Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Amerika'da Şirket Kurmak İçin Gereken Belgeler

Şirket kurma alanındaki tecrübemiz ile şirket kurma sürecinde karşılaşabileceğiniz belgeler konusunda sizlere yardımcı olmayı çok isteriz.

Genel şirket, Halka Açık Olmayan Şirket, Kamu Yararına Şirket veya Kar Amacı Gütmeyen Şirket türlerinden birini kurmak için başvurduğunuzda, Şirket Kurma Hükümlerini (Articles of Incorporation) içeren bir Şirket Kurma Sertifikası (Certificate of Incorporation) edinirsiniz. Bu sertifika, Delaware eyaletine şirket kurma başvurusu yaptığınızın kanıtıdır.

Şirket ismi, amacı, hisse miktarları ve türleri, Yasal Temsilcinin adresi, ve şirketi kuran şahıs gibi bilgileri içeren Şirket Hükümleri belgesi (Articles of Incorporation) kısaca bir şirketin temel çizelgesidir.

Bir LLC (Limitet Şirket) kurduğunuzda ise Kuruluş Hükümlerini (Articles of Organization) içeren bir Kuruluş Sertifikası (Certificate of Formation) edinirsiniz. Bu sertifika, Delaware eyaletine LLC kurma başvurusu yaptığınızın kanıtıdır.

Kuruluş Hükümleri belgesi (Articles of Organization) LLC’nin ismi ve yasal temsilcinin adresinin yanı sıra sahiplerinin/üyelerinin kararlaştırdığı diğer bilgileri de içerir.

Bir sınırlı ortaklık (Limited Partnership) Sınırlı Ortaklık Sertifikası (Limited Partnership Certificate) edinirsiniz. Bu belgenin içerisinde Sınırlı Ortaklık Hükümleri (Articles of Limited Partnership) bulunur ve Delaware eyaletine sınırlı ortaklık şirketi başvurusu yapıldığının kanıtıdır.

Sınırlı Ortaklık Hükümleri (Articles of Limited Partnership) içerisinde sınırlı ortaklık şirketinin ismi, yasal temsilcinin adresi ve genel ortakların isim ve adresleri bulunur.

Eğer Delaware’de bir LLC, Corporation veya Sınırlı Ortaklık sahibi iseniz ve Kuruluş Hükümleriniz istendiyse, biliniz ki Sertifikanızın içerisindedir.

İyi İtibar Belgesi (Certificate of Good Standing) ile Kuruluş Belgesi’nin (Certificate of Incorporation) onaylı bir kopyası farklı şeylerdir. İyi İtibar Belgesi şirketinizin İmtiyaz Vergisi ve Yasal Temsilci Ücretleri gibi ücretlerini düzenli şekilde ödediğini gösterir ve dolayısıyla şirketinizin Delaware Eyaleti içerisinde iyi bir itibar sahibi olduğunu belirtir.

Onaylı bir kopya ise bir belgenin daha önce doldurulduğunu ve bu belgenin orijinal doldurulmuş belgenin doğru ve onaylı bir kopyası olduğunu belirtir.

Şirket kurma belgelerine dair sorularınız var ise bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz.