Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+1 302 310 2176

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Şirket Kurma İçin Eyalet Seçimi

Şirket kurmak için kafanızda belirli bir konum oluşturduktan sonra eyalet seçimi yapmanız gerekmektedir. Dilerseniz iş yaptığınız eyalette, dilerseniz başka bir eyalette şirketinizi kurabilirsiniz. İş yaptığınız eyalette şirket kurmak genellikle daha az maliyetlidir. Bazen başka bir eyalette şirket kurmanın avantajları daha fazla olabilir ancak daha maliyetli olacaktır.

Yeni Şirketinizin Kurulacağı Eyaleti Seçme

İş yaptığınız yerde şirket kurma gibi bir zorunluluğunuz yoktur; 50 eyaletten herhangi birinde veya Columbia bölgesinde şirket kurabilirsiniz.

Bilmeniz gereken şey, işinizi konumlandırdığınız yerde iş yapmak için işinizi kayıt ettirmeniz gerektiğidir. İşinizi konumlandırdığınız yerde şirket kurarsanız bu işlem otomatik gerçekleşir. Eğer başka bir yerde şirket kurmayı planlıyorsanız işinizi kayıt ettirmeniz gerekecektir.

Şirketinizi nerede kuracağınıza dair karar verme aşamasında iki önemli faktörü göz önünde bulundurmanız gerekmektedir: Bütçeniz ve hedefleriniz. Karar genellikle şirketinizi iş yaptığınız eyalette kurma ile Delaware’de kurduktan sonra iş yapacağınız yere kayıt ettirmek arasında olur. Eğer şirketiniz yakından kontrol edeceğiniz ve öncelikle tek bir eyalette işlev görecek bir şirket ise yerel olarak şirket kurmak en iyi çözümdür. Yerel olarak şirket kurmanın maliyeti genellikle başka bir eyalette şirket kurup diğer eyaletlerde “yabancı şirket” adı altında iş yapmaktan daha azdır.

Başka bir eyalette iş yapma hakkı elde eden yabancı şirket hem ana eyaletin hem de yabancı kabul edildiği eyaletin vergi ve yıllık beyan yükümlülüklerinden sorumludur. Dolayısıyla eğer işiniz işlev gördüğü eyaletlerde iş yapma hakkını elde etmişse düşük kurumsal gelir vergilerine sahip eyaletlerde şirket kurmanın avantajı göründüğü kadar büyük olmayabilir.

Tel : +1 302 442 08 12

—1 Yorum —

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlendi

ÖNEMLİ DUYURU! | Detay İçin Lütfen Tıklayınız

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı öncelikli endişemizdir. Covid-19 Coronavirus Pandemi sebebiyle, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından önerilen önlemler ışığında şirketimiz uzaktan çalışma da dahil olmak üzere bir dizi koruyucu politika benimsemiştir.

Tüm müşterilerimizi taleplerini karşılamak için kesintisiz hizmet sunmaya çalıştık. Ancak, ABD hükümeti tarafından alınan kararla, IRS kurumu bazı hizmetlerini geçici olarak yavaşlatmıştır. Böylece, EIN hizmeti geçici olarak yavaşlatılmıştır. Vergi Beyanı hizmeti devam etmektedir. Öte yandan, bu sıkıntılı dönemde, Delaware eyaleti de dahil olmak üzere tüm eyaletler hizmetlerini yavaşlatmıştır.

Bu problemli dönemde siz sevgili müşterilerimize sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.