Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Amerika'da Kurumsal Şirket PayPal Hesabı

Amerika’da Kurumsal Şirket PayPal Hesabı

Hesap Kurulum İşlemlerinin Sırası

Amerika’da kurumsal şirket PayPal hesabı alabilmek, öncelikle Amerika’da şirket kurulumu ile başlar. Buradaki amaç onaylanmış kurumsal bir PayPal hesabına sahip olabilmek olduğu için işlemler sırasıyla ve kuralına uygun olarak yapılmalıdır. Aksi halde, zaman ve para kaybetme olasılığınız yüksek olabilir. Şirket kurulumunu tamamlandıktan sonra şirketinizin vergi kimlik numarası olan EIN numara başvurusunun yapılması gerekmektedir. Bunun yanında, şirket sahibine ait vergi kimlik numarası içinde başvuru gerekmektedir. Açılan yasal şirkete kurumsal bir “Merchandise Banka hesabı” açılması, sizin adınıza kurumsal PayPal hesabına sahip olabilmeniz için yeterli kılacaktır.

Neden Amerika’da Kurumsal Şirket PayPal Hesabı

PayPal ödeme sistemi, dünya üzerinde 2016 yılının sonu itibariyle yapılan istatistik sonucunda 197 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan oldukça yaygın para transfer sistemidir. Sistem çoğunlukla internet üzerinden satış yapmak isteyen satıcılar veya alıcılar tarafından PayPal’ın izin verdiği şekilde bireysel veya kurumsal hesap ile kullanılmaktadır. Dünya ticareti ve bölgelerin güvenlik durumlarına göre PayPal’ın da belirli politikaları bulunmaktadır. Bu nedenle de zaman için bu politikalar değişiklik gösterdiğinde bu durum sizin aleyhinize olabilmektedir. Tıpkı geçen yıl, Türkiye’de olduğu gibi. PayPal belirli müzakereler sonucunda Türkiye’den çekilme kararı almıştır. Bununla birlikte, ticareti PayPal üzerinden ilerleyen birçok kullanıcı mağdur duruma düşmüştü. Bu durum büyük bir çoğunluk için halen devam etmektedir. Tabi ki böyle bir durum sadece Türkiye’ye özel bir durum değildir. Türkiye’nin standartlarına sahip olamamış ve aynı zamanda PayPal’ın daha adım atmadığı (ve atmayı da düşünmediği) ülkeler de vardır. Gerçekleşme ihtimali olan değişikliklerden etkilenmemeleri için kişilerin, bu kötü durumların oluşmasının daha düşük olduğu bölgelerden PayPal hesabı edinmeleri daha uzun soluklu ve sorunsuz ticaret yapabilmelerine imkan sağlayacaktır. Tam da bu noktada ABD, PayPal hesap sahibi olabilmek için en çok tercih edilen ülkelerden birisidir. Stratejik konumunun yanında, PayPal kullanımının bu bölgede daha fazla olması da avantajlı bir durumdur. Bu da PayPal’ı bulunduğu bölgede daha güvenli kılmaktadır.

Bilinen Yanlışlar

Ülkemizde yaşanan PayPal krizinden sonra Amerika’da kurumsal şirket PayPal hesabı açılışı oldukça yaygın hâle gelmeye başlamıştır. Bununla ilgili çeşitli forum ve web sitesinde bilgilendirici yazıları yazılmıştır ve konuyla ilgili bir sürü bilgi kirliliği de bulunmaktadır. Kişiler kurumsal Paypal hesabı sahibi olma yolunda ilerlerken oldukça zor durumlar ile karşılaşabilmektedirler. Kullanıcılar özellikle şirket açılışından sonra EIN başvurusunda ve ABD’de banka hesabı sahibi olma hususunda sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bir hevesle çıkılan yolun sonunda yapılan teknik yanlışlar ile yolun sonunu göremeden tıkanıp kalan birçok kişiyle karşılaştık. Amerika’da kurumsal şirket PayPal hesabı açılışı sırasında gerçekleştirilen her iş birbirini tamamlayıcı konumda olup tek elden çıkması oldukça hayati bir konudur. Aksi takdirde onca emek ve sermaye boşa gitmesinin yanında bir sonuca ulaşılamamaktadır.

Amerika’da kurumsal şirket PayPal hesabı;

  • Amerika’da şirket kurulumu,
  • EIN başvurusu
  • Amerika’da kurumsal banka hesap açılışı
  • Amerika’da PayPal Kurulum Danışmanlığı
  • Amerika’da Adres

olarak sağlanmaktadır. Hizmet baştan sona sorunsuz ve güvenli bir şekilde sizin ticari kullanımınıza açılarak size teslim edilmektedir.

Amerika’da kurumsal şirket PayPal hesabı için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

————————————–
E-posta : info@amerikadasirket.com
Tel : +1 302 442 08 12
TR tel : +90 541 392 62 24