amerikadasirket.com, by social enterprises.

Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

24s WhatsApp Destek

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+90 541 392 6224

112 Old Capitol Trail, Newark DE

Tüm sorularınız ve başvurularınız için bize bilgi@amerikadasirket.com 'a e-posta göndererek ulaşabilirsiniz. Ayrıca TR Tel: +90 541 392 62 24 - USA Tel: +1 302 442 08 12 üzerinden arayabilirsiniz.

Şirketimi neden Delaware’da kurmalıyım

Delaware eyaleti dünyada şirket kurulabilecek en iyi ve iş dostu eyalet olarak ün kazanmıştır. Fortune 500 listesinin yüzde 65’i , Amerika’nın halihazırda ticaret yapan şirketlerin nerdeyse yarısından fazlası Delaware eyaletinde kurulmuştur ve halen hergün birçok yeni şirketDelaware eyaletinde hayat bulmaktadır.

Delaware’da şirket kurmanın avantajları nelerdir

Kurulmuş Ticari hukuğun Delaware şirketlerine sağladığı yasal ve sorumluluk güvencesi diğer eyaletlerin
sağladıkları şartlar ile kıyaslanması mümkün değil. Bu da Delaware Eyaletini Şirketleşmenin anavatanı haline getirmiştir.

The Delaware Court of Chancery,  ( yasal süreçleri ciddi anlamda hızlandıran)  jüri yerine yasaları kullanan ticari davalara bakan en eski mahkemedir. Bunu, en güncel dava dosyalarından referanslar kullanan şirketlerin avukatlarıyla hem anonim hem de limited şirketleri arasındaki sorumluluğu ve davalılığı azaltarak sürdürür.

Delaware şirketleri elde ettikleri karşılaştırılamaz vergi tasarrufundan da memnundurlar. Delaware şirketleri eyalet dışından yaptıkları işleri için eyalet gelir vergisi, delaware da ikamet etmeyenler için veraset vergisi, şirket satış vergisi, delaware eyaletinde oturmayarak delaware vergilerinden muaf olan kişiler sahip oldukları hisse senedi için delaware gelir vergisi alınmamaktadır.

Ayrıca işlerini Delaware eyaletinde yürütmeyen şirketler Delaware’da işletme lisansı almak zorunda değildir.

2015 yılında Amerika Yasal reformlar enstitüsü’nün yaptığı geniş çaplı ankette Delaware Eyaletlerin sorumluluk sistemlerinde birinci sırada gelmiştir. Gerçek şu ki, Delaware eyaleti birinci sırada gelişini hiç bir yerde bulunmayan  Delaware’s Court of Chancery ticaret mahkemeleriyle diğer eyaletlerden ne kadar güçlü ne kadar tecrübeli olduğunu en şirket dostu eyalet olarak bir kere daha kanıtlamaktadır.

Delaware şitket sahiplerine sağlanan gizlilik de mükemmel. Delaware eyaleti, şirketinizin kurulumunda kişisel verilerinizi kimseyle paylaşmamaktadır. Bu da ayrıca şirket sahiplerine bir koruma sağlamaktadır. Şirket sahipleri, çalışanlarıyla ilgili bilgileri de halka açık bir şekilde paylaşmak zorunda değildirler. Kayıtlı Ajanslar (Delaware Registered Agents) sadece yasal süreçleri gerçekleştirmek ve yasal zorunluluklar olduğu müddetçe kişisel verileri göstermektedirler.

Delaware Eyaleti şirket sahiplerine daha birçok konuda esneklik sağlamaktadırlar.İşte onlar…

Coğrafya

Şirket kurmak için Delaware eyaletinde ikamet etmek zorunda değilsiniz.
İşlerinizi bizimle hallettiğiniz sürece, adresinizin Delaware eyaletin olmasına da gerek yok.

KURULUM MALİYETLERİ

 Delaware’da sadece Amerika’da değil, Tüm Dünyada en ucuz ücretlerle şirket kurabilirsiniz.

İŞLETME YAPISI

 Tek bir kişi tüm yetkilere sahip olabilir, tüm fonksiyonları şirket sahibi olarak gerçekleştirebilir.

 Delaware genel şirket hukuğu ülkedeki en akıcı general corporation law contains the most progressive and

YÜKSELEN ŞİRKETLEŞME BAŞKENTİ

 Girişimci kapitalistler ve gözde yatırımcılar diğer eyaletlerde kurulan şirketlerden daha çok delawareeyaletinde kurulan şirketleri tercih ederler

 Delaware’da kurulmuş bir anonim şirketin satmak istedikleri hisse senedi fiyatlarını yönetim kurulu
yöneticileri kendileri kendileri belirleyebilir.

Tüm bu avantajları göz önünde bulundurarak neden bir çok şirketin Delaware eyaletinde kurulduğuna şaşırmamak oldukça normal. Siz bir şirket kurmak istiyorsunuz ve aradığınız herşeyi sağlayan bir eyalet var.
Eğer sizde istiyorsanız şimdi başlayın.

Comments are closed.