Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+1 302 310 2176

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Şirket Mührü (Corporate Seal) için Neler Gerekir?

Kurumsal mühür olarak da bilinen şirket mührü, şirketin önemli belgelerinin Yönetim Kurulu tarafından onaylandığını ve tasdiklendiğini gösteren ve belgelerin damgalanmasına yarayan bir araçtır. Şirket mühründe, şirketin adı, kurulduğu tarih ve kurulduğu eyalet yer alır. Şirket mührünü şirketin resmi imzası olarak düşünebilirsiniz.

Şirket mührü ile damgalayabileceğiniz bazı belgeler şunlardır:

  • İşe alım ve bayi sözleşmeleri
  • Yönetim Kurulu toplantılarından çıkan kararlar / tutanaklar
  • Kira sözleşmeleri
  • Satış sözleşmeleri
  • Ödünç sözleşmeleri
  • Şirkete dair diğer anlaşmalar

Her şirket, istediği gibi bir şirket mührü alabilir, üzerinde değişiklik yapabilir ve herhangi bir belgede kullanabilir. Bu uygulama ilişkin kararlar genelde Yönetim Kurulu toplantısında alınır ki zaten şirket kurulduktan sonra en kısa sürede Yönetim Kurulu toplantısı yapılır.

Yönetim Kurulu ilk toplantısının ilk kararlarından biri, şirketin kaç hissesinin satışa çıkarılacağını veya LLC’ler için üyelik belgesi vermektir. Şirket mührü bu belgelerin damgalanmasında yönetim kurulu başkanının imzasıyla kullanılabilir.

Genellikle şirket sekreteri şirket mührünü tutar fakat yönetim kurulu bu görevi bir başka çalışana da atayabilir.


E-posta : info@amerikadasirket.com

Tel : +1 302 442 08 12

TR tel : +90 541 392 62 24

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlendi

ÖNEMLİ DUYURU! | Detay İçin Lütfen Tıklayınız

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı öncelikli endişemizdir. Covid-19 Coronavirus Pandemi sebebiyle, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından önerilen önlemler ışığında şirketimiz uzaktan çalışma da dahil olmak üzere bir dizi koruyucu politika benimsemiştir.

Tüm müşterilerimizi taleplerini karşılamak için kesintisiz hizmet sunmaya çalıştık. Ancak, ABD hükümeti tarafından alınan kararla, IRS kurumu bazı hizmetlerini geçici olarak yavaşlatmıştır. Böylece, EIN hizmeti geçici olarak yavaşlatılmıştır. Vergi Beyanı hizmeti devam etmektedir. Öte yandan, bu sıkıntılı dönemde, Delaware eyaleti de dahil olmak üzere tüm eyaletler hizmetlerini yavaşlatmıştır.

Bu problemli dönemde siz sevgili müşterilerimize sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.