Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Şirketinizi Fesih mi Etmek İstiyorsunuz? Delaware Eyaleti Şirket Fesih İşlemleri

Bazen işler beklendiği gibi gitmez veya şirket sonuç olarak yeterli kar elde edemez. Böyle bir durumda, şirketin feshi işinizin geleceği adına daha iyi bir yol olabilir. Bu yazımızda Delaware’deki bir şirketin feshiyle ilgili bazı detaylar vereceğiz.

Yapılacaklar

  • Eyalet nezdindeki tüm “franchise” vergilerinin ödendiğinden emin olun. Daha sonra sizin veya imza yetkisine sahip başka birinin imzasıyla Fesih / İptal Sertifikası hazırlamanız gerekecektir.
  • Şirketinizi ilk kurduğunuzda, size yasal olarak bir Kuruluş Sertifikası verildi. Bu sefer, şirketin feshi durumunda, “Corporation” için Fesih Sertifikası; “LLC” için bir İptal Sertifikası hazırlanacaktır.
  • Bir kapak notu (ilgili konu ve şirket hakkında bilgi) yukarıda belirtilen sertifikanın üst kısmına eklenecektir. Belgeleriniz hazır olduğunda, onu Delaware Eyaleti Şirketler Bölümü’ne teslim etmelisiniz. Dosyanın teslimi sırasında şirketinizi feshetmek için de bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ödemelerinizi ister teslimat sırasında isterseniz de internet bankacılığı sistemlerini kullanarak yapabilirsiniz.
  • İşlemin tamamlanması genellikle 3-5 iş günü sürer.
  • Şirketin banka hesabı varsa kapatmayı unutmayınız.

 

Şirketinizin tasfiyesi konusunda muhasebecinize, vergi uzmanlarına ve avukatlara da danışmayı unutmayın.