CANLI

Bugüne kadar +7500 şirket kurulumu. +8500 EIN ve +6800 ITIN teslimi. +5500 gelir vergisi beyanı gerçekleşti. +63 şirket kurulumu devam ediyor.

Amerika’da Muhasebe Hizmeti Neden Gereklidir?

Gelir ve giderlerinizi düzenli olarak kayıt altına almak geleceğe yönelik kararlar alırken, bütçe planlaması yaparken ve vergi dönemleri beyanname hazırlarken işlerinizi kolaylaştırmanın en temel yoludur. Ancak bu işlemler, karmaşık görülen ve özenli takip isteyen doğası gereği çoğu zaman şirket sahipleri tarafından gereken önemi görememektedir. Özellikle küçük işletmelerde, işletme sahiplerinin koordine etmesi gereken işlerin yoğunluğundan ötürü muhasebe işlemleri ikinci plana atılmaktadır.

Muhasebe işlemlerini bir sisteme oturtmak, gelir ve gider kalemlerini takip etmek, olası sorunların önüne geçmek açısından oldukça önemlidir. Büyük şirketlerin tüm harcama ve kazançlarını kayıt altına alan, vergi ve çalışan ödemelerini belirli takvime göre düzenleyen özel muhasebe departmanları varken düşük sermayeli şirketler ve Start-up’lar için bir muhasebeci maaşı ödemek bile yüksek bir harcama gerektirebilir.

Internal Revenue Service (IRS), küçük büyük her işletmenin belirli finansal kayıtları tutmasını, gelir ve giderlerini izlemek için muhasebe hizmeti almasını gerekli görmektedir. IRS’in kayıt altında tutulmasını istediği kalemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Brüt gelirler
  • Satın Almalar
  • Varlıklar
  • Masraflar
  • Seyahat, ulaşım harcamaları
  • İstihdam vergileri (varsa)

Düzenli ticari defter tutma olmadan, gerekli bilgileri takip etmek ve federal hükümete bildirmek zordur. Yanlış raporlama yapmak, hiç dosyalama yapmamak veya beyan tarihlerini kaçırmak para cezalarına yol açabilir.

Amerika’da muhasebe yöntemleri nelerdir diye merak ediyorsanız buradan ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Muhasebe İşlemleri Yürütmeniz Gerektiğini Gösteren 5 Neden

1. Bütçenizi Doğru Hesaplamanıza Yardımcı Olur

Düzenli defter tutma, her boyuttaki işletme için bütçelemeyi oldukça kolaylaştıran bir aşamadır. Gelir ve giderleriniz düzgün bir şekilde organize edildiğinde finansal kaynaklarınızı ve maliyetlerinizi gözden geçirebilir, kâr elde edip etmediğinizi rahatça görebilirsiniz.

Doğru hazırlanmış bir bütçe, işletmeniz için bir finansal yol haritası oluşturur; böylece işletmenizin büyümesinin önünü açacak yatırımları planlayabilirsiniz. Gerekirse kredi veya hibe başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer muhasebe işlemlerinizi doğru ve güncel tutmazsanız tamamen tahmine dayalı bir yol izlersiniz ki bu da çoğu zaman istenmeyen sonuçlara yol açar.

2. Vergi ve Fatura Ödemelerinizi Kolaylaştırır

Vergi ödemeyi seven işletme yoktur; ancak bu her sene sonu onları yıllık vergi beyanı yapma zorunluluğundan alıkoyamaz. Eğer işletmeniz için özelleştirilmiş düzenli bir muhasebe süreci yürütürseniz, vergi sezonu için hazır finansal bilgi ve dokümanlara sahip olursunuz; bu da istenmeyen vergi cezalarına karşı sizi güvende tutar.

Öte yandan, organize olarak tutulmuş finansal kayıtlar, fatura ödemelerini planlamanıza yardımcı olur. Faturalarınızın ne zaman geleceğini görerek harcamalarınızı organize edebilirsiniz.

3.     Hata Payını Azaltır

Yeni bir projeye başlıyor ya da bir yatırım için hazırlık yapıyorsunuz. Şirketiniz için en doğru kararı vermeye çalışırken kaçan teslimat tarihleriyle ve hesaplama hatalarından kaynaklanan mali sıkıntılarla uğraşmak istemezsiniz. Şirketiniz hangi boyutta olursa olsun, hiçbir şirket hata yapmak istemez ve düzenli muhasebe defteri tutmak bu konuda yardımcı olabilir.

4.     Yatırımcı Çekmenize Yardımcı Olur

Her işletme büyümek ister, ancak zayıf finansal kayıtlar bunun istenen hızda olmasını engelleyebilir. Analiz edilecek kesin bir sayı veya veri olmadığı için şirketinizi yeteri kadar tanıyamaz, dolayısıyla herhangi bir büyüme hedefi belirleyemezsiniz.

İşletmeler başarılı olmak için finansmana ihtiyaç duyar. Bu finansman, öz sermaye, hibeler, işletme kredileri ve yatırımcılar aracılığıyla oluşturulabilir. Dışarıdan yatırım almak istediğinizde, olası partnerlerinizin finansal durumunuz hakkında sizden bilgi talep edeceğini unutmamalısınız. Muhasebe kayıtlarınız yoksa yatırımcılar şirketinizin başarısını veya başarısızlığını belirleyemez. Güncel ve doğru bilgilere ihtiyaçlar duyarlar ve bu bilgilerin onlar için kolayca erişilebilir olması gerekir. Muhasebe yöntemleri kullanmazsanız, veriler tam ihtiyacınız olduğu anda parmaklarınızın ucunda olmayabilir bu da karşınıza çıkacak fırsatların uçup gitmesine yol açabilir.

5.     Zaman Tasarrufu Sağlar

Geçen yıl ofis malzemelerine ne kadar harcadığınızı bilmeniz mi gerekiyor? Bunun bir yolu saatlerinizi harcayarak yaptığınız harcamalara dair bir yıldır saklamış olduğunuz tüm makbuzlarınızı bir araya getirmek ve toplam maliyeti tek tek hesaplamak olabilir. Ama eğer düzenli bir şekilde defter tutma yoluna gitmişseniz harcamalarınızın kayıtlarına ulaşmanız veri havuzundan istediğiniz bilgiyi çekmenize bakar ve bu da sadece birkaç dakikanızı alır.

Sizin için En Uygun Muhasebecilik Hizmetini Sunuyoruz

Her boyuttaki girişimcinin profesyonel biçimde ve onlar için özel olarak derlenmiş mali kayıtlara ulaşabilmesi için deneyimli ekibimizle destek sağlıyoruz.

  • QuickBooks üyeliğinizi hemen alın ve Essentials Paketindeki tüm hizmetlerden yararlanın
  • Bilgilerinizi sisteme kendiniz girin, güvenlik endişesi taşımayın
  • Faturalarınızı ve harcamalarınızı dilediğiniz yerden çevrimiçi yönetin
  • Uzmanlarımızdan 7/24 destek alın

Kişisel bilgilerinizi %100 gizli tutuyor ve size güvenli bir muhasebecilik hizmeti sunuyoruz. Daha fazla bilgi için bize iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Tel : +1 302 310 21 76
TR tel : +90  544 392 62 24

İlginizi Çekebilir

Sorularınızı sormak için mükemmel bir fırsat! Şimdi 15 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayın.