Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Amerika’nın İsviçre’si Wyoming’te LLC Kurulumu

Amerika’da gizliliğe hala önem verilen bir yer var. Dahası bu yerde gelir vergisi yok ve insanlar kendi arazilerinde özgürce yaşayabiliyorlar. Evet, doğru tahmin ettiniz; Wyoming’ten bahsediyoruz.

Wyoming’te iş kurmak son derece basittir ve kişisel özgürlüklere büyük önem verilir. Çünkü bu eyalet için, Amerika’nın uzun bürokrasilerle ve devlet programlarıyla doldurulmadan önceki hali de denebilir.

İş Dostu Bir Eyalet: Wyoming 

Wyoming her zaman iş dostu bir eyalet olarak bilinmektedir. İşin aslı, bu eyalet için LLC türü şirketlerin öncüsüdür denebilir. Çünkü 80’lerde “Corporation” türü ile “ortaklık” türü şirketleri birleştirerek LLC’leri ortaya çıkaran eyalet Wyoming’tir

Gelir vergisi veya sürpriz ücretler gibi can sıkabilecek detaylar da Wyoming’te bulunmamaktadır. Dahası, sahip olduğu yakıt rezervleri sayesinde son derece varlıklı bir eyalet olması Wyoming’i iş kurmak için ideal bir ortam haline getirmektedir.
Ayrıca Wyoming’te bir şirket belgesini yazdırmak için komik rakamlar ödemek gibi bir durumda yoktur. Kendi belgelerinizi online olarak ücretsiz yazdırabilirsiniz.

Wyoming mi Delaware mi?

Wyoming’te LLC kurmak özellikle işlerini online yapan start-up’lar için son derece çekici bir hal almaya başladı. Öyle ki Delaware’i bile geçmeye başladılar. Bunun başlıca birkaç sebebi var diyebiliriz. Delaware’de çok fazla beklenmedik ücret ile karşılaşma ihtimaliniz vardır.

Başvurunuzu kontrol ettirmek isterseniz veya belgenizdeki basit bir yazım hatasını değiştirtmek isterseniz bile bunun için ücret istenecektir. Bu tür basit şeyler için ücret istenen bir eyalet olmaması Wyoming’i son derece çekici hale getirmektedir.Az önce bahsettiğimiz gibi Wyoming’te uzun bürokrasilerin ve gereksiz ücretlerin olmaması onu iş kurmak için son derece çekici bir hale getirmektedir. Wyoming’te bir LLC kurulumu 48 saatte gerçekleştirilebilmektedir.

Wyoming LLC ve Gizlilik

Wyoming için şirket kurulumu konusunda gizliliğe en çok önem veren eyalet denebilir. Öyle ki şirketinizi kayıt ettirirken isminizin eyalet kaydında yer almasına dahi gerek yoktur ve bu bilgi kesinlikle halka açık olmaz. Wyoming, aynı zamanda tek-üyeli LLC’lerin üyelerini koruyan kanunlar geliştirmiş tek eyalettir.

Wyoming’i önemli bir iş merkezi haline getirmek için yetkililer ellerinden geleni yapmaktadırlar. Örneğin; eyalette yıllık ücret 50 USD gibi düşük bir miktardır veya Wyoming’te yer alan her bir şirket mülkü için 0.0002 USD alınmaktadır (kişi
başı) ve gelir vergisi alınmaz.

Wyoming mi Nevada mı?

Nevada şirket kurma konusunda en çok tercih edilen eyaletlerden biriydi. Daha sonra ek ücretler ve yeni yıllık gereksinimler talep etmeye başlamaları yüzünden popülerlik sırasında biraz daha aşağı düştüler. Bu gereksiz ve beklenmedik ücretlendirmeler yüzünden son derece doğal şekilde insanlar da farklı eyaletler aramaya başladılar.

Ücretlendirme Nedir ve Karşılığında Tam Olarak Ne Alacağım?

Ücretlendirme hakkında bilgi edinmek için lütfen “Ücretler” sayfamıza göz atmayı veya bizimle info@amerikadasirket.com adresinden iletişime geçmeyi unutmayın.

Wyoming’te şirketiniz kurulduktan sonra resmi şirket belgeleriniz ve şirket sözleşmeniz doğrudan belirttiğiniz adrese gönderilecektir. Eyaletten gönderilen her belge adresinize yönlendirilecek veya online olarak görüntülenebilir olacaktır.
Dilerseniz aylık son derece makul bir ücret karşılığında size telefon numarası ile birlikte kargolarınız için adres hizmeti de sağlayabiliriz.

 • Wyoming şirket kurulumu ile birlikte şunları edinmiş olacaksınız:
 • Baştan sona Wyoming’te şirket kurulumu
 • Kayıt gizliliği – isminiz dosyada yer almayacak veya halka açık şekilde
  yayımlanmayacaktır
 • Yıllık ücretler ödenmiş olacak – sürpriz ücretlendirmelerle
  karşılaşmayacaksınız
 • Yasal Temsilci (Registered Agent) – eyalet tarafından zorunlu kılınan Yasal
  Temilsci hizmetini de edinmiş olacaksınız
 • İşletim Sözleşmesi (Operating Agreement)
 • Certificate of Good Standing
 • Şirket Sözleşmesi (Articles of Incorporation)
 • 7/24 ulaşabileceğiniz uzman destek ekibi
  Genel başlıkları ile yeniden belirtmek gerekirse Wyoming’te bir şirket kurmak demek
  iş dostu kanunlar, gizliliğe verilen önem ve sürpriz ücretler çıkmaması demektir.
  Ayrıca dilerseniz banka hesabınızı açma konusunda da size destek sağlayabiliriz.
  Sorularınız ve danışmak istediğiniz her şey için lütfen bize info@amerikadasirket.com
  adresinden ulaşmayı unutmayınız.