CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

SSN, EIN veya ITIN’e ihtiyacım var mı?

SSN Nedir?

Sosyal Güvenlik Numarası veya SSN, sosyal güvenlik, vergi ve sair kişisel kimlik numarası amaçları için en yaygın numaradır. Kural olarak Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları ve kalıcı ikameti olanlar bu numaraya sahip olabilir. SSN ayrıca bir banka hesabı açmak, kişisel kredi başvurusu, sigorta, sağlık sigortası vb. için de kullanılır.

 

EIN Nedir?

Bir Delaware şirketinin kurulmasının ardından bir sonraki adımınız bir EIN (İşveren Kimlik Numarası) veya Federal Vergi Kimlik Numarası almak olmalıdır. İşverenler için bir tanımlayıcı olarak adlandırılmasına rağmen, bir İşveren Kimlik Numarasına ihtiyaç duymak için çalışanlarınızın olmasına gerek yoktur.

Delaware şirketinizi ABD dışında işletiyorsanız, ancak yine de ABD’de iş yapmayı planlıyorsanız, bir ABD banka hesabı açmak, çalışan işe almak ve PayPal veya Stripe hesapları başlatmak gibi çeşitli nedenlerden dolayı bir EIN numarasına ihtiyacınız olacaktır.

EIN şirketiniz hakkında bilgi verirken, SSN sizin hakkınızda kişisel bilgi sağlar. Bu nedenle, kişisel kimlik hırsızlığı riskinden kaçınmak için bir EIN kullanmak, bir SSN kullanmaktan daha iyidir.

 

ITIN Nedir?

ITIN olarak kısaltılan Bireysel Vergi Mükellefi Kimlik Numarası, Amerikan vergi idaresi (IRS) tarafından kimlik numarasına sahip olması gereken, ancak Sosyal Güvenlik Numarası alamayan kişilere atanan dokuz basamaklı bir numaradır. ITIN numaraları kimlik tespiti için kullanılabilse de, bunlar öncelikle federal gelir vergisi ve diğer vergi amaçları için bireylere yapılan ödemeleri izlemek için kullanılır.

İlginizi Çekebilir

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.