CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

Fintech İçin Amerika’da Şirket Kurmak

Günümüzde finansal teknolojiler (fintech), hem tüketiciler hem de işletmeler için büyük bir ihtiyaç haline gelirken Fintech girişimcileri için Amerika eşsiz bir pazar olarak öne çıkmaktadır. Büyük pazarı, yenilikçi fikirler için elverişli ortamı ve yatırımcı zenginliği ile Amerika Birleşik Devletileri fintech kurmak için doğru mekan.

Yol Haritası

Geniş Yatırımcı Ağı

Amerika, girişim sermayesi açısından zengin bir ortama sahiptir. Yatırımcılar, fintech alanında
büyük ilgi göstermektedir. Amerika’da şirket kurmak, yatırımcıların dikkatini çekmek ve
sermaye sağlamak için önemli bir avantaj sağlar. Girişim sermayesi şirketleri, melek
yatırımcılar ve risk sermayedarları, fintech şirketlerinin büyümesine destek olmak için önemli
kaynaklara sahiptir.

Geniş Pazar Potansiyeli

Amerika 2023 yılında da dünyanın en büyük ekonomisi koltuğunda oturmakta. Geniş bir
nüfusa ve artan bir harcama oranına sahip bir pazar, fintech şirketleri için büyük fırsatlar sunar.
Amerika’da şirket kurarak, ürün veya hizmetlerinizi büyük bir kitleye sunabilir ve hızla
büyüme potansiyeli yakalayabilirsiniz.

Finansal Merkezlerin Odak Noktası Olması

Amerika, dünyanın en büyük finansal merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle New
York ve San Francisco gibi şehirler, finans sektörünün merkezi konumundadır. Bu finansal
merkezlere yakın bir konumda şirket kurmak, finansal sektörle doğrudan etkileşimde
bulunmanızı ve önemli ortaklıklar kurmanızı sağlar.

Teknoloji Ekosisteminin Zenginliği

Amerika, geniş bir teknoloji ekosistemine sahiptir. Yüksek kaliteli teknik yeteneklere sahip
insan kaynağı, gelişmiş altyapı ve girişimcilik kültürü, fintech şirketlerinin büyümesini
desteklemektedir. Amerika’da şirket kurarak, bu teknoloji ekosisteminin içinde yer alabilir ve
işletmenizi geliştirmek için gerekli kaynaklara erişebilirsiniz.

Devlet Desteği

Amerika, fintech sektörüne yönelik yenilikleri desteklemek için düzenleyici yasal çerçeveler
geliştiren bir ülkedir. Özellikle bazı eyaletler, fintech şirketlerine yönelik düzenlemeleri
kolaylaştırmak amacıyla özel mercilere sahiptir. Bu da yeni fintech girişimcileri için önemli
bir avantajdır.

Samet Oynamış

Verified IRS CAA and Enrolled Agent

Şirket kurulumu ve vergilendirme ile ilgili tüm merak ettikleriniz için 15 dakikalık ücretsiz bir toplantı oluşturmak ister misiniz?

Fintech Şirketler için Şirket Türü ve Vergilendirme

Fintech şirketleri için Amerika’da en uygun şirket türü genellikle Limited Liability Company (LLC) olarak öne çıkmaktadır. LLC, bir şirketin koruma ve esneklik avantajlarını bir araya getiren popüler bir seçenektir. Bu şirket türü, işletme sahiplerini kişisel olarak sınırlı bir sorumluluk altına alırken vergi avantajları ve yönetim esnekliği sağlamaktadır. 

LLC’lerin en avantajlı noktalarından biri vergilendirme açısından sundukları esnekliktir. Örneğin LLC’ler doğrudan kurucularının kişisel gelir vergisine tabi tutulmaz. Bunun yerine, şirketin karı doğrudan kuruculara aktarılır ve bu gelir, kurucuların kişisel gelir vergisine tabi tutulur. Buna “passthrough” vergilendirme denir. Bu, şirketin geliri üzerinden çifte vergilendirmeyi önler ve kuruculara daha avantajlı bir vergilendirme yapısı sağlar. 

Ayrıca, LLC’lerin kurucuları arasında gelir ve zarar paylaşımı esnekliği vardır. Bu, şirketin karını ve zararını paylaşan kurucuların farklı oranlarda gelir elde edebileceklerini ve vergilendirileceklerini gösterir. Bu esneklik, kurucuların işletmeyi büyütme ve geliştirme sürecinde daha fazla kontrol sağlar. Ancak, LLC’lerin vergilendirme yapısı eyaletlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Eyaletlerin farklı kuralları ve vergi oranları bulunur. Bu nedenle, Amerika’da şirket kurmayı düşünen fintech girişimcilerinin, kurmak istedikleri eyaletteki vergi düzenlemelerini ve gerekliliklerini dikkate almaları önemlidir.

Fintech Şirketiniz İçin Uzman Destek

Gerek şirketin kurulma evresinde gerek vergi döneminde girişiminiz için uzman desteği almak kritik bir öneme sahiptir. Yatırımınızın en kısa zamanda değerini katlayarak büyümesi, bu önemli dönemeçlerde aldığınız profesyonel destek hızlanacaktır. Amerikadasirket.com’u fintech yatırımınız için seçmeniz halinde alanında uzman ekibimiz ile size özel çizilen yol haritasında beraber ilerleyerek süreci yöneteceğiz. Sizin için şirket kurma sürecini kolay ve hızlı hale getiren online platformumuz ile tüm belgeleri eksiksiz temin ediyor ve süreci her aşamada kontrol etmenize olanak sağlıyoruz.

Eray Çetiner
Eray Çetinertitle
Read More
This is my second time working with Social Enterprises. Last time they helped me with my tax return. This time they notarized my business documents and shipped them the same day I contacted them. They are super helpful and responsive to all needs. I am very happy working with them. Thanks again!
Onur PEHLIVAN
Onur PEHLIVANtitle
Read More
I can't say enough good things about Delaware Agency. Honest and reliable team made the whole formation process very smooth. I didn’t stress about anything. Easy and prompt communication. A real pleasure! Will recommend to everybody! Very professional and friendly customer service. Very much pleased with their service. They kept me updated on every step. They were very helpful and responsive to my needs.
Mina Sener
Mina Sener
Read More
I form my company harvard business services, but later When I asked questions, They always told me that I need to work with an accountant or tax person. So there is no help, after company formation. I work with Social Enterprises for tax and compliance purposes. I changed my registered agent to Social Enterprises, and get yearly consulting package. So far so good. They answer all my questions about tax. I never know that I need to make federal tax return for my company. Now I am clear and happy to work a company with tax knowledge.
Shashwat Ashiya
Shashwat Ashiya
Read More
There are a lot of companies that claim to offer the same services Delawareagency does but DA is hands down the best experience I've had with a company in this niche. Would highly highly recommend them.
Canberk Demirci
Canberk Demirci
Read More
We are working with Social Enterprises for almost 4 years now, very professional company in its sector. We love how they can handle the process, complete the tasks in a very short time and providing fully satisfying and HIGHLY PROFESSIONAL service. Very kind and Super Positive owners, happy to work with them, A++ Recommended. Thank you to Social Enterprises Team!

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.