Pzt-Cmt: 09:00 - 19:00

info@amerikadasirket.com

Türkçe Destek

Muhasebe & Vergi

(US) +1 302 310 2176

(TR) +90 850 304 7002

112 Capitol Trail,Suite A Newark, DE 19711


Kozmetik ürünlerin ABD’ye ihraç edilmesi
birçok işletme için çok karlı bir girişim olabilir. Bununla birlikte, kozmetik üreticisinin ve kozmetik ihracatçısının tüm kozmetik ürünleri, malzemeleri ve kozmetik pazarlama – reklamcılığı için FDA düzenlemelerini doğru bir şekilde anlaması ve uygulaması önemlidir.FDA kozmetik düzenlemeleri, ürünün etiketlemesini, kalitesini, saflığını, güvenliğini, bileşenlerini, nereye – ne kadar uygulanacağı gibi şeyleri belirler. Amerikadasirket.com olarak tüm FDA düzenlemelerinde size destek olmakta ve ürünlerinizin Amerika pazarına girmesini sağlamaktayız.

Tüm FDA regülasyonuna uygun ürünler usülüne uygun kullanılmalıdır. Yani sürülmesi, dökülmesi, serpilmesi yada püskürtülmesi dikkate alınarak kullanılmalıdır. Aksi taktirde usülüne uygun kullanılmadığı için beklenen etkiyi göstermeyebilir. ABD’de dağıtılan kozmetik ürünler doğru etiketlere sahip, güvenli bileşenler içeren ve yüksek kalitede olmalıdır. Bazı eyaletlerde kozmetik madde güvenliği ile ilgili ek şartlar söz konusudur. Bazı kimyasalların kansere neden olabilmesi söz konusu olduğu için kozmetik ürünlerin içindeki bileşenler detaylı şekilde eyaletin ilgili sağlık kurumuna bildirilmedilir.

Bazı üreticiler ve ihracatçılar bazı kozmetik ürünlerini kozmetik ürünü olarak pazarlamak ister ama bazı ürünler içerdikleri maddeler nedeniyle kozmetik ürünü olarak değilde ancak ilaç olarak pazarlanabilir. Bu, genellikle ürünlerin aktif ilaç bileşenlerini içermesi neticesinde olur. FDA, bu ürünleri ilaç olarak düzenler.

Ürünün etiketi, reklamı ve malzemeleri, FDA’nın ürünü nasıl düzenleyeceğini belirler. Bir ürünün hastalığı önleyebileceği, insan vücudunun yapısını ve işlevini değiştirebileceği, örneğin kırışık karşıtı kremler yada güneş kremi, gibi iddialar uyuşturucu maddelere özgü iddialardır. Bu tür iddiaların reklamlarda ve tanıtım materyallerinde kullanılmasına izin verilmez. Müsaade edilmeyen ilaç iddialarından ve ürünlerinden bazıları şunlardır: saç restorasyon iddiaları, kozmetik selülit azaltma iddiaları, kozmetik varisli damar tedavileri, kozmetik cilt beyazlatıcıları, kozmetik kırışıklık azaltıcı ürünler veya kırışıklık giderici kremler.

Doğru kozmetik etiketleri ve pazarlama yöntemleri, bu ürünlerin ABD’ye başarılı bir şekilde ihraç edilmesi için kritik öneme sahiptir. FDA’nın bulduğu en yaygın kusur bu tip ürünlerin bir rahatsızlığı yada hastalığı tedavi ettiği iddiasıdır.

Kozmetik üreticileri, pazarlama şirketleri ve ihracatçıları kozmetik ürünlerinin satıldığı internet sitelerinin hem FDA hem de Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından düzenli olarak kontrol edildiğini unutmamalıdır. Onaylanmayan ve regülasyonlara uygun olmayan bir ürünün satışını gördükleri anda firmalar hakkında soruşturma başlatılır.

Netice itibariyle denenebilir ki ABD’ye kozmetik ihraç etmek isteyen yatırımcı ve girişimciler muhakkak FDA kozmetik regülasyonlarını araştırmalı ve bu kurallara göre ürünlerini ihraç etmelidirler.

Amerika’ya ihracat yapmak istiyor ve nereden baslayacaginizi bilmiyorsaniz bizimle info@amerikadasirket.com ya da +1 302 442 08 12 vasitasiyla iletisime gecebilirsiniz. Amerika’da sirket kurulumu, gerekli izinler, lisanslar ve diğer birçok konuda bizden destek alabilirsiniz. Size sadece isinize odaklanmak kalır. Social Enterprises olarak müşterilerimize uzun vadede kazandıran, kaliteli bir hizmeti uygun fiyatlarla sunuyoruz.