Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

+1 302 310 2176

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711

Amerika Vergi iadesi Beyannamesi Hazırlama

Amerika vergi beyanları her yıl olduğu gibi nisan ayının ikinci haftasına kadar IRS’e elektronik ya da posta yolu ile yapılması gerekiyor. Türk girişimciler ve ABD ile ticari bağı olan herkes ABD’de vergi beyanı yapması gerekiyor. Amerika vergi beyanı konusunda genel olarak hangi formlar doldurulacağı konusunda bir kafa karışıklığı olmakta ve bircok basvuru hatali sebeplerden geri donerek ekstra cezalara sebep olmaktadir.

Amerika’da vergi cesitlerini detayli incelemek icin bu yazimizi mutlaka okuyunuz.

Eğer şirketiniz LLC ve tek sahipli ise ;

2019 yılı için doldurmanız gereken başlıca form 1040NR ( Amerika’da 183 günden az yaşadığınızı varsayarak ), ayrıca 5472 formunu da doldurarak, ITIN numaranız ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Eğer ITIN numaranız yoksa başvurmak için buraya tıklayainiz ya da bilgi@amerikadasirket.com ‘a e-posta gönderebilirsiniz. Türkçe olarak hazırlanmış form 1040 doldurma rehberimizi bize e-posta atarak ücretsiz bir şekilde alabilir ve yönergeleri takip ederek vergi beyanınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Eğer şirketiniz LLC ve birden fazla sahipli ise ;

2019 yılı için doldurmanız gereken başlıca form 1065, 1040NR ( Amerika’da 183 günden az yaşadığınızı varsayarak ), ayrıca 5472 formunu da doldurarak, İTİN numaranız ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Eğer İTİN numaranız yoksa başvurmak için buraya tıklayainiz ya da bilgi@amerikadasirket.com ‘a e-posta gönderebilirsiniz. Türkçe olarak hazırlanmış form 1040 doldurma rehberimizi bize e-posta atarak ücretsiz bir şekilde alabilir ve yönergeleri takip ederek vergi beyanınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Eğer şirketiniz Incorporation ise ;

2019 yılı için doldurmanız gereken başlıca form 1120, 1040NR ( Amerika’da 186 günden az yaşadığınızı varsayarak ), ayrıca 5472 formunu da doldurarak, ITIN numaranız ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Eğer İTİN numaranız yoksa başvurmak için buraya tıklayainiz ya da bilgi@amerikadaşırket.com ‘a e-posta gönderebilirsiniz. Türkçe olarak hazırlanmış form 1040 doldurma rehberimizi bize e-posta atarak ücretsiz bir şekilde alabilir ve yönergeleri takip ederek vergi beyanınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Social Enterprises LLC olarak 2020 yılı vergi beyanları ücretleri :

LLC Şirketler için :

Tüm şirketler için : 545 USD

Partnership Şirketler için :

0-20bin USD geliri olan şirketler için : 645 USD
20bin USD ve üzeri geliri olan şirketler için : 1295 USD

Incorporation Şirketler için :

0-100bin USD geliri olan şirketler için : 845 USD
100bin USD ve üzeri geliri olan şirketler için : 1695 USD Amerika’da vergi beyanı ile ilgili sorularınız varsa bize bilgi@amerikadaşırket.com ‘dan ulaşabilirsiniz.

Bireysel Vergi Beyanı (Individual Tax Return : $245 USD (hissedar başına)
Form 5472 beyan : $199 USD (hissedar başına)

*Şirketletin yapısına göre zaman zaman beyan formları değişiklik gösterebilir ve ekstra belge ve form gönderilmesi gerekebilir.

Federal gelir vergisi beyannamesi işlemini başlatmak için, lütfen aşağıdaki başvuru formumuza ulaşabilirsiniz.
2019 – FEDERAL GELİR VERGİ BEYANI BAŞVURU FORMU ÖNEMLİ DUYURU! | Detay İçin Lütfen Tıklayınız

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı öncelikli endişemizdir. Covid-19 Coronavirus Pandemi sebebiyle, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından önerilen önlemler ışığında şirketimiz uzaktan çalışma da dahil olmak üzere bir dizi koruyucu politika benimsemiştir.

Tüm müşterilerimizi taleplerini karşılamak için kesintisiz hizmet sunmaya çalıştık. Ancak, ABD hükümeti tarafından alınan kararla, IRS kurumu bazı hizmetlerini geçici olarak yavaşlatmıştır. Böylece, EIN hizmeti geçici olarak yavaşlatılmıştır. Vergi Beyanı hizmeti devam etmektedir. Öte yandan, bu sıkıntılı dönemde, Delaware eyaleti de dahil olmak üzere tüm eyaletler hizmetlerini yavaşlatmıştır.

Bu problemli dönemde siz sevgili müşterilerimize sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.