CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

Şirketinizi Wyoming Eyaleti’ne Taşıyın

Sirketinizi-Wyoming-Eyaletine-Tasiyin

Eyalet ücretlerinin sürekli değişiklik göstermesi veya yeni ücretler ortaya çıkması canınızı mı sıkıyor? Öyleyse eyalet ücretleri konusunda en stabil eyaletlerden olan Wyoming’e geçiş yapmayı düşünebilirsiniz. Hali hazırdaki şirketinizi bu yıl ödemeniz gereken eyalet ücretinden daha az bir miktar karşılığında Wyoming’e transfer edebiliriz. Üstelik takip eden yılda Wyoming için ödemeniz gereken eyalet ücreti çoğu durumda yalnızca 50 USD’dir. İşte şirketinizi Wyoming’e taşıma konusunda bilmeniz gereken bazı detaylar:

 • Şirketinizin türü fark etmeksizin Amerika’daki tüm şirketler için Wyoming’e geçiş işlemi yapılabilir. LLC, Corporation, Ortaklık veya Halka Açık Şirket… Hepsinin Wyoming’e geçişi sağlanabilir. Bu işlem aynı zamanda
  “Continuance” olarak da bilinmektedir.
 • Şirketinizin mevcut eyaletindeki kayıt yenileme tarihi ile bize Wyoming’e geçiş talebinizi ilettiğiniz tarih arasında en az 2 ila 4 hafta olmalıdır.
 • Şirket taşıma talebinizi yerine getirebilmek için size imzalamanız için elektronik olarak bir belge göndereceğiz. Ardından “Certificate of Good Standing” belgenizi ve eyaletinizden şirket sözleşmesinin (Articles) onaylı kopyalarını
  edineceğiz. Bunları edindikten sonra Wyoming için gerekli belgelerle birleştirerek teslim edeceğiz.
 • Bir hafta sonra size bir adet kurumsal kit göndereceğiz. Bu kitin içerisinde hisse sertifikaları, yeni şirket mührü gibi şeyler bulunacaktır. Aynı zamanda bir adet de Fesih Sözleşmesi (Articles of Dissolution) göndereceğiz ki mevcut
  eyaletiniz için fesih işlemini gerçekleştirebilesiniz. Eyaletinizin fesih işlemi için ek ücret talep edebileceğini lütfen unutmayın.
 • Artık mevcut eyaletinize ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Eyaletinizin veritabanında şirketiniz artık feshedilmiş olarak görünecektir. Şirketiniz aynı şekilde kayıt işleminin yapıldığı tarihte Wyoming Eyaleti’ne geçiş yapmış olarak görünecektir.

Wyoming’e Şirket Taşımanın Avantajları Nelerdir?

 • Ödemeniz gereken yıllık eyalet ücreti sadece 50 USD olacaktır. (Eyalet içerisinde herhangi bir varlığınız olmadığı sürece).
 • Şirketiniz ülkenin en iyi varlık koruma kanunlarından faydalanabilir.
 • Taşıma işlemi sayesinde şirketinizin asıl kuruluş tarihi değişmek mecburiyetiniz olmaz.
 • Vergi numaranızı değiştirmek zorunda kalmazsınız.
 • Varlıklarınızı yeni bir şirket üzerine alma durumunda değilsiniz. Bu durum federal vergilerin riske atılmaması açısından son derece önemlidir

Şirketinizi Nevada’dan Wyoming’e Taşımak İçin Sebepler

Nevada’da, brüt hasılat vergi limitinin altında olsanız dahi vergi beyanında bulunmak zorundasınız. Bu durum Nevada Eyaleti’ne şirketinizin iç durumuna dair bilgi vermeniz anlamına gelmektedir. Wyoming’te bu tür bir bilgi sizden istenmemektedir.
Nevada’da bir şirket için ödemeniz gereken minimum eyalet ücreti miktarı 650 USD’dir. Bu miktar Wyoming’te yalnızca 50 USD. Nevada Eyaleti sizden şirket sahiplerinin bilgilerini sunmanızı isteyebilir. Wyoming’te bu tür bir bilgi istenmemektedir.

Şirketinizi Delaware’den Wyoming’e Taşımak İçin Sebepler

Wyoming kanunlarında açıkça belirtildiği üzere hisse geri alımlarında (stock buy-back) herhangi bir kısıtlama yoktur. Bu kısıtlama Delaware’de şirket içindeki kar dağıtımında uygulanır. Wyoming’te ise hisse geri alımlarına kısıtlama getirmektense bu durum için özellikle yetki sağlayan kanunlar mevcuttur. Ek olarak, İmtiyaz Vergisi konusunda da büyük bir tasarruf sağlanabilir. Wyoming’e geçiş yaparak yıllık 250,000 USD’ye kadar tasarruf sağlayan halka açık şirketler mevcuttur.
Geçiş ücreti 595 USD + eyalet tarafından istenen kayıt ve belge ücretleridir. Şirketinizi Wyoming’e taşıma konusunda daha fazla sorunuz var ise lütfen bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

LLC’nizi Wyoming’te kurma kararı aldıysanız şu yazımıza da göz gezdirin: Amerika’nın İsviçre’si Wyoming’te LLC Kurulumu 

İlginizi Çekebilir

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.