CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

No Activity

Amerika Birleşik Devletleri'nde işletmelerin faaliyet göstermediği durumda, işletme türüne bağlı olarak çeşitli sonuçlar ortaya çıkabilir

Social Enterprises LLC, Delaware eyaleti tarafından, Türkçe hizmet vermeye yetkilendirilmiş ilk ve tek Registered Agent'tır.

1

Amerika Birleşik Devletleri'nde işletmelerin faaliyet göstermediği durumda, gelir elde eden işletme türleri olan Single Member LLC ve Bireysel Şirket gibi yapılar, elde edilen gelirin şirket sahibinin vergi beyanında raporlanmasını gerektirir.

Corporation yapısına sahip şirketler, faaliyet gösterip göstermediğine bakılmaksızın yıllık raporlama ve belirli vergi beyannameleri sunma yükümlülüğü taşırlar.

Samet Oynamış

Verified IRS CAA and Enrolled Agent

Şirket kurulumu ve vergilendirme ile ilgili tüm merak ettikleriniz için 15 dakikalık ücretsiz bir toplantı oluşturmak ister misiniz?

Videoyu oynat
2

Birçok eyalette, şirketlerin yıllık raporlar sunma yükümlülüğü bulunmaktadır. Bu raporlar, şirketin genel bilgileri, yönetici bilgileri ve adres gibi temel bilgileri içerir.

Şirketin faaliyet göstermediği bir dönemde dahi, bulunduğu eyaletin yıllık raporlama gerekliliklerini yerine getirme süresi ve prosedürlerini takip etmek zorunludur.

3

Single Member LLC ve Bireysel Şirket gibi işletme türlerinde, işletme faaliyet göstermediği halde elde edilen gelirin vergi beyanında bildirilmesi gerekir.

Corporation yapısındaki şirketler, faaliyet gösterip göstermediğine bakılmaksızın yıllık raporlama ve vergi beyannamelerini sunma zorunluluğuna tabidir.

4

Şirketin faaliyet göstermediği dönemlerde dahi, bulunduğu eyaletin yıllık raporlama gereksinimlerini takip etmek önemlidir.

Faaliyet göstermeyen dönemlerde dahi şirket, yıllık raporlama gerekliliklerini eksiksiz yerine getirme sürecinin karmaşıklığıyla karşılaşabilir.

Partnerlerimiz

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.