Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Yasal Temsilcilik (Registered Agent)

Yasal temsilci veya kayıtlı acente (Registered Agent), bir kurumsal işletme yasal bir aksiyonun (dava veya celp gibi) taraflarından biri olduğunda süreç hizmetlerini (yasal belgeleri vs.) edinen bir şirket veya şahıstır. Bir ‘Yasal Temsilciye’ sahip olmak şirket kurma aşamasında zorunlu bir adımdır. Herhangi bir eyalette halihazırda kurulu bir şirket başka bir eyalette iş yapmak istiyorsa, bu eyalette de bir yasal temsilcisi bulunmalıdır. ‘Yasal Temsilcinin’ adresi aynı zamanda şirket adına eyalet tarafından gönderilen yıllık raporlar, yıllık vergi bildirileri, diğer bildiriler, şirketin sözleşmesinin yıllık yenilenmesi gibi belgelerin iletileceği adres olacaktır. ‘Yasal temsilci’, şirket içerisinden bir şahsi üye olabileceği gibi kuruluşun avukatı veya yasal temsilcilik hizmeti veren bir şirket de olabilir. Uygun şekilde yasal temsilciye sahip olmamak, şirketlerin itibarını zedeleyebilir.

Eyalet kanunları, şirketlerin ve LLC’lerin (Limitet Şirket) iş yaptıkları her eyalette bir yasal temsilciye sahip olmalarını zorunlu kılar. Şirketinize gönderilecek önemli belgelerin nereye gönderilebileceğine dair açık bir bildiri verme açısından temsilcinizin adresi şirket hükümleri (articles of organization) içerisinde yer almalıdır.

Eğer şirketinizi iş yaptığınız eyalet içerisinde kurduysanız bir yönetici veya işçi bile şirketinizin yasal temsilcisi olabilir. Eğer şirketin kurulduğu eyalette hiçbir çalışan veya üye yoksa (ki Delaware için durum genelde budur) bu işi sağlayan profesyonel bir yasal temsilci ile çalışmanız gerekecektir. Yasal temsilci, süreç hizmetleri, imtiyaz vergisi formları ve yıllık rapor formları gibi önemli belgeleri edinmek ile sorumludur.

Yasal temsilciniz olarak bizi tercih ettiğiniz takdirde, belgelerinizin elinize zamanında ve en doğru şekilde ulaşması gibi önemli konuları düşünmekten kurtulursunuz. Yasal temsilcilik hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Tel : +1 302 442 08 12