CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

Bireysel Şirket

Bireysel şirketler, iş dünyasının en basit ve en yaygın işletme türlerinden biridir. Bu yapıda, şirket sahibi ile şirket arasında hukuki ayrım yoktur; şirket sahibi işletmenin borçlarından ve yükümlülüklerinden tam olarak sorumludur. Aynı zamanda, işletmenin yapısı şirket sahibinin tercihlerine göre şekillenir.

Social Enterprises LLC, Delaware eyaleti tarafından, Türkçe hizmet vermeye yetkilendirilmiş ilk ve tek Registered Agent'tır.

1

Tek sahipli işletmelerde bürokrasi seviyesi düşüktür. İş sahipleri, kararları hızla alabilir ve işletmenin ihtiyaçlarına göre ayarlamalar yapabilirler.

Bu, işletmenin değişen koşullara daha hızlı adapte olmasını sağlar. Şirketin büyüyüp ortak alması durumunda ise şirket türünde değişiklik yapmak oldukça kolaydır.

Samet Oynamış

Verified IRS CAA and Enrolled Agent

Şirket kurulumu ve vergilendirme ile ilgili tüm merak ettikleriniz için 15 dakikalık ücretsiz bir toplantı oluşturmak ister misiniz?

Videoyu oynat
2

Bireysel işletmelerin kurulum ve faaliyet maliyetleri genellikle diğer işletme türlerine göre daha düşüktür.

Bu, işletme sahiplerinin sınırlı kaynaklarla başlamasını ve işlerini sürdürmesini daha kolaylaştırabilir. Dolayısıyla küçük ölçekli işletmelerin tercih ettiği bir şirket türüdür.

3

Bireysel şirket sahipleri, şirketin elde ettiği yıllık geliri kişisel gelir vergisi beyanında rapor etmelidirler

Bu sayede işletme geliri kişisel vergi oranına tabi tutulabilir ve vergi avantajları elde edilebilir. Ayrıca işletme giderleri gösterilerek vergi indirimi sağlanabilir.

Partnerlerimiz

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.