CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

Fikrin Varsa Apple Seni Bekliyor

Uygulama Geliştiriciler için Apple Kapıları Açık

Yaratıcı insanlar fikirlerini satarak para kazanmaya çalışıyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle fikri olan insanlar bunları pazarlama konusunda zorlanmıyor. Apple bu fikirleri satın almaya uzun yıllardır talip. Girişimci fikirlerinizi Apple gibi bir firmaya satarak para kazanma yollarını sizler için araştırdık. Sizi şimdiden tebrik ederiz “Mobidictum” okurları.

Apple Geliştirici Hesabı Açma

Öncelikle Apple’ın sizden atmanızı istediği ilk adım kendi programına yılda 99 dolar ödeyerek kayıt olmanız. Kayıt olduktan sonra başvuru süreçlerine geçebilirsiniz. Apple başvurunuzu inceledikten sonra makalelerinizle birlikte “Oluşturma ve Kuruluş Sertifikası”nın onaylı bir kopyasını sizden talep ediyor. Diğer taraftan bir işletme lisansı da bekleyen Apple, Operating Agreement (LLC) veya İç Tüzüklerin bir kopyasını da istemekte. Burada önemli olan nokta işletme lisanslarının eyalete ve şirket türüne göre farklılık göstereceğidir. Dikkat etmekte fayda var. Eğer Apple’a bir şirket olarak başvuru yapıyorsanız işletmeleri konuma özel olarak tanımlayan dokuz haneli bir rakam olan DUNS numarasına sahip olmanız gerekir. Bireysel başvuruyorsanız buna gerek yoktur. Apple’ın beklediği en son ve en önemli şey ise işletmeniz için fiziksel bir adrestir.

Apple’ın talep ettiği ve şirketleşmeyi gerektiren pek çok belgeyi amerikadasirket.com’dan alacağınız danışmanlık hizmetleri sayesinde ABD’de kurduğunuz şirket üzerinden edinebilirsiniz. Delaware’de kurduğunuz şirket sayesinde hem Türkiye’den hem Amerika’dan birçok melek yatırımcının ilgisini çeker bu sayede girişiminizi dünya çapında tanınır hale getirebilirsiniz.

 

Amerika’da şirket kurmanın ne gibi avantajları var?

Biraz Yurtdışında, özellikle Amerika’da şirket kurmanın avantajlarına ve yatırımcıya kazandıracaklarına değinelim. Birebir Türkiye ile kıyaslamaya girdiğimizde yanılgıya düşeriz ancak bazı şeyleri de kıyaslamadan tasavvur edebilmemiz pek mümkün değil. Öncelikle bürokratik bazı kolaylıklar olduğunu söylemek doğru olur. Çoğu işinizi internet üstünden halledebiliyorsunuz, kağıt işleriniz çok fazla olmuyor. Diğer bir avantaj ise vergi indirimi avantajı. Özellikle şirket kurmayı seçtiğiniz eyalete göre farklılık gösteren bu durum hakkında amerikadasirket.com yetkilileri tarafından bilgilendiriliyorsunuz.

Bu uzmanlardan aldığınız bilgiler doğrultusunda yılda binlerce dolar ekstra para ödemekten kurtulursunuz. Diğer bir avantaj ise uzaktan yönetim imkanı. ABD’de şirketinizi yönetmek için bu ülkeye gelmek zorunda değilsiniz. Kendi ülkenizden, oturduğunuz yerden Amerika’daki işlerinizi yürütebilirsiniz. Uluslararası rekabete açıklık ise diğer bir avantaj. Dünya çapında iş yapan firmalarla aynı kulvarda yarışacağınız için işinizi dünya standartlarına taşımak Türkiye’dekinden çok daha hızlı olacaktır. Bu noktada ABD’de dijital dünya ile alakalı iş yapmak isteyenlere bir örnek uygulamadan bahsetmekte yarar var.

Itdashboard.gov sayesinde tüm federal kurumların yıllık bütçe raporlamalarına ulaşılabiliyor. IT Dashboard, yatırımcıların ve girişimcilerin federal kurumlar, sanayi, kamuoyu ve diğer paydaşların bilgi teknolojisi yatırımlarını ayrıntılı görüntülemesini sağlayan bir web sayfasıdır. Amacı ise hükumeti bilgi teknolojileri programlarının etkinliği hakkında fikir sahibi yapmak ve bu alandaki yatırımları desteklemektir.

Haber Kaynağı: mobidictum.biz

İlginizi Çekebilir

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.