Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+1 302 310 2176

607 Deemer PI, New Castle, DE 19720, USA

ABD’de Banka Hesabı Açmak

ABD’de kurmuş veya kurmayı düşündüğünüz şirketiniz için ABD’de banka hesabı açmak, ticaretiniz için oldukça önemli noktalardan biridir. ABD’de banka hesabı açmak için şahsen kendinizin ABD’ye gitmenize gerek yoktur. “Amerikadasirket.com” banka hesap açılışları için sizlere tam destek sağlamaktadır.

Amerika’da istediğiniz bankadan hesap açabilirsiniz. Özellikle “Bank of America”da şirketlerin en çok tercih ettiği bankadır. Şirketiniz için banka hesabı işlemlerine başlamak için öncelikle bankaya karar vermeniz gerekmektedir. Tercih ettiğiniz bankaya göre en kısa sürede (2-3 iş günü) gerekli işlemleri başlatacağız. Sizi tercih ettiğiniz bankanın sağladığı imkanlar konusunda bilgilendireceğiz. Size sadece işlemlerin ardından banka hesap bilgilerinizi edinmek ve kartınızın size ulaşmasını beklemek kalacaktır.

Eğer şu an Amerika’da bir şirket sahibiyseniz, banka hesabınızın açılması bize başvurduğunuz aynı günde bu işlemleriniz tamamlanmaktadır. Ardından hemen dosyalarınız size kargolanmaktadır.

En çok çalıştığımız bankalar: 

1-) Bank of America
2-) Citizens Bank 
3-) Wells Fargo 
4-) PNC Bank
5-) TD bank  

Kart Kullanımı

Banka hesabı Amerika’da kurulu şirketine ait bir hesap olup tüm dünyada banka kartınızı (ATM/Debit) kullanma imkanı sunmaktadır. Ayrıca, internet bankacılık şubesi şifreniz ile dünyanın herhangi bir yerinde hesaplarınızı kontrol edebilir, para kabul edebilir ve para gönderebilirsiniz ve kartınızla Türkiye’deki her ATM noktasından paranızı çekebilir, mağazalarda her türlü alışverişlerinizde kullabilirsiniz. ATM kartı ile yapacağınız işlemler Amerika’da bağlı olan banka hesabınızın bakiyesinden düşecektir. Şirketiniz için banka hesabı işlemlerine başlamak için öncelikle hangi bankada şirket hesabı sahibi olmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Limitsiz Alışveriş

Yanlış bilinen yaygın bir bilgi vardır. “Master” ve “Visa” türü olan tüm kartlar dünyanın her noktasında geçerlidir. Aslında durum böyle değildir. Yaşamış olduğunuz ülkeye bağlı olarak bazı ülkelerden alışveriş yapamazsınız. Örneğin; Ebay.com’dan almak istediğiniz bir şeyi sırf Amerika sınırları içerisinde olmadığınızdan alamayabilirsiniz. Bu durumda, sadece ABD sınırları içinde satış yapan Ebay.com satıcılarından veya ABD’nin herhangi bir yerinden almak istediğiniz ürünü Delaware eyaletinde kurmuş olduğunuz LLC Şirketiniz aracılığı ile şirketinize bağlı Amerika banka hesabını kullanarak satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Delaware eyaletinde satış vergisi alınmadığından ürünü
daha uygun bir fiyata almış olursunuz.Ürün, satıcı tarafından sizin şirketinizin adresi olarak gösterdiğiniz adrese gönderilir. Bu noktadan sonra ürünün Türkiye adresinize gönderimi tarafımızdan gerçekleşir.

ABD’de banka hesabı açmak için ne yapmak gerekir?

  • ABD’de kurulu bir şirket
  • Hesap sahibi kimlik beyanı (Şirket sahipliğini gösterir belge)
  • Türkiye iletişim adresi

Hesap açılım işlemleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
________________________________________________

Tel : +1 302 442 08 12
Yoruma kapalı.