Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Şirketinizi Kuracağınız Yeri Bulmak İçin Kullanabileceğiniz 3 Yöntem

Şirket kurma sürecinde birçok zorlukla karşılaşabilirsiniz. Bunların içinde en zorlularından biri de şirketinizi kuracağınız konumu belirlemektir. Birçok etmen bu kararınızda etkili olabilir. En iyi yeri seçebilmeniz için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Şirketinizi Kuracağınız Yeri Bulmada Kullanılabilecek 3 Ana Yöntem

Dart Tahtası Yöntemi:

Yönetim kulağa iyi gelen, CEO’nun evine yakın, en düşük vergi oranlı yeri seçer. Buna göre şirketin genel planları ve hedeflerine dair detaylı bir analiz yapılmaz. Özetle yönetim, dart tahtasına bir ok fırlatır ve en uygun yeri seçer.

Detaylı Arama Yöntemi:

Şirket en uygun yeri seçmek için elinden geleni yapar. İç kaynakları kullanır ve harici aramalar yapar. Araştırma ekibi yeni konuma dair tüm araştırmaları, şirketin amaçları ve planlarını da dikkate alarak yapar.

Konum Belirlemek İçin Danışman Tutma:

Şirket, en iyi konumu seçme ve konumun geçmiş tecrübelere dayanarak özelliklerini belirleme ve bilgisini arttırma konusunda uzman bir şirkete danışır. Danışmanın kayıtları geniş ise daha uygun bir analiz elde edilebilir. Yeni bir danışmanlık şirketinin ücretleri daha uygun olsa da sonuçlar firmanın kendi yapacağı analizden daha etkili olmayabilir.

Dart Tahtası Yöntemi

Son derece yaygın bir yöntemdir. Ancak, bu tür kısa vadeli düşünmenin sonucundaki uzun vadeli zararlar çok büyük olabilir. En üst düzey yöneticilerin şahsi tercihleri önemli olsa da en iyi karar, doğru bir analiz ile elde edilebilir. Amerika’daki yeni işinizi tahmin üzerine kurmak pahalı olabilir.

Detaylı Arama Yöntemi

Kendi araştırmasını yapan bir şirket, tarafsız bir tartışma sağlamanın artılarını ve eksilerini de ayarlamalıdır. Şirketin gerçek hedeflerine dair soruları sormak bu şekilde mümkündür. Bu sayede, en uygun konumu seçme konusunda kendi yöntemlerini ve potansiyel konumların listesini oluşturabilir.

Konum Danışmanı Kullanmak

Danışmanların kullanılması çoğu küçük işletme için pahalı görülebilir ama danışman iyi ise bu maliyet size fazlasıyla geri dönecektir. Yetenekli bir danışman, şirket yönetimine şirketin amaçları, stratejileri ve önceliklerini sorup da potansiyel konumların listesini oluştururken daha objektif davranır. Ayrıca iyi bir danışmanın seçilecek konumlara dair iyi bağlantıları olur. Bir danışman ile tanışmak şirketin karar verme aşamasındaki işini kolaylaştırmanın yanı sıra buna ayrılacak vaktin şirketin gerçek hedeflerine ayrılmasında da yardımcı olur.

Tel : +1 302 442 08 12