CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

Şirketleri dünyaya açıyorlar

ODTÜ’lü girişimciler Samet Oynamış ve Fatih Pekar tarafından kurulan amerikadasirket.com dünyaya açılmak isteyen firmalara büyük avantajlar sunuyor. Amerika pazarına, dolayısıyla dünya pazarına girmek isteyen girişimciler ve yatırımcılar danışmanlık hizmeti almak için sırada.

“AMERİKA’YA İHRACAT ARTTIRILMALI”

Şimdiye kadar 250’den fazla şirketin Amerika’da kurulumunu yaptıklarını belirten ODTÜ’lü girişimci Samet Oynamış, Amerika pazarı hakkında bilgiler verdi. 2016 yılında dünya ticaretinin 16 milyar dolar olarak gerçekleştiğine değinen Oynamış, ABD’nin 3.69 milyar dolarla dünya ticaretinin yüzde 24’üne sahip olduğunu söyledi. Sözlerine şöyle devam eden Oynamış “Rakamlara baktıktan sonra ABD’nin dünya ticaretindeki önemi bir kez daha anlaşılıyor” dedi. Türkiye ile ABD arasındaki ticarete de değinen Oynamış, Türkiye’nin 2016 yılında 142 milyar dolarlık ihracatının 6.6 milyar dolarının ABD’ye gerçekleştirildiğini söyleyerek bu rakamın arttırılması gerektiğini sözlerine ekledi.

DIŞ PAZARA AÇILMAK KAÇINILMAZ

Dünya’nın küçük bir köye döndüğünün altını çizen Oynamış, Türk şirketlerinin Amerika pazarına girmesiyle ürünlerini bütün dünyaya tanıtma fırsatı elde ettiklerini söyledi. Hükümetin teşvikleri sayesinde Türk yatırımcısının dünyaya rahatça açılabildiğine değinen genç girişimci, Türk yatırımcısının Amerika’ya açılabilmesi için her türlü destek ve danışmanlığı sağladıklarının altını çizdi. Amerika pazarını önceden muamma olarak gören yatırımcıların sayesinde bu pazara emin adımlarla girdiğini belirten Oynamış “Amerika’da iş yapmanın ticari getirileri olduğu gibi kattığı bakış açısı da iş ufkunu geliştirerek yeni yatırımlar yapmaya kapı aralıyor” dedi.

DANIŞMANLIK BİZDEN YATIRIM SİZDEN

ABD’de iş kurmak isteyen ya da firmasını ABD’ye taşımak isteyen yatırımcılara verdikleri hizmetler hakkında bilgi veren amerikadasirket.com’un kurucularından Fatih Pekar şöyle konuştu “Şirketin ilk kurulum belgelerinin toplanmasından muhasebe hizmetlerine, banka hesabı açmaktan sanal ofis kuruluma kadar birçok alanda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Vergi danışmanlığı hizmeti de vererek Amerikan hukuk ve vergi sistemine aşina olmayan yatırımcılarımıza destek oluyoruz”. Vize ve oturum konularında da yardımcı olduklarını belirten Pekar, ABD hükümetinin şirket kurmak isteyen yatırımcıya her daim avantajlar sunduğunu belirtti. Amerikan sisteminin dışarıdan çözülemeyeceğinin altını çizen Pekar “ABD’de iş yapmak isteyen yatırımcının burada bir şirket kurması kaçınılmazdır. Hem yasal mevzuat gereği hem de buradaki iş sisteminin yakından tanınması gerekmektedir” açıklamalarını sözlerine ekledi.

İZMİR’DEN KONFEKSİYON, KAPALIÇARŞI’DAN EL SANATI

Türkiye’ye özgü ürünleri Amerika pazarında satmak için Türk yatırımcısının sıraya girdiğini belirten Pekar, Kapalıçarşı esnafının el sanatlarını dünyaya tanıtmak ve satmak için bu pazara oldukça ilgili olduğunu söyledi. Yöresel ürünlerin bu pazarda satılmasını kişisel olarak desteklediğini söyleyen Pekar “Bu sayede ülke kültürümüz dünyaya tanıtılıyor” dedi.

“AMERİKA’DA EN BÜYÜK DESTEK BİZDEN”

ABD’de iş kurmak isteyen yatırımcıların, kurdukları amerikadasirket.com üzerinden kendilerine ulaşabileceklerini hatırlatan ODTÜ’lü ortaklar, gerek Türkiye’de gerekse ABD’de 7/24 kendilerine ulaşabileceklerini belirterek Türk şirket sahipleri ve girişimcileri ABD’de yatırım yapmaya davet etti.

Kaynak:https://konupara.com/is-dunyasi/sirketleri-dunyaya-aciyorlar-15086/

 

İlginizi Çekebilir

amerikada-sirket-kurmak

Amerika’da Şirket Kurmanın Yolları

Amerika’da şirket kurmak ve burada bir girişimcilik yolculuğuna çıkmak fırsatlarla dolu olduğu kadar heyecan verici bir yolculuktur. Amerika Birleşik Devletlerinin

Amerika’da Online Vergi Borcu Ödeme

Amerika’da online vergi borcu ödeme konusunda zorluk çeken okurlarımız için hazırladığımız bu yazıda üç basit adımda tüm borcunuzu kapatmayı öğreneceksiniz.

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.