN) edinmek için IRS’e (Amerikan Milli Gelirler İdaresi) başvurun.

New York’ta iş yapabilmeniz için gereken işletme lisanslarına ve gerekli izinlere başvurularınızı yapın.

Kuruluşunuzun ilk raporunu ibraz edin.

New York Eyalet Departmanına iki yıllık raporlarınızı ibraz edin.

Şirket kurmak için gerekli ücretleri ödeyin.

Comments are closed.