CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

Emlak Alım/Satım İçin Şirket Kurmak

Amerika’da gayrimenkul sahibi olmak isteyen yatırımcılar için son zamanlarda artan bir trend var: şirket kurmak. Amerika’da emlak alımı için şirket kuranların sayısındaki bu artış tesadüf değil. Bireysel olarak işlem yapmak yerine şirket üzerinden alım/satım yapmanın birtakım avantajları bulunuyor. Amerika’da emlak almak için şirket kurmanın avantajları nelerdir, bir bakalım.

Amerika'da emlak şirketi kurmak için 5 neden

Anonimlik ve Gizlilik

Emlak yatırımlarını şirket üzerinden yapmak, anonimlik ve gizlilik sağlar. Şirket üzerinden yapılan işlemlerde, kişisel bilgilerinizin gizli kalması ve yatırımlarınızın kamuya açık olmaması sağlanır. Bu, özellikle büyük emlak yatırımlarında kişisel gizliliğinizi korumanızı ve istediğiniz takdirde yatırımlarınızı anonim tutmanızı sağlar.

Vergi Avantajları

Emlak yatırımlarını şirket üzerinden yapmanın vergi avantajları bulunmaktadır. Şirketinize ait emlaklarla ilgili vergi avantajlarından yararlanabilirsiniz. Örneğin, şirket üzerinden elde edilen kira gelirleri veya satış gelirleri, şirketin vergi beyannamesi üzerinden raporlanabilir ve vergi avantajları sağlayabilir.

Hukuki ve Mali Koruma

Emlak yatırımlarını şirket üzerinden yapmak, kişisel varlıklarınızı emlakla ilişkili risklerden korumanızı sağlar. Eğer bir sorunla karşılaşmanız durumunda, şirket üzerinden işlem yaparak kişisel mülkiyetinizi korumuş olursunuz. Aynı zamanda, şirket üzerinden yapılan emlak yatırımlarında, şirketin sahip olduğu varlıkların sadece şirketin borçlarıyla sınırlı olduğu bir sınırlı sorumluluk sağlayabilir.

Kurumsal İmaj

Emlak yatırımlarını şirket üzerinden yapmak, daha profesyonel bir imaj yaratmanızı sağlar. Şirketinizin adı altında yapılan emlak yatırımları, kurumsal bir imaj sergiler.

Kolaylık ve Esneklik

Emlak yatırımlarını şirket üzerinden yapmak, işlemleri kolaylaştırır ve esneklik sağlar. Şirketin tüzel kişilik olarak sahip olduğu emlaklar, şirketin sürekliliğini sağlar. Bu, özellikle mülkiyet devirleri veya ortaklık değişiklikleri gibi durumlarda işlemlerin daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Hangi şirket türü seçilmeli?

Limited Liability Company (LLC) türü şirketler, emlak yatırımları için popüler bir seçenektir. LLC’nin en önemli avantajı, sınırlı sorumluluk ilkesine dayanmasıdır. Bu, şirketin sahibinin kişisel varlıklarını, şirketin faaliyetleriyle ilişkili risklerden korur. Ayrıca, vergi açısından esneklik sağlar ve işletme maliyetleri düşüktür. LLC, emlak yatırımları için uygun bir seçenektir çünkü birçok eyalette gayrimenkul alımlarında rahatlıkla kullanılabilir. Emlak yatırımları için diğer bir seçenek ise Corporation’dır. Corporation, daha büyük ölçekli projeler ve yatırımlar için uygun olabilir. Corporation, hisse senetlerine bölünmüş bir yapıya sahiptir ve sermaye çekmek için daha uygun bir yapı sunar. Ayrıca, şirketin mülkiyeti ve yönetimi daha net bir şekilde tanımlanır. 

Corporation, emlak yatırımlarında kurumsal bir imaj yaratmak isteyenler için ideal bir seçenek olarak öne çıkmaktadır. Hangi şirket türünün sizin için en uygun olduğunu belirlerken, hukuki, mali ve vergi avantajları gibi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca şirketinizi kurmak istediğiniz eyaletin sizin için uygun şartları sağlayıp sağlamadığından, vergi kolaylıkları sunup sunmadığından emin olmalısınız. Eğer siz de Amerika’dan emlak almak için şirket kurmak istiyorsanız amerikadasirket.com’un sunduğu kapsamlı şirket kurma paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

Samet Oynamış

Verified IRS CAA and Enrolled Agent

Şirket kurulumu ve vergilendirme ile ilgili tüm merak ettikleriniz için 15 dakikalık ücretsiz bir toplantı oluşturmak ister misiniz?

Eray Çetiner
Eray Çetinertitle
Read More
This is my second time working with Social Enterprises. Last time they helped me with my tax return. This time they notarized my business documents and shipped them the same day I contacted them. They are super helpful and responsive to all needs. I am very happy working with them. Thanks again!
Onur PEHLIVAN
Onur PEHLIVANtitle
Read More
I can't say enough good things about Delaware Agency. Honest and reliable team made the whole formation process very smooth. I didn’t stress about anything. Easy and prompt communication. A real pleasure! Will recommend to everybody! Very professional and friendly customer service. Very much pleased with their service. They kept me updated on every step. They were very helpful and responsive to my needs.
Mina Sener
Mina Sener
Read More
I form my company harvard business services, but later When I asked questions, They always told me that I need to work with an accountant or tax person. So there is no help, after company formation. I work with Social Enterprises for tax and compliance purposes. I changed my registered agent to Social Enterprises, and get yearly consulting package. So far so good. They answer all my questions about tax. I never know that I need to make federal tax return for my company. Now I am clear and happy to work a company with tax knowledge.
Shashwat Ashiya
Shashwat Ashiya
Read More
There are a lot of companies that claim to offer the same services Delawareagency does but DA is hands down the best experience I've had with a company in this niche. Would highly highly recommend them.
Canberk Demirci
Canberk Demirci
Read More
We are working with Social Enterprises for almost 4 years now, very professional company in its sector. We love how they can handle the process, complete the tasks in a very short time and providing fully satisfying and HIGHLY PROFESSIONAL service. Very kind and Super Positive owners, happy to work with them, A++ Recommended. Thank you to Social Enterprises Team!

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.